Zasinienia pod oczami. Cienie pod oczami to problem, który dotyczy wielu osób, bez względu na płeć i wiek. Nieestetyczne zasinienia mogą być spowodowane bardzo błahą przyczyną ( np. nieprzespaną nocą) lub wręcz przeciwnie – świadczyć o poważnej chorobie ogólnoustrojowej.
Najczęściej zasinienia są efektem deficytu snu i odpoczynku i znikają po wprowadzeniu zmian w stylu życia. W przypadku, gdy towarzyszą im niepokojące objawy, których dotychczas nie było – warto poszukać przyczyny i zgłosić się do lekarza w celu dokładnej diagnostyki.
Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, a z wiekiem stan ten jeszcze się pogłębia w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry i dlatego wszelkie niekorzystne objawy – jak sińce i worki pod oczami – są bardzo widoczne.
Zasinienia pod oczami
Niezdrowy styl życia to nie tylko niewystarczająca ilość snu i permanentne zmęczenie, to również
- stres – rujnuje nasze zdrowie i urodę, gdyż destrukcyjnie wpływa na pracę praktycznie wszystkich narządów organizmu
- używki – kawa, alkohol, papierosy
- nadmierne opalanie ( naturalne i w solarium)
- niedostateczna ilość płynów w organizmie.
Sińce pod oczami mogą powstać jako skutek uboczny przyjmowanych leków ( np. hormonalnych), mieć podłoże genetyczne lub być objawem alergii. Jeśli jednak nie wiążesz wystąpienia u siebie sińców z wymienionymi przyczynami i utrzymują się one długo oraz są odporne na domowe sposoby mające na celu zlikwidowanie ich – mogą być oznaką choroby i wymagają wizyty
u lekarza.
Jakie choroby mogą być przyczyną cieni pod oczami?
- Alergie – alergiczne zapalenie spojówek, atopowe zapalenie skóry, zapalenie błony śluzowej nosa. Cienie alergiczne powstają w wyniku przewlekłego zastoju krwi żylnej wywołanego obrzękiem błony śluzowej zatok. Dla alergii charakterystyczny jest również obrzęk powiek, przekrwienie spojówek oraz rumień twarzy.
- Anemia – patologiczne zasinienie wokół oczu towarzyszy niedokrwistości wraz z innymi objawami takimi jak osłabienie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, bladość skóry i błon śluzowych oraz przyspieszona praca serca ( tachykardia).
- Choroby nerek, wątroby, śledziony. Przy tych schorzeniach oprócz dolegliwości bólowych, zaburzeń w oddawaniu moczu
i zaburzeń ze strony układu pokarmowego (m. in. utrata apetytu) występują także sińce i obrzęki okolic oczu. - Cukrzyca – oprócz zasinienia pod oczami niepokoić powinno zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu, szybka utrata wagi nie związana z dietą, ogólne osłabienie.
- Nadciśnienie tętnicze – sińcom pod oczami towarzyszą bóle głowy, zaburzenia snu oraz kołatania serca, zaczerwienienie twarzy i uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się.
- Niedoczynność tarczycy – choroba objawiająca się wieloma uciążliwymi dolegliwościami ze strony wielu narządów. Zaburzenia pracy tarczycy destrukcyjnie wpływają na pracę całego organizmu, w tym serca, zasinienia pod oczami wydają się w tym przypadku niewielkim problemem.
- Odwodnienie i zaburzenia odżywiania – zbyt mała ilość płynów powoduje niedobór elektrolitów, a źle zbilansowana dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości witamin i minerałów.
- Pasożyty – bóle brzucha, osłabienie, utrata wagi i sińce pod oczami mogą sugerować obecność pasożytów np. owsików.
Cienie pod oczami – co robić, aby zapobiec ich powstawaniu
Wiele czynników wpływa na nasz stan zdrowia, a niektóre zaniedbania w stylu życia są pierwszym krokiem do wielu zaburzeń
i przyczyną powstawania poważnych chorób. Powszechnie wiadomo, że zmęczony organizm jest słabszy i bardziej podatny na infekcje. Wszechobecny stres również ma negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, skutecznie pogarsza jakość życia oraz kondycję psychiczną.
Niewłaściwa dieta jest przyczyną ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niedoborów i prowadzi do występowania chorób takich jak otyłość i cukrzyca oraz zaburzeń metabolicznych. Cienie pod oczami mogą być pierwszym sygnałem, że pora wprowadzić zmiany do swojego życia – znaleźć czas na odpoczynek, wysypiać się, zadbać o prawidłowe nawodnienie i zdrową dietę oraz ( nawet niewielką!) aktywność fizyczną.
Wykonaj badania laboratoryjne – krew i mocz – pomogą w zdiagnozowaniu przyczyny powstawania zasinień pod oczami lub zdecydowanie wykluczą problem zdrowotny.
Domowe sposoby na cienie pod oczami
Samodzielne likwidowanie cieni pod oczami nie wymaga skomplikowanych zabiegów i każdy z powodzeniem da sobie radę.
W jaki sposób możemy sobie pomóc? Domowe Spa w tym zakresie polega głównie na stosowaniu zimnych okładów z lodu, czarnej herbaty, plasterków ogórka. Doskonale działa masaż okolicy oczu.
Likwidowanie cieni pod oczami w salonie kosmetycznym
O ile cienie pod oczami nie są uwarunkowane genetycznie lub nie są objawem choroby ogólnoustrojowej, którą należy leczyć można potraktować je jako problem estetyczny i próbować usunąć odpowiednimi zabiegami. Doskonale sprawdzają się nowoczesne zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej, peelingi chemiczne i użycie preparatów z witaminą C.
Okolica oczu jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, zabiegi w tej okolicy nie są łatwe i od osoby wykonującej wymagają wiedzy
i doświadczenia. Wybór specjalisty nie może być zatem przypadkowy – postaw na renomowany salon kosmetyczny, w którym otrzymasz profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie. Nowoczesny sprzęt i doskonale wyszkolony personel oraz serdeczna atmosfera panująca w salonie sprawia, że klienci miło spędzają u nas czas i chętnie wracają.
Likwidowanie cieni pod oczami Warszawa
Profesjonalne zabiegi likwidujące cienie pod oczami
Dzięki zabiegom pod oczy można szybko i skutecznie pozbyć się cieni i worków pod oczami.
- Do zabiegów pomagających zwalczyć Zmarszczki wokół Oczu zaliczamy:
- Toksyna Botulinowa
- Mezoterapia Igłowa
- Mezoterapia Mikroigłowa
- Peelingi medyczne
- Radiofrekwencję Mikroigłową
- BLOOMEA PARIS
A także zabiegi laserowe takie jak:
- Zobacz również: