rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Opadające poliki i Opadające powieki

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

„Chomiki” to potocznie stosowane określenie definiujące Opadające Poliki. Najczęściej jest to spowodowane osuwaniem oraz miejscowym zanikiem tkanki tłuszczowej. Opadające Powieki jest to defekt, który związany jest z osłabieniem się mięśnia okrężnego oka, grawitacyjnym osuwaniem się mięśni z płata czołowego wraz z nagromadzoną na nim skórą oraz nadmierną pracą mięśni mimicznych odpowiadających za podnoszenie łuków brwiowych. Włókna kolagenowe, czyli tak zwane podporowe nie wytrzymują i rozciągają się. Opadanie tkanek jest zjawiskiem, które bez wątpienia dotyczy wszystkich żyjących ludzi. Jest to spowodowane m.in. nieustannie działającą grawitacją, zanikiem komórek tłuszczowych w obrębie tkanek, co prowadzi do powstawania ubytków, czynnikami genetycznymi, a także zewnętrznymi. Opadanie Polików i Opadanie Powiek możemy zacząć obserwować już w okolicy 25 r.ż. i może być spowodowane również utratą wagi i nieodpowiednim stylem życia. Opadanie Polików i Powiek może nieść za sobą konsekwencje nie tylko estetyczne, ale również zdrowotne. Dolna część twarzy staje się szersza niż górna, owal twarzy rozmywa się, tracimy możliwość stosowania pełnego makijażu, zaczynamy mieć problemy ze wzrokiem, uwydatniają się bruzdy nosowo-wargowe, powstają marionetki. Całość zachodzących zjawisk wpływa na postrzeganie nas przez społeczeństwo, jako ludzi smutnych, płaczliwych, rozgoryczonych, a nawet wiecznie złych.

Czynniki predysponujące do Opadania Polików i Opadania Powiek

Czynnikami predysponującymi do Opadania Polików i Opadania Powiek przede wszystkim zawsze dotyczą tkanki tłuszczowej, tzn. jej zaniku, przemieszczania się, a także kumulowania się w niestandardowych miejscach. W przypadku Opadających Polików tkanka tłuszczowa często osuwa się w dół przez działanie grawitacji, ponieważ wraz z wiekiem włókna podporowe osłabiają się, a ich ilość drastycznie spada. Przyczyniać się do tego może również nadmierna mimika, gwałtowne utraty i nabieranie wagi, czynniki genetyczne, a także nieprawidłowy styl życia. Opadające Poliki są często efektem osłabiania się mięśnia płata czołowego, który nie daje rady dłużej utrzymywać nagromadzonej na nim skóry, a także gromadzeniem się tkanki tłuszczowej oraz limfy. W efekcie postępujących endogennych procesów starzenia się skóry ilość fibroblastów, czyli komórek budulcowych skóry stale maleje, a ich funkcje, do których należy produkcja włókien podporowych skóry, słabną.

Zabiegi, które wykonujemy na Opadające Poliki i Opadające Powieki

Podstawowym zabiegiem, który prowadzi do ujędrnienia skóry Opadających Polików i Opadających Powiek jest Radiofrekwencja Mikroigłowa Ensemble. Zabieg polega na frakcyjnym nakłuwaniu skóry z jednoczesnym podaniem prądu o częstotliwości radiowej w jej głąb. Korzystając z wiedzy, iż nakłuta skóra będzie się goić w kierunku wkłucia, nakłuwanie frakcyjne prowadzi do regularnego obkurczenia się nadmiernej ilości skóry w okolicy Opadających Powiek oraz Opadających Polików. Dodatkowo stymulacja prądem powoduje podgrzanie fibroblastów, które namnażają się, skrócenie włókien podporowych skóry a także poprawę mikrokrążenia, które ma olbrzymie znaczenie w przypadku pracy poszczególnych komórek budulcowych skóry.

Inne zabiegi na Opadające Poliki i Opadające Powieki

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl