rezerwacja@jetsetclinic.pl

ZABIEG FOTONA

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Na czym polega zabieg Laserowego Usuwania Zmian Skórnych?

Usuwanie zmian skórnych laserem polega na stopniowym, warstwowym odparowaniu tkanki (ablacji)  za pomocą energii światła zawartej w wiązce laserowej. Dzięki małemu rozmiarowi wiązki, zabieg jest znacznie bardziej precyzyjny i mniej inwazyjny niż tradycyjne metody chirurgiczne, nie wymaga długiej rekonwalescencji ani zakładania szwów w przypadku dużych zmian. Dzięki dużej precyzji działania lasera, specjalista przeprowadzający zabieg usuwa jedynie daną zmianę bez naruszania zdrowych tkanek, dzięki czemu zabieg jest znacznie krótszy, a komfort Pacjenta jest znacznie wyższy niż przy usuwaniu chirurgicznym. Co ważne, laserowe usuwanie zmian zapewnia trwały efekt – raz usunięta zmiana nie odrasta ponownie.

 

Przebieg zabiegu Laserowego Usuwania Zmian Skórnych 

Po przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym i wykluczeniu przeciwwskazań terapeuta wykonuje demakijaż i dezynfekuje skórę. Pacjent i terapeuta zakładają okulary ochronne, które są wymagane przy pracy z zabiegami laserowymi. Kosmetolog dobiera odpowiednie parametry i rozpoczyna zabieg.

Na ogół zabieg laserowego usuwania łagodnych zmian skórnych wykonuje się bez znieczulenia, ale dzięki zastosowaniu medycznej chłodziarki Cryo6, jest prawie nieodczuwalny. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości, wielkości i lokalizacji zmian skórnych, najczęściej jest to 15 – 30 min.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które posiadają zmiany skórne jak ponizej:

 • Brodawki łojotokowe
 • Brodawczaki włóknisto-nabłonkowe
 • Brodawki płaskie
 • Plamy soczewicowate starcze
 • Znamiona naskórkowe
 • Prosaki
 • Kępki żółte
 • Gruczolaki
 • Rogowacenie słoneczne
 • Odciski
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Aktywna choroba nowotworowa
 • Zaburzenia odporności, immunosupresja
 • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
 • Aktywne zakażenie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi
 • Aktywne zmiany łuszczycowe
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Niezbadane zmiany skórne

W przypadku większości zmian skórnych, przed laseroterapią zalecana jest konsultacja z dermatologiem, aby precyzyjnie zdiagnozować typ zmiany skórnej.

Laserowe usuwanie zmian skórnych zwykle nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Jeżeli jednak zmiana skórna znajduje się w miejscu owłosionym, włosy z obszaru zabiegowego należy ogolić jednorazową maszynką w dniu zabiegu przed umówioną wizytą.

Warto się wstrzymać od nadmiernej aktywności fizycznej w trakcie procesu rekonwalescencji. Skóra może być delikatnie obrzęknięta i zaróżowiona w miejscu zabiegowym. Miejsce zabiegowe należy smarować odpowiednim kremem, np. Cicalfat, Cicaplast, Cetaphil. Złuszczającego się naskórka nie należy samodzielnie zdrapywać, ani peelingować. Należy wymienić poszewkę na poduszkę na czystą, a także ręcznik, którym wycierane będzie miejsce zabiegowe. Przez okres 4 tygodni stosujemy filtry z wysokim spektrum, np. 50 i unikamy bezpośredniej ekspozycji na słońce. Wykluczamy depilację woskiem, epilację laserową oraz wszelkie czynniki drażniące, mogące mieć wpływ na proces gojenia oraz efekt. Podczas okresu rekonwalescencji ważna jest higiena zabiegowa, dlatego unikamy kontaktu z brudnymi rękami, zwierzętami, a także silnymi środkami myjącymi.

 

Cennik Laserowego Usuwania Zmian Skórnych

ILOŚĆ ZMIAN

CENA

Pojedyncza zmiana

200 zł

Powyżej 5 zmian

120 zł

Powyżej 10 zmian

100 zł

Większa ilość zmian

cena ustalana indywidualnie


Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje zabieg Laserowego Usuwania Zmian Skórnych?

Zabiegi Laserowego Usuwania Zmian Skórnych wykonują w Naszej Klinice dyplomowani kosmetolodzy, który poddali się szczegółowemu szkoleniu z Lasera FOTONA.

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Miejsce zabiegowe jest zaczerwienione i wygląda jak zadrapanie.

W trakcie zabiegu skóra jest chłodzona medyczną chłodziarką Cryo6, co eliminuje uczucia bólowe,  natomiast Pacjent może odczuwać ciepło oraz delikatne ukłucia.

Przewidywany czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości, wielkości i lokalizacji zmian skórnych, najczęściej jest to 15 - 30 min. Pierwsza wizyta jest zawsze poprzedzona konsultacją, dlatego pełny czas trawna zabiegu jest nieco dłuższy i wynosi około 1h.   

W większości przypadków do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarczy jeden zabieg.

To bezpieczny, skuteczny i małoinwazyjny zabieg, po którym najczęściej nie pozostaje żaden ślad.

 Video

 

Odtwórz wideo

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl