rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ NASZ ZABIEG

Lifting Wolumetryczny

Co to jest Lifting Wolumetryczny?

Lifting Wolumetryczny jest to zabieg iniekcji śródskórnej lub podskórnej usieciowanego kwasu hialuronowego, tzw. wypełniacza. Stosuje się go w celu podniesienia i wypełnienia policzków, usuwania bruzd i zmarszczek w fałdzie nosowo-wargowym, wypełniania doliny łez, usuwania zmarszczek wokół ust oraz modelowania linii żuchwy i brody. Lifting Wolumetryczny jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce zmienić rysy twarzy, bądź zauważyła zmiany w obrębie kształtu swojej twarzy wynikające z upływającego czasu. Zabieg Liftingu Wolumetrycznego powstał w odpowiedzi na zanik podskórnej tkanki tłuszczowej w okolicy skroni, kości jarzmowej, linii żuchwy oraz brody. W wyniku grawitacji, procesów starzenia się, zaniku tkanki tłuszczowej oraz pewnych predyspozycji genetycznych twarz traci swój kształt, rysy wyostrzają się bądź zanikają, a skóra wiotczeje i opada. Lifting wolumetryczny pozwala uzupełnić, wyrównać, zmienić, a także uwydatnić powyższe defekty szybko i praktycznie bezboleśnie. Istnieją dwie możliwości aplikacji kwasu hialuronowego: igła i kaniula. W zależności od okolicy zabiegowej oraz gęstości preparatu technikę wybiera terapeuta. Usieciowany kwas hialuronowy jest elastyczny oraz plastyczny, dzięki czemu przypomina naturalną tkankę. Efekt Liftingu Wolumetrycznego utrzymuje się między 18, a 25 miesięcy, a czas ten uwarunkowany jest indywidualnymi cechami oraz ilością podanego preparatu. W zależności od miejsca aplikacji wypełniacza ilość preparatu będzie inna. W okolicy policzków jednorazowo max 2 ml, linia i kąty żuchwy max 2 ml, broda max 1ml, pojedyncze zmarszczki, czy bruzdy oceniane indywidualnie. Zabieg Liftingu Wolumetrycznego nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg Liftingu Wolumetrycznego?

Po przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym i kwalifikacji do zbiegu Liftingu Wolumetrycznego terapeuta dopiera odpowiedni preparat oraz technikę. Następnie wykonuje demakijaż oraz dezynfekcję skóry. Kolejnym etapem jest narysowanie na skórze odpowiednich rysunków, które pozwolą na symetryczne wykonanie zabiegu oraz skorygowanie ewentualnych różnic anatomicznych. Lifting Wolumetryczny przy pracy kaniulą, tj. długą tępą igłą nie wymaga znieczulenia, a wręcz nie jest ono zalecane. Klient odczuwa jedynie pojedyncze ukłucie. W przypadku uzupełniania bruzd, zmarszczek i pracy na igle obszar zabiegowy znieczulamy kremem znieczulającym. Po zabiegu terapeuta aplikuje krem pozabiegowy oraz  omawia wszelkie zalecenia pozabiegowe.

 • Uwydatnienie, uzupełnienie, modelowanie kości policzkowych
 • Modelowanie brody
 • Korekta linii oraz kątów żuchwy
 • Wypełnienie doliny łez
 • Modelowanie brody
 • Wypełnienie bruzd oraz zmarszczek w fałdzie nosowo-wargowym
 • Korekta owalu twarzy
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby bakteryjne, wirusowe, grzybiczne
 • Nowotwory i stany po ich usunięciu
 • Cukrzyca
 • Alergia, nadwrażliwość na składniki preparatu
 • Skłonność do bliznowców

 

Cennik zabiegu Liftingu Wolumetrycznego

PRODUKTY WYKORZYSTYWANE DO ZABIEGU

1 ZABIEG

PROMOCJA

Stylage® S Classic (1×0,8ml)

1 000 zł

870 zł

Stylage® M Classic (1x1ml)

1 000 zł

870 zł

Stylage® L Classic (1x1ml)

1 000 zł

870 zł

Stylage® XXL Classic (1x1ml)

1 200 zł

970 zł


Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje zabieg Liftingu Wolumetrycznego?

W   naszym   gabinecie   zabieg liftingu wolumetrycznego wykonuje wykwalifikowany kosmetolog, który jest przeszkolony z procedury zabiegowej: Dorota Konopka.

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Przed zabiegiem Liftingu Wolumetrycznego warto wykonać medyczny peeling chemiczny PRX T-33 w celu zastymulowania skóry. Medyczny peeling PRX T-33 działa jak primer przed zabiegowy, ponieważ przygotowuje skórę do dalszych procedur. Takie połączenie wzmocni wizualne polepszenie się samej kondycji skóry, dzięki czemu Lifting Wolumetryczny będzie lepiej wyeksponowany.

Oczywiście świetnym połączeniem jest też Bloomea Paris® w swojej częściowej bądź pełniej procedurze, ponieważ takie połączenie odświeży skórę, zastymuluje jej zewnętrze warstwy, a także wypłyci zmarszczki.

 

Mezoterapia Igłowa Vital Injector 2 bądź toksyna botulinowa powinny być wykonane ok 2 tygodni przed zabiegiem Liftingu Wolumetrycznego. Bardzo często zastosowanie toksyny botulinowej w określone partie umożliwia podanie kwasu hialuronowego. Tak dzieje się np. przy modelowaniu brody czy wypłycaniu bruzd nosowo-wargowych. Mezoterapia Igłowa stymulatorami tkankowymi spowoduje powstanie kontrolowanego stanu zapalnego w tkankach, dlatego nie zaleca się łączenia tych dwóch zabiegów podczas jednej wizyty. Po zastosowaniu Liftingu Wolumetrycznego możemy po około miesiącu wrócić do zabiegów Mezoterapii Igłowej oraz toksyny botulinowej.

Podobnie w przypadku radiofrekwencji mikroigłowej Ensemble. Usieciowany kwas hialuronowy jest wrażliwy na wysokie temperatury, dlatego zalecana jest seria radiofrekwencji mikroigłowej Ensemble odpowiednio przed Liftingiem Wolumetrycznym. Odwrócenie tej procedury przyśpieszy rozkład wypełniacza.

Zabieg Liftingu Wolumetrycznego nie jest zabiegiem bolesnym. Praca na kaniuli, czyli długiej tępej igle jest całkowicie bezbolesna, ponieważ nie dochodzi tu do przerywania ciągłości naskórka, poza miejscem wkłucia. W przypadku pracy na igle można skórę znieczulić kremem znieczulającym. W trakcie zabiegu klient odczuwa delikatne rozpieranie, ponieważ preparat musi rozejść się odpowiednio w tkankach.

Lifting Wolumetryczny można powtórzyć już po 3 miesiącach, jeżeli chcemy spotęgować efekt. Standardowo wypełniacz powinien utrzymywać się w tkankach między 18 a 24 tygodnie.

Skóra po zabiegu Liftingu Wolumetrycznego może być delikatnie tkliwa. W miejscu wkłucia mogą pojawić się delikatne siniaki. Obrzęk oraz opuchlizna powinna ustąpić do tygodnia czasu. Przez kilka dni może być wrażenie posiadania ciała obcego pod skórą, które mija wraz z obrzękiem.

Do zabiegu Liftingu Wolumetrycznego właściwie nie trzeba się przygotowywać. Jeżeli dany terapeuta nas prowadzi według planu zabiegowego to wszelkie zabiegi niezbędne przed wypełnianiem kwasem hialuronowym powinny być zakończone na dwa tygodnie przed Liftingiem Wolumetrycznym. Ważne jest, aby przed zabiegiem nie spożywać alkoholu oraz leków rozrzedzających krew.

Okres rekonwalescencji po zabiegu Liftingu Wolumetrycznego jest indywidualną kwestią. Zazwyczaj trwa on do tygodnia czasu. Tyle może minąć do momentu zejścia ewentualnych siniaków czy obrzęku.

Standardową procedurą Lifting Wolumetryczny wykonuje się gęstym usieciowanym kwasem hialuronowym przeznaczonym do zabiegu wolumetrii. Stosowanie innych preparatów w tym celu jest autorską wersją Liftingu Wolumetrycznego.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl