rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Utracona jędrność skóry

laserowe leczenie trądziku różowatego

Jędrność Skóry to parametr, za który odpowiadają przede wszystkim włókna podporowe skóry, tj. kolagen i elastyna. Są one produkowane przez fibroblasty, czyli podstawowe komórki budulcowe skóry. Ich ilość i jakość spada wraz z wiekiem, a obniżeniu ulega także ich produktywność. Aby Ujędrnić Skórę należy ją również zagęścić i napiąć, czyli wykonywać takie zabiegi, które wpływają na wszystkie trzy parametry. Wśród zabiegów zwiększających Jędrność Skóry znajdziemy wszystkie te, które podgrzewają, stymulują, nakłuwają oraz wprowadzają skórę w kontrolowany stan zapalny. Jeżeli doprowadzimy do rozszerzenia się naczyń krwionośnych poprawie ulegnie mikrokrążenie, które bezpośrednio odpowiada za zwiększenie funkcji komórkowych, w tym oddychanie czy rozmnażanie. Jędrność Skóry jest cechą indywidualną i sama w sobie jest zależna od wielu czynników, głównie zewnętrznych. Wraz z upływem czasu czynniki wewnętrzne, tzw starzenie endogenne postępuje i Jędrność Skóry zwyczajnie się zmniejsza. Związane jest to również z obecnością kwasu hialuronowego w tkankach, który od 25 r.ż. spada regularnie, by około 80 r.ż. zaniknąć zupełnie. Z związku z tym zjawiskiem, aby zapobiegać Utracie Jędrności należy także zadbać o dostarczenie go z zewnątrz, np. Mezoterapią Igłową, ale nie zapominając o odpowiednio dużej ilości wypijanej wody oraz zbilansowanej diecie.

Czynniki predysponujące do Utraty Jędrności Skóry

Przede wszystkim jędrność skóry spada wraz z wiekiem. Ten parametr dotyczy właściwie każdego, jednak wskaźniki są zależne również od ilości wypijanej wody, suplementacji czy niewłaściwych nawyków żywieniowych. Stres, niewysypianie się, zbyt mała aktywność fizyczna, przebywanie w zanieczyszczonym  środowisku oraz częsta ekspozycja na słońce to czynniki predysponujące do obniżenia jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Ponad to niewłaściwa pielęgnacja domowa lub niewystarczająca stymulacja może prowadzić do obniżenia się Jędrności Skóry. W związku z postępującymi zmianami należy zwracać uwagę zarówno na czynniki endogenne i egzogenne tak, aby w odpowiednim momencie zadbać o utrzymanie wszystkich składowych na wysokim poziomie.

Zabiegi, które wyklonujemy na Utratę Jędrności Skóry

Jednym z podstawowych zabiegów wpływających na Utraconą Jędrność Skóry, który wykonujemy są  Liftingi Laserowe Laserem FOTONA. Są to zabiegi, które polegają na stymulacji skóry przyczyniając się do obkurczania włókien kolagenowych w skórze, a także uruchamiają produkcje nowych włókien kolagenowych.  W ofercie kliniki jest kilka zabiegów laserowych polecanych do poprawy kondycji skóry z utracona jędrnością. Dobór odpowiedniego zabiegu następuje zawsze podczas konsultacji przeprowadzonej przed zabiegiem.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi do na Utraconą Jędrność Skóry:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl