rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki Mimiczne są to zmarszczki, które powstają w wyniku pracy mięśni mimicznych na twarzy. Mięśnie mimiczne odpowiadają za wyrażanie emocji i kurczą się dziennie około 15 000 razy dziennie.

JETSET CLINIC HILTON usuwanie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki Mimiczne są to zmarszczki, które powstają w wyniku pracy mięśni mimicznych na twarzy. Mięśnie mimiczne odpowiadają za wyrażanie emocji i kurczą się dziennie około 15 000 razy dziennie. Jest to jeden z pierwszych rodzajów zmarszczek, jakie możemy zaobserwować, a powstawać mogą od najmłodszych lat.

W wyniku mrużenia oczu, śmiania się, marszczenia brwi, dziwienia się, złoszczenia, a nawet mówienia powstają zagięcia w skórze, zazwyczaj prostopadle do budowy mięśnia. Skóra jest odporna na powstawanie Zmarszczek Mimicznych, dopóki jest nawilżona, odżywiona i elastyczna. Wraz z upływem lat zdolność do regeneracji spada. Dodatkowo silna mimika z czasem po prostu załamuje skórę.

Rodzaje Zmarszczek Mimicznych

Zmarszczki Mimiczne możemy podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich to Zmarszczki Mimiczne Czoła, w tym lwia oraz poprzeczne. Powstają podczas wyrażania emocji takich jak gniew czy zdziwienie. Często widoczne już w okolicy 30 r.ż. lub szybciej u osób ekspresyjnych.

Druga grupa to Zmarszczki Mimiczne okolicy oka, tj. kurze łapki oraz zmarszczki pod oczami. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest mięsień okrężny oka. Najaktywniej jego pracę widać podczas mrużenia oczu.

Trzecia grupa Zmarszczek Mimicznych dotyczy środkowo-dolnej części twarzy. Wśród nich znajdziemy zmarszczki tworzone przez mięsień okrężny ust, który odpowiada za Zmarszczki Palacza.

Innymi Zmarszczkami są marionetki powstające podczas pracy mięśnia obniżacza kącika ust, zmarszczki królicze od marszczenia nosa oraz miki mouse, czyli poprzeczne zmarszczki promieniście rozkładające się na policzkach od mięśnia śmiechowego.

Czynniki predysponujące do powstawania Zmarszczek Mimicznych

  • Silna mimika twarzy
  • Predyspozycje genetyczne
  • Niewłaściwa dieta
  • Używki
  • Promieniowanie słoneczne
  • Wiek
  • Stres
  • Nieodpowiednia pielęgnacja

Zabiegi na Zmarszczki Mimiczne

Jest wiele zabiegów, które pozwalają wypłycić Zmarszczki Mimiczne. Najczęstszym zabiegiem, który polecamy do zlikwidowania Zmarszczek Mimicznych jest Toksyna Botulinowa. Jest to zabieg, podczas którego terapeuta aplikuje preparat bezpośrednio do mięśnia, którego pracę należy ograniczyć. Rozluźnienie mięśnia prowadzi do zaprzestania ugniatania się zmarszczki.

Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Do pracy ze Zmarszczkami Mimicznymi idealnie sprawdzają się również biostymulatory tkankowe oraz terapie laserowe.

O doborze zabiegu decyduje terapeuta po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego z Pacjentem oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

W naszej klinice oferujemy następujące zabiegi na Zmarszczki Mimiczne:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl