Logo
Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ NASZ ZABIEG

Mezoterapia mikroigłowa

Na czym polega zabieg Mezoterapii Mikroigłowej lub Nanoigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia Mikroigłowa polega na nakłuwaniu skóry twarzy i ciała mikro- lub nano- igłami. Do zabiegu używamy specjalnego, innowacyjnego pena NanoFrax® od Dermomedica wyposażonego w jednorazowy kartridż do pracy w warstwach naskórka i skóry właściwej.

Podczas procedury Mezoterapii Mikroigłami powstaje tysiące mikrokanalików, które umożliwiają przedostanie się substancji aktywnych w głąb skóry. W przypadku nanoigieł dochodzi do pobudzenia tkanek bez przerywania ciągłości skóry, ponieważ igły zawarte w tym kartridżu są tępe. Tego typu rozwiązanie idealnie się sprawdza u osób z małopłytkowością, cukrzycą lub zaburzeniami krzepnięcia.

Rodzaj preparatu do zabiegu Mezoterapii Mikroigłowej dobieramy indywidualnie do potrzeby skóry. Najczęściej są to witaminy, np. C czy E, które nawilżają, odżywiają oraz rozjaśniają skórę, bądź peelingi chemiczne, np. BioRePeel Cl3 lub PRX-T33. Peelingi chemiczne stosowane przy zabiegu mezoterapii nano- i mikroigłowej są całkowicie bezpieczne i sprawdzone. Ich działanie nakierunkowane jest na dodatkową stymulację chemiczną, co pozwala na pracę z przebarwieniami, gruczołami łojowymi oraz suchością skóry.

W zależności od wskazania Mezoterapia Mikroigłową bądź Nanoigłowa NanoFrax® możemy pracować między 0,25mm, a 3mm głębokości. Mikronakłucia powodują powstanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry, który rozpoczyna procesy naprawcze w tkankach. Dochodzi do przebudowy powierzchownych oraz głębokich warstw skóry, ponieważ pobudzone zostają struktury odpowiedzialne za włókna kolagenowe i elastynowe.

Komórki budulcowe skóry, tj. fibroblasty rozpoczynają produkować nowe włókna podporowe. Ponieważ naruszamy barierę skórno-naskórkową przebudowie ulega również struktura skóry, dzięki czemu blizny oraz zmarszczki wypłycają się. Zbawiennym okazuje się również wpływ ampułek, ponieważ możemy uzyskać dodatkowo efekt zmniejszenia pracy gruczołów łojowych, ograniczenie wydzielania się sebum, a także rozjaśnienie przebarwień.

Zabieg Mezoterapii Mikroigłowej i Nanoigłowej jest właściwie odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, ponieważ jest całkowicie bezpieczny, skuteczny, efektywny, a przy tym rozsądny cenowo.

Mezoterapia mikroigłowa

Przebieg zabiegu Mezoterapii Mikroigłowej i Nanoigłowej

Po przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym i zakwalifikowaniu do zabiegu kosmetolog wykonuje demakijaż okolicy zabiegowej. Na tak przygotowaną skórę można nałożyć krem znieczulający. Czas trwania znieczulenia wynosi ok 30min dodatkowo.

Po zmyciu ewentualnego znieczulenia kosmetolog dezynfekuje okolicę zabiegową,  montuje jednorazowy kartridż do NanoFraxa® od Dermomedica, aplikuje wybraną ampułkę lub peeling chemiczny na skórę i rozpoczyna nakłuwanie. Zabieg kończy się maską w płacie.

 • blizny potrądzikowe, zanikowe;
 • rozstępy;
 • zmarszczki;
 • terapia wspomagająca leczenie łysienia;
 • nadmiernie produkujące sebum gruczoły łojowe;
 • przebarwienia;
 • zagęszczenie skóry;
 • pogrubienie skóry.
 • choroby autoimmunologiczne;
 • choroby bakteryjne, wirusowe, grzybiczne;
 • świeży makijaż permanentny w okolicy zabiegowej;
 • ciąża i laktacja;
 • nowotwory i stany po ich usunięciu.

Przede wszystkim, każdy zabieg wykonujemy będąc zdrowym, ponieważ każda choroba organizmu to dodatkowy stan zapalny w skórze. Przed procedurą mikronakłuwania nie powinno się wykonywać laserowego peelingu oraz depilacji woskiem.

 

Cennik Mezoterapii Mikroigłowej i Nanoigłowej

OBSZAR ZABIEGOWY

1 ZABIEG

3 ZABIEGI

Twarz

570 zł

1 710 zł

1 610 zł

Twarz + Szyja

670 zł

2 010 zł

1 810 zł

Twarz + Szyja + Dekolt

770 zł

2 310 zł

2 010 zł

Głowa

570 zł

1 710 zł

1 610 zł


Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje zabieg Mezoterapii Mikroigłowej i Nanoigłowej?

W naszym gabinecie zabiegi Mezoterapii Mikroigłowej i Nanoigłowej wykonują wykwalifikowani kosmetolodzy, którzy są przeszkoleni z procedury zabiegowej.

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Skóra po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona i podrażniona. Wynika to z faktu mikronakłuć, które determinują wytworzenie się czynników wzrostu w miejscu zranienia. Szczypanie bądź pieczenie może utrzymywać się do dwóch godzin po zabiegu, a obrzęk ustaje zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.

Zabieg jest odczuwalny podobnie do drapania. Istnieje możliwość znieczulenia skóry kremem z lidnokainą. Nakładamy wtedy warstwę preparatu i przykrywamy folią bezbarwną, tworząc okluzję.

Jeżeli zamiast ampułki witaminowej użyjemy peelingu kwasowego może nastąpić wyłuszczanie się skóry. Będzie to wynikiem penetracji kwasu do głębszych warstw skóry, a także jej podrażnieniem na skutek mikronakłuć.

Efekt zabiegu jest cechą osobniczą. Przebudowa warstw skóry trwa 28-32dni. Jest to okres, w którym tkanka przepracowuje zabieg, dlatego o finalnym efekcie możemy mówić po tym czasie. Zazwyczaj utrzymuje się do 3 miesięcy.

Seria zabiegowa standardowo wynosi 3-4. W trudnych przypadkach pracy z trądzikiem grudkowym czy blizną/rozstępem możemy mówić nawet o 6-8 zabiegach.

Mezoterapia Mikroigłowa może być wykonywana już co dwa tygodnie. Jest to odpowiedni czas pozwalający na wygojenie po pierwszym zabiegu i możliwość przystąpienia do kolejnego. Wykonywanie zabiegów w okresie krótszym niż 28 dni pogłębia efekty, ponieważ efekt stymulacji nakłada się na siebie z każdą kolejną procedurą.

Po zabiegu stosujemy delikatne kremy, np. Cicalfate, Cicaplast, Cetaphil bez substancji drażniących oraz złuszczających.

Mezoterapia Mikroigłowa i Nanoigłowa zdecydowanie bardziej pozwoli pracować terapeucie ze strukturą czy kolorytem skóry od jej zewnętrznych warstw. Mezoterapia Igłowa polega na wprowadzeniu w głąb skóry preparatu w postaci depozytu i pozostawienie go pod skórą za pomocą igły, ale ilość wkłuć jest tu zdecydowanie mniejsza.

Każdy z tych zabiegów jest dobry sam w sobie i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w zależności od wskazania jeden będzie górował nad drugim. Na pewno Mezoterapia Igłowa deponuje większą ilość substancji aktywnych pod skórą, ale ze względu na mniejszą ilość nakłuć nie pobudza tak powierzchownych warstw skóry, jak w przypadku Mezoterapii Mikroigłowej bądź Nanoigłowej.

Tak naprawdę pomysł radiofrekwencji mikroigłowej wziął się z Mezoterapii Mikroigłowej. Różnica polega przede wszystkim na tym, że Mezoterapia pozwala dodatkowo stymulować skórę jakąś substancją, np. peelingiem kwasowym, natomiast Radiofrekwencja powala na emisję prądu o częstotliwości radiowej w głąb skóry. W konsekwencji Radiofrekwencja Mikroigłowa jest zabiegiem, który przede wszystkim zagęszcza, ujędrnia i pobudza skórę do przebudowy, natomiast Mezoterapia Mikroigłowa lub nanoigłowa pozwala na jej powierzchowną przemianę rozjaśniając, wygładzając oraz odświeżając skórę.

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl