rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ NASZ ZABIEG

Medyczne peelingi chemiczne

Medyczne peelingi chemiczne. Poznaj szczegóły tego zabiegu?

Co to jest peeling?

Peeling, tzw. eksfoliacja jest to zabieg, który polega na wywołaniu kontrolowanego złuszczania się naskórka. W zależności od intensywności zabiegu wyłuszczanie może odbywać się na różnych poziomach naskórka od powierzchownych warstw, aż po głębokie tzw. rozrodcze warstwy, np. podstawna, w której następuje podział komórkowy. Nieustanne przechodzenie naskórka z warstwy rozrodczej do skeratynizowanej przyczynia się do regularnej odbudowy martwej części, która powinna być regularnie usuwana.

W peelingach chemicznych najczęściej stosowane są kwasy owocowe, polihydroksykwasy, kwas fenolowy oraz kwas trójchlorooctowy (TCA). W zależności od wskazania terapeuta dobiera odpowiedni preparat.

Działanie peelingów medycznych

Złuszczanie naskórka w sposób kontrolowany niesie ze sobą wiele pozytywnych zjawisk. Przede wszystkim usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka powoduje, że pozbywamy się tej warstwy ochronnej, która na co dzień stanowi barierę dla substancji aktywnych.

Po zabiegu ich wchłanialność rośnie, dzięki czemu możemy wpłynąć na nawilżenie, odżywienie, ale także rozjaśnienie czy odmłodzenie skóry. Ważnym aspektem jest też walka z przebarwieniami, ponieważ część z nich jest płytkich, często już jedna sesja peelingowa wpływa na wygląd przebarwienia. Głębsze wyłuszczanie pozwala na pracę nawet z przebarwieniami typu starczego, ciążowymi oraz tymi, które powstały w procesie nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dodatkowo substancje chemiczne zawarte w medycznych peelingach chemicznych regulują wydzielanie się sebum przez gruczoły łojowe, dzięki czemu możemy opanować nadmierne świecenie się twarzy.

Większość medycznych peelingów chemicznych pozwala usunąć zaskórniki zamknięte i otwarte, a także regulować zmiany trądzikowe. Kontrolowane wyłuszczenie się naskórka na różnych poziomach wpływa pozytywnie na takie zmiany jak blizny, rozstępy, ale także zmarszczki, ponieważ dochodzi do ich wypłycenia.

Medyczne peelingi chemiczne pobudzają także mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu wpływają na ujędrnienie oraz odprowadzenie toksyn czy wolnych rodników. Skóra nabiera zdrowego, świeżego wyglądu.

Przebieg zabiegu z medycznym peelingiem chemicznym

Po wykluczeniu przeciwwskazań i określeniu planu działania kosmetolog przystępuje do demakijażu skóry, a następnie specjalnym preparatem odtłuszcza skórę. W ten sposób przygotowana skóra jest gotowa do zabiegu.

Następnie kosmetolog aplikuje medyczny peeling chemiczny na skórę oraz wmasowuje go. W zależności od rodzaju medycznego peelingu chemicznego kosmetolog może zaaplikować jedną bądź więcej warstw. Następnie neutralizujemy medyczny peeling chemiczny i zmywamy jego pozostałość wodą.

Niektóre medyczne peelingi chemiczne zostają na skórze przez około 6-8h. Zabieg kończymy odpowiednim kremem pozabiegowym. Zabieg medycznym peelingiem chemicznym jest krótki i trwa zazwyczaj ok 30 min. Nie wymaga wcześniejszego znieczulenia.

 • Zmiany barwnikowe
 • Sucha, odwodniona skóra
 • Zmarszczki
 • Blizny, rozstępy
 • Zaskórniki otwarte i zamknięte
 • Stany zapalne skóry
 • Objawy fotostarzenia się skóry
 • Zwiększenie przepuszczalności substancji aktywnych
 • Nadmierna produkcja sebum
 • Nowotwory i stany po ich usunięciu
 • Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybiczne
 • Ogólne złe samopoczucie
 • Depilacja lub epilacja w miejscu zabiegowym na 7 dni przed peelingiem chemicznym
 • Świeżo opalona skóra

Po upływie ok 2-3 dni od zabiegu z medycznym peelingiem chemicznym naskórek staje się szorstki oraz wysuszony. Rozpoczyna się właściwy proces wyłuszczania, który trwa zwykle kilka dni. Przy powierzchownych peelingach medycznych wyłuszczanie następuje na drodze drobnopłatkowego wypruszania się skóry i jest w zasadzie niezauważalne. W przypadku głębokich peelingów medycznych skóra może być dodatkowo zaczerwieniona, obrzęknięta oraz podrażniona, a wyłuszczenie nastąpi w postaci grubszych płatów. Wymaga ona wtedy większego nawilżania. W przypadku obu rodzajów peelingów medycznych obowiązuje absolutny zakaz zrywania obumarłego naskórka. Skóra powinna w swoim tempie wyłuszczyć obumarły naskórek. Po zabiegach z użyciem medycznego peelingu chemicznego stosujemy kremy pozabiegowe, które w swoim składzie nie zawierają retinolu, np. Cicalfate, Cicaplast, Cetaphil. Ponieważ po wyłuszczeniu naskórka skóra jest delikatniejsza, należy bezwzględnie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce i pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem o spektrum minimum 30 SPF.

 

Ceny medycznych peelingów chemicznych

OBSZAR ZABIEGOWY

1 ZABIEG

3 ZABIEGI

PEELING MEDYCZNY PRX T33

Twarz 2 ml

370 zł

1 110 zł

1 010 zł

Twarz + Szyja 3ml

470 zł

1 410 zł

1 310 zł

Twarz + Szyja + Dekolt  5 ml

570 zł

1 710 zł

1 610 zł

CIAŁO PEELING PRX T33 + OCZYSZCZANIE WODOROWE   

Twarz 2 ml

470 zł

1 410 zł

1 210 zł

Twarz + Szyja 3ml

570 zł

1 710 zł

1 560 zł

Twarz + Szyja + Dekolt  5 ml

670 zł

2 010 zł

1 810 zł

 PEELING PRX T33 + MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Twarz 2 ml

670 zł

2 010 zł

1 710 zł

Twarz + Szyja 3ml

770 zł

2 310 zł

2 010 zł

Twarz + Szyja + Dekolt  5 ml

870 zł

2 610 zł

2 310 zł

 PEELING PRX T33 + MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA CIAŁO

6 ml

770 zł

2 310 zł

2 110 zł

12 ml

1 200 zł

3 600 zł

3 300 zł


Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje medyczne peelingi chemiczne

W naszej placówce medyczne peelingi chemiczne wykonuje kosmetolog po studiach, który jest odpowiednio przeszkolony z procedury zabiegowej.

 

Z jakimi zabiegami możemy łączyć medyczne peelingi chemiczne?

Medyczne peelingi chemiczne idealnie komponują się z zabiegiem mezoterapii mikroigłowej NanoFrax od Dermomedica. Połączenie mikronakłuwania z działaniem medycznego peelingu chemicznego potęguje proces penetracji kwasu w głąb, dzięki czemu możemy jeszcze intensywniej stymulować skórę. Takie połączenie idealnie sprawdza się w przypadku blizn, zmarszczek oraz przebarwień.

Inną, często stosowaną praktyką jest połączenie medycznego peelingu chemicznego z zabiegiem mezoterapii igłowej Vital Injector 2. Zastosowanie medycznego peelingu chemicznego przed nakłuwaniem skóry przyczynia się do rozluźnienia połączeń międzykomórkowych. Skóra zostaje zastymulowana zarówno dzięki mezoterapii igłowej Vital Injector 2, jak i aktywnej substancji chemicznej zawartej w medycznym peelingu chemicznym.

Dodatkowo medyczny peeling chemiczny możemy również zaaplikować po zabiegu Bloomea Paris. Ponieważ podczas zabiegu Bloomea Paris dochodzi do mechanicznego wyłuszczenia obumarłego naskórka medyczny peeling chemiczny ma doskonałą możliwość penetrowania głębiej, dzięki czemu uzyskujemy synergię zabiegową i podwójne efekty.

Medyczny peeling chemiczny doskonale komponuje się także z oczyszczaniem wodno-wodorowym, podczas którego dochodzi do oczyszczenia skóry za pomocą ciśnienia oraz specjalnego toniku.

 

Nasze ulubione medyczne peelingi chemiczne

PRX T-33

Medyczny peeling PRX-T33 to połączenie kwasu trójchlorooctowego, kwasu kojowego oraz nadtlenku wodoru. Jest to preparat, który stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, czyli komórek budulcowych skóry, co w efekcie przekłada się na pogrubienie skóry. Skóra szara, zmęczona, wiotka, pomarszczona, a także zanieczyszczona idealnie wpisuje się w gamę zabiegową. Dodatkowym atutem peelingu medycznego PRX T-33 jest jego umiejętność oczyszczania i regulowania nadmiernie produkowanego sebum. Peeling medyczny PRX T-33 poprawia efekty innych zabiegów w terapiach łączonych, tj rozluźnia połączenia międzykomórkowe. Warto go zastosować przed mezoterapią igłową Vital Injector 2, podczas mezoterapii mikroigłowej NanoFrax®, ale również jako primer przed zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, jak np. lifting wolumetryczny. Peeling medyczny PRX T-33 nie powoduje agresywnego złuszczania, dlatego okres rekonwalescencji jest do tygodnia czasu. W samodzielnej serii zabiegowej warto wykonać ok 4 zabiegów w odstępie dwutygodniowym. Peeling medyczny PRX T-33 nie jest fotouczulający dlatego z powodzeniem pracujemy na nim przez cały rok.

BioRePeel Cl3

Peeling medyczny BioRePeel Cl3 to dwufazowy preparat, który ma działanie biostymulujące, rewitalizujące oraz oczyszczające. Faza wodna zawiera kwas trójchlorooctowy, laktobionowy, salicylowy, winowy, cytrynowy, witaminy, aminokwasy, natomiast faza tłuszczowa to skwalen i mirystynian izopropylu. Działanie złuszczające i keratolityczne peelingu medycznego BioRePeel Cl3 jest udowodnione naukowo. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do tzw. denaturacji białek rogowej warstwy naskórka, co bezpośrednio powoduje uruchomienie się kontrolowanego stanu zapalnego. W efekcie w naskórku zostają wytworzone czynniki wzrostu, które wpływają na pogrubienie skóry, jej przebudowę, a także wypłycenie zmarszczek, blizn, rozstępów oraz zbyt rozszerzonych porów. Następuje wyrównanie struktury oraz kolorytu skóry. Taki medyczny peeling chemiczny świetnie sprawdza się w samodzielnej kuracji, jako seria 4-6 zabiegów albo jako dodatek do mezoterapii mikroigłowej NanoFrax® od Dermomedica. Dzięki mikro nakłuciom peeling medyczny może dotrzeć głębiej. BioRePeel Cl3 znajduje swoje zastosowanie również przy oczyszczaniu wodorowym przy skórach trądzikowych oraz zanieczyszczonych. Okres rekonwalescencji wynosi do tygodnia czasu, a ze względu na łagodny przebieg eksfoliacji może być stosowany całorocznie.

DNA recovery peel od MediDermy

Peeling medyczny DNA recovery peel od MediDermy opiera swój skład na kwasie ferulowym. Jest to silny antyoksydant, który niweluje oznaki fotostarzenia się skóry, ale także opóźnia procesy starzenia się skóry. Ten medyczny peeling chemiczny tworzy tzw barierę ochronną przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają włókna kolagenowe skóry. Skóra wiotka, podatna na powstawanie zmarszczek, z przebarwieniami, sucha oraz poszarzała stanowi idealne wskazanie do zabiegu z tym medycznym peelingiem chemicznym. Nanotechnologia, która została zastosowania do zamknięcia kwasu ferulowego w specjalnej kapsułce sprawia, że peeling nie jest agresywny. Uwalnianie następuje powoli przez kolejne 6-8h. Zabieg z medycznym kwasem ferulowym DNA recovery peel od MediDermy jest całoroczny. Eksfoliacja jest niewielka, drobnopłatkowa, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest krótki.

Ferulowy peeling medyczny idealnie wpisuje się w procedurę zabiegu Bloomea Paris® oraz jako zakończenie mezoterapii igłowej Vital Injector 2.

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Skóra po zabiegu z medycznym peelingiem chemicznym jest delikatnie zaróżowiona i podrażniona. W przypadku głębokich peelingów chemicznych może dojść do zbielenia naskórka, który w przeciągu 3 dni zacznie się wyłuszczać.

Seria zabiegowa to ok 4-6 zabiegów w odstępie dwutygodniowym. Proces keratynizacji naskórka trwa ok 28dni. Jeżeli zabiegi będą wykonywane co około 14 dni efekt każdego zabiegu będzie pogłębiany przez kolejny.

Większość zabiegów z medycznym peelingiem chemicznym jest całoroczna. Kluczowa jest ochrona przeciwsłoneczna kremem z SPF minimum 30. Jeżeli dany medyczny peeling chemiczny nie jest wskazany w sezonie letnim terapeuta na pewno Cię o tym poinformuje.

Zazwyczaj po około 2-3 dniach rozpoczyna się wyłuszczać martwy naskórek. Przed tym procesem skóra staje się szorstka i chropowata. Proces eksfoliacji trwa zazwyczaj do tygodnia, jednak jest to indywidualna sprawa.

Znieczulenie nie jest wskazanie, ponieważ obkurcza ono powierzchowne naczynia krwionośne, przez co zmniejsza się efekt zabiegu. Dodatkowo znieczulenie zaburza nam odczucia w trakcie zabiegu z medycznym peelingiem chemicznym, a one są często kluczowe.

Zabieg medycznego peelingu chemicznego nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Ważne jest, aby przed zabiegiem nie stosować na tydzień przed kremów z retinolem, unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz innych zabiegów peelingujących w danym obszarze zabiegowym.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl