rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Przebarwienia

Jak odmłodzić twarz

Przebarwienia powstają na skutek zwiększonej syntezy i gromadzenia melaniny. Melanina to pigment, który w warstwie podstawnej produkują melanocyty. Główne działanie pigmentu polega na  ochronie skóry przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz promieniowania UV, które przenika przez skórę. Produkcja melaniny to skomplikowany proces który jest regulowany przez różne układy organizmu. Momentami może dojść do zaburzenia procesu i melanina będzie produkowana bez żadnej przyczyny, tworząc Przebarwienia na skórze. Do częstych przyczyn zaburzeń procesu produkcji melaniny można zaliczyć: promieniowanie słoneczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, naturalne procesy starzenia się. Przebarwienia mogą być również oznaką niewłaściwej pracy tarczycy lub nadnerczy. Przebarwienia mogą powstać w każdej okolicy i mogą się różnić kolorem i rozmiarem.

 

Rodzaje przebarwień

Najczęściej możemy zauważyć następujące rodzaje Przebarwień:

 • Ostuda ( melasma ) – nieregularne brązowe przebarwienia. Zazwyczaj występuje u kobiet (tylko 10 procent przypadków występuje u mężczyzn ), często dotyczy kobiet w wieku rozrodczym i podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Jest to forma zmian hormonalnych o barwie jasno lub ciemnobrązowej.
 • Plamy soczewicowate  – powstają na skutek starzenia się skóry lub nadmiernej ekspozycji na światło UV, jest to sygnał „SOS”,  który skóra nam próbuje przekazać jako sygnał na zbyt duże nasłonecznienie . Plamy soczewicowate to wyraźnie oddzielone od otaczającej je skóry plamki  jasno lub ciemnobrązowego koloru. Najczęściej występują na grzbietach dłoni i twarzy.
 • Przebarwienia pozapalne – powstają na skutek urazu lub uszkodzenia mechanicznego skóry, często też jest to „pamiątka” po trądziku.
 • Piegi – powstają na skutek przyspieszonego procesu melanogenezy, bardzo często pojawiają się na wiosnę, skłonności do powstawania piegów są przekazywane w większości przypadków genetycznie i najczęściej maja je osoby z I fototypem skóry. Pod wpływem promieniowania UV mogą się wzmacniać. Zwykle są to są to małe jasnobrunatne lub ciemnobrunatne plamki. Lokalizują się głównie na twarzy, przedramionach i dłoniach.
 • Przebarwienia toksyczne lub chemiczne – związane są ze stosowaniem niewłaściwych kosmetyków.

 

Czynniki determinujące przebarwienia

Do najczęstszych czynników powodujących występowanie przebarwień możemy zaliczyć:

 • Promieniowanie UV
 • Zakłócenie gospodarki hormonalnej organizmu
 • San zapalny skóry
 • Substancje foto-toksyczne/ lub foto-alergizujące: leki (przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, antybiotyki), zioła (dziurawiec), olejki eteryczne, substancje zapachowe
 • Niedobór wit. A, PP (wit. B3,niacynamid), kwas pantotenowy (wit. B5) i foliowy (wit. B9)
 • Choroby wątroby

 

Przebarwienia – który zabieg wybrać?

O doborze zabiegu najlepszego na likwidację określonego Przebarwienia decyduje terapeuta wykonujący zabieg. Następuje to podczas konsultacji, która ma miejsce bezpośrednio przed zabiegiem. W naszej klinice proponujemy następujące zabiegi na Przebarwienia:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl