rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Rozszerzone pory

JETSET CLINIC HILTON rozszerzone pory

Pory nie są defektem estetycznym, tylko nieodłącznym elementem naszej skóry.

Te mikroskopijne otwory widoczne na skórze to ujścia mieszków włosowych, które są bezpośrednio połączone z gruczołami łojowymi i pozwalają skórze  oddychać, usuwać pot i sebum. Na skutek gromadzenia się w ujściach mieszków włosowych nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka może dojść do ich trwałego poszerzenia – w ten sposób powstają charakterystyczne małe wgłębienia i dziurki, zaskórniki widoczne na powierzchni skóry.

Rozszerzone pory występują głównie w strefie T, tj. na brodzie, nosie i czole, bo tutaj aktywność gruczołów łojowych jest największa, często pojawiają się też na policzkach.  Ujścia gruczołów łojowych mogą się poszerzać  pod wpływem zanieczyszczeń, działań promieni UV, a także zmian klimatu (im wyższa temperatura i wilgotność, tym większa produkcja sebum).

Częstym powodem ich dużej widoczności jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry, przede wszystkim stosowanie gęstych, oleistych kosmetyków, które zapychają pory, a także nieprawidłowe oczyszczanie skóry. Rozszerzaniu porów sprzyja też zbyt intensywne przesuszanie skóry preparatami matującymi i „osuszającymi” np. na bazie alkoholu.

Malo widoczne pory mają osoby posiadające cerę normalną lub suchą.

 

Czynniki predysponujące rozszerzone pory

Do najczęstszych czynników powodujących występowanie Rozszerzone Pory możemy zaliczyć:

  • Uwarunkowania genetyczne, ponieważ skłonność do ich występowania jest dziedziczna
  • Skóra łojotokowa i mieszana
  • Nieodpowiednia i nieprawidłowa pielęgnacja
  • Zaburzenia gospodarki hormonalnej
  • Zażywanie leków
  • Nieprawidłowa dieta
  • Nadmierna ekspozycja na szkodliwe promieniowanie słoneczne lub palenie papierosów przyczyniają się do utraty kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra staje się rozciągnięta, a pory poszerzone.

 

Rozszerzone pory – który zabieg wybrać?

O doborze zabiegu najlepszego na likwidację określonego problemu decyduje terapeuta wykonujący zabieg. Następuje to podczas konsultacji, która ma miejsce bezpośrednio przed zabiegiem. Połączenie zabiegów w gabinecie z  prawidłowo dobraną przez terapeutę pielęgnacją domową, a często również dietą przynosi najlepsze efekty.  

W naszej klinice proponujemy następujące zabiegi na Rozszerzone Pory:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl