rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

JETSET CLINIC HILTON poprawa jędrności skóry

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej. Tkanka Tłuszczowa to tkanka magazynująca tłuszcz. Najważniejsze jej funkcje to ochrona, izolacja oraz amortyzacja. Wyróżniamy białą oraz brunatną tkankę tłuszczową, które różnią się od siebie fizjologią, a ich ilość jest zależna od czynników genetycznych, metabolicznych oraz środowiskowych.

Rolą białych adipocytów jest magazynowanie trójglicerydów podczas zwiększonej dostawy energii i korzystanie z nich podczas wydatku energetycznego. Brązowe adipocyty odpowiedzialne są za wytwarzanie ciepła. Nie można całkowicie zlikwidować występowania w organizmie Tkanki Tłuszczowej, jednak można ograniczyć jej nadmierny przyrost.

Nadmiar tkanki tłuszczowej u mężczyzn

U mężczyzn najczęściej Tkanka Tłuszczowa gromadzi się na brzuchu, klatce piersiowej, karku i twarzy stanowiąc 15-20% masy ciała. U kobiet Tkanka Tłuszczowa odkłada się głównie na biodrach, udach, pośladkach, brzuchu oraz ramionach, stanowiąc tym samym 20-25% składu ciała.

Przyczyny gromadzenia Nadmiaru Tkanki Tłuszczowej?

Nadmiar Tkanki Tłuszczowej stanowi nie tylko defekt kosmetyczny, ale prowadzi również do wielu chorób. Wiąże się z problemem nadwagi, a nawet otyłości. Do najczęściej wymienianych czynników predysponujących do gromadzenia Nadmiaru Tkanki Tłuszczowej należą:

  • Zaburzenia hormonalne
  • Stres
  • Czynniki genetyczne
  • Niewłaściwa dieta
  • Brak aktywności fizycznej
  • Choroby przewlekłe i związana z nimi farmakologia
  • Niewłaściwy styl życia

Zabiegi redukujące Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

Zabiegi redukujące Nadmiar Tkanki tłuszczowej to przede wszystkim kriolipoliza, czyli wymrażanie komórek tłuszczowych. Za pomocą technologii CRYO T-SHOCK możemy doprowadzić do apoptozy adipocytów, które następnie zostaną usunięte z organizmu za pomocą układu wydalniczego dokładnie tak, jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Taki zabieg można wykonywać co dwa tygodnie. Ważnym elementem terapii jest wyeliminowanie spożywania węglowodanów oraz picie większej ilości wody.

Inne zabiegi, które wykonujemy na Nadmiar Tkanki Tłuszczowej

Zobacz więcej

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl