rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Dolina łez i cienie pod oczami

JETSET CLINIC HILTON dolina łez

Dolina Łez i Cienie Pod Oczami uznawane są za defekt estetyczny. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i delikatna, przez co łatwo ulega uszkodzeniom oraz podrażnieniom. Dolina Łez to charakterystyczne zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka w kierunku policzka. Jej linia biegnie ukośnie zgodnie z kierunkiem płynięcia łez. Cienie Pod Oczami mają kształt półokrągły i biegną zazwyczaj od kącika wewnętrznego do zewnętrznego, bądź bezpośrednio w Dolinie Łez. Tworzą się już od 25 r.ż. zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Mogą być defektem chwilowym, bądź długotrwałym i przyczyny mogą być skrajnie zróżnicowane.

Czynniki predysponujące do Doliny łez i cieni pod oczami

Najważniejszym czynnikiem predysponującym do tworzenia się Doliny Łez i Cieni Pod Oczami jest postępujący proces starzenia się skóry i zaniku tkanki tłuszczowej. Kiedy powstaje ubytek tkanka w naturalny sposób zaciemnia się tworząc widoczne półokręgi. Innymi czynnikami są stres, niewyspanie, zmęczenie, zaburzenia metaboliczne, zanik tkanki tłuszczowej oraz genetyka. Proces tworzenia Doliny Łez oraz Cieni Pod Oczami wzmaga się również pod wpływem działania czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, tarcie oraz wysuszenie.

Zabiegi, które wykonujemy na Dolinę łez i cienie pod oczami

Czołowym zabiegiem wykonywanym w celu zniwelowania Doliny Łez i Cieni Pod Oczami jest Mezoterapia Igłowa i Kaniulowa. Polega na bezpośrednim zaaplikowaniu preparatu w miejsce problemu. Popularnymi preparatami do iniekcji w okolicy oka są polinukleotydy, aminokwasy, peptydy oraz kwas hialuronowy. Wszelkie zabiegi w okolicy oka wymagają przeprowadzenia konsultacji ze względu na często występujące obrzęki wokół oczu oraz wrażliwość.

Inne zabiegi na Dolinę Łez i Cienie Pod Oczami:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zobacz również

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl