rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Podwójny Podbródek

JETSET CLINIC HILTION usuwanie podwójnego podbródka

Podwójny Podbródek jest to określenie stosowane do nieproporcjonalnego podbródka w stosunku do głowy i szyi. Zazwyczaj powstawanie Podwójnego Podbródka związane jest z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w tej okolicy. Jest to defekt estetyczny, który dotyka zarówno osoby otyłe, jak i szczupłe. Wpływ na wygląd Podwójnego Podbródka mają również czynniki genetyczne, chudnięcie, procesy starzenia się, jednak w dobie XXIw. najczęściej nawyki. Utrata elastyczności skóry wraz z wiekiem, utrzymywanie nieprawidłowej pozycji głowy, pozycja do spania, a nawet zmiany hormonalne prowadzą do powstawania Podwójnego Podbródka, a jego obecność wpływa bezpośrednio na proporcje twarzy, zacieranie się owalu oraz pogarszający się stan skóry i mięśni szyi.

Czynniki predysponujące po powstawania Podwójnego Podbródka

Wśród najczęściej wymienianych w literaturze czynników predysponujących do powstawania Podwójnego Podbródka natrafimy na genetykę. Jest to jeden z nielicznych elementów, na które wpływu właściwie nie mamy. Inne czynniki tj. nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, utrata jędrności i elastyczności skóry, problemy hormonalne, niewłaściwa pozycja głowy względem szyi podczas pracy czy spania, nagłe wahania wagi są zmiennymi, które możemy wypracować. Niestety, kiedy Podwójny Podbródek już u nas zagości na dobre, sama eliminacja czynników predysponujących nie wpłynie znacząco na jego zmianę, a jedynie usprawni proces przemiany.

Zabiegi, które wykonujemy na Podwójny Podbródek

W zależności od etiologii powstawania Podwójnego Podbródka jednym z najczęściej stosowanych zabiegów jest kriolipoliza Cryo T-SHOCK. Jest to zabieg, który jednocześnie wymraża nadmierne komórki tłuszczowe Podwójnego Podbródka za pomocą niskich temperatur, ale także ujędrnia skórę. Dobroczynny wpływ zimna na nasze tkanki znamy od lat, należy tylko je odpowiednio zastosować. Niska temperatura obkurcza włókna podporowe skóry, poprawia mikrokrążenie, a przede wszystkim likwiduje zbędne komórki tłuszczowe.

Inne zabiegi na Podwójny Podbródek:

A także zabiegi laserowe takie jak:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl