rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ PROBLEM

Bruksizm

JETSET CLINIC HILTON bruksizm

Bruksizmem jest określany mianem patologicznego tarcia zębami żuchwy o zęby szczęki. Jest to zjawisko występujące w nocy, przed zaśnięciem oraz przed wybudzeniem. Dochodzi do nieświadomej, zbyt wysokiej aktywności mięśni żwaczy, prowadzącej do zgrzytania oraz zaciskania zębów. Długotrwałe lekceważenie Bruksizmu powoduje pękanie, ścieranie i wypadanie zębów oraz nadmierne rozbudowanie się mięśnia żwacza, który bezpośrednio wpływa na poszerzony wygląd dolnej części twarzy.

 

Czynniki predysponujące do Bruksizmu

Bruksizm nazywany jest chorobą cywilizacyjną, ponieważ w większości przypadków związany jest on z reakcją na stres. Innymi czynnikami predysponującymi do powstania Bruksizmu są genetyczne uwarunkowania, wady zgryzu, wady budowy jamy ustnej, nietolerancje pokarmowe, silne napięcie mięśni żuchwy i szczęki, nerwica, nieprawidłowo dopasowane plomby, protezy, koronki oraz żucie gumy.

 

Zabiegi, które wykonujemy na Bruksizm

Jedynym skutecznym zabiegiem redukującym Bruksizm w gabinecie medycyny estetycznej jest podanie Toksyny Botulinowej bezpośrednio do mięśnia żwacza. Zabieg prowadzi do rozluźnienia mięśnia, a nie jego całkowitego unieruchomienia. W drugiej kolejności należy postarać się wyeliminować czynniki prowadzące do powstawania Bruksizmu.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl