rezerwacja@jetsetclinic.pl

POZNAJ NASZ ZABIEG

Modelowanie Ust usieciowanym kwasem hialuronowym

Na czym polega zabieg Modelowania Ust usieciowanym kwasem hialuronowym?

Powiększanie i Modelowanie Ust jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego. Najczęściej na zabieg Modelowania Ust decydują się osoby z asymetrią warg, zbyt małą objętością ust w stosunku do reszty twarzy lub chcące zmienić swój naturalny kształt. Powodami niezadowolenia z kształtu ust może być wiele czynników, również takich, które nie zależą od nas, np. starzenie się czerwieni wargowej, warunki genetyczne czy wpływ czynników zewnętrznych.

Zabieg Modelowania Ust polega na iniekcyjnym umieszczeniu usieciowanego kwasu hialuronowego w czerwieni wargowej. W zależności od wybranej techniki usta można powiększyć na kilka sposobów. Do najpopularniejszych obecnie należą: Paris Lips, Baby Doll, Russian Lips, Jolie Lips, metoda Garunovej oraz Hollywood Lips. W zdecydowanej większości przypadków zabieg Modelowania Ust wykonuje się przy pomocy igły. Metoda oraz rodzaj preparatu wybierane są podczas konsultacji z terapeutą.

Przebieg zabiegu Modelowania Ust

Po przeprowadzonym wywiadzie zdrowotnym, wykluczeniu przeciwwskazań następuje omówienie metody oraz dobór preparatu. Następnie wykonujemy zdjęcie ust przed, aby móc porównać je po wygojeniu. Terapeuta następnie wykonuje demakijaż oraz dezynfekuje skórę czerwieni wargowej. Na tak przygotowaną okolicę nakłada znieczulenie w kremie, które pozostaje pod folią przez około 45 minut. Istnieje również metoda znieczulenia iniekcyjnego Mepiwakainą. Po określonym czasie terapeuta otwiera przy kliencie wybrany preparat, montuje igłę, zmywa znieczulenie i przystępuje do iniekcji. Po zabiegu Modelowania Ust tkanka może być spuchnięta oraz posiniaczona. Obrzęk w tej okolicy powinien ustąpić do tygodnia czasu. Efekt końcowy możemy ocenić po około dwóch tygodniach na wizycie kontrolnej.

 • Asymetria czerwieni wargowej
 • Usta po rozszczepie
 • Utracona objętość ust
 • Chęć zmiany kształtu ust
 • Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
 • Niewyleczone zęby lub w trakcie leczenia
 • Cukrzyca, nadciśnienie tętnicze
 • Nowotwory i stany po ich usunięciu
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Powikłania po zabiegu Modelowania ust takie jak obrzęk, krwiaki czy siniaki ustępują samoistnie do około tygodnia czasu. Istnieje ryzyko reakcji alergicznej na zaimplantowany preparat. Objawia się to swędzeniem, pieczeniem oraz nadmierną opuchlizną. W takim przypadku należy udać się do lekarza po leki antyhistaminowe. Aby wyeliminować ryzyko  powikłań należy wybierać tylko sprawdzone preparaty, które w swoim składzie zawierają jak najczystszy kwas hialuronowy, ponieważ alergie występują zazwyczaj na dodatki w nim zawarte. Kolejnym możliwym powikłaniem jest hiperkorekcja, dlatego warto trzymać się ustalonego wcześniej 1ml, jako max objętości na jeden zabieg. Jeżeli zależy nam na dużych objętościach, bądź asymetria jest znacząca, wtedy Modelowanie Ust odbywa się na kilku wizytach. Najpoważniejszym powikłaniem jest martwica skóry i błony śluzowej w wyniku zatkania naczynia doprowadzającego krew do okolicy ust. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się do lekarza.

 

Cennik Modelowania Ust

OBSZAR ZABIEGOWY

1 ZABIEG

Modelowanie i Powiększanie Ust

900 zł


Sprawdź również cennik innych zabiegów w naszej klinice.

 

Kto wykonuje zabieg Modelowania Ust

Zabiegi Modelowania Ust wykonują w naszej klinice dyplomowani kosmetolodzy, którzy przeszli wszystkie wymagane w tym zakresie szkolenia u lekarzy specjalistów. 

Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

Maksymalna ilość preparatu użyta podczas jednej wizyty to 1 ml. Niektóre preparaty posiadają ampułkostrzykawki 1,25ml, niektóre 1ml, inne 0,8ml. O wyborze preparatu decyduje terapeuta. Wykonanie zabiegu jednorazowo większą ilością preparatu może prowadzić do nadkorekty.

Zabieg Modelowania Ust możemy powtórzyć już po 3 miesiącach, jeżeli chcemy zbudować większe usta. Zazwyczaj preparat utrzymuje się w tkance 6-12miesięcy, a ten czas zależy od wielu czynników, m.in. obecności naturalnej hialuronidazy.

Producenci obecnie prześcigają się w propozycjach nowych preparatów. Wg Nas najlepsze są te sprawdzone, które od lat funkcjonują na rynku Beauty. Modelowanie ust możemy wykonać kwasem hialuronowym o różnym stopniu usieciowania. Pracowanie na preparatach bez certyfikacji medycznej lub nie przeznaczonych do tego celu grozi powstawaniem powikłań pozabiegowych.

Zabieg Modelowania Ust należy raczej do bolesnych zabiegów ze względu na duże unaczynienie, dlatego miejsce zabiegowe znieczulamy kremem znieczulającym.

Nie. Każdy producent pakuje fabrycznie preparat w gotowych do iniekcji ampułkostrzykawkach. Nie ma możliwości podzielenia ampułki na kilka osób.

Po całkowitym wygojeniu i ułożeniu się preparatu nie powinien być on wyczuwalny podczas codziennych czynności. Warto zaznaczyć, że ust po modelowaniu kwasem hialuronowym nie można przegryzać ze względu na ryzyko przemieszczenia się preparatu.

Po całkowitym wygojeniu i ułożeniu się preparatu nie powinien być on wyczuwalny podczas codziennych czynności. Warto zaznaczyć, że ust po modelowaniu kwasem hialuronowym nie można przegryzać ze względu na ryzyko przemieszczenia się preparatu.

Jeżeli mamy w najbliższych planach oba powyższe zabiegi proponuję w pierwszej kolejności wykonać makijaż permanentny. Nadmierny ucisk oraz praca igłą w okolicy zabiegowej może wpłynąć na efekt Modelowania Ust.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl