rezerwacja@jetsetclinic.pl

Strona główna Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

LASEROWE USUWANIE
BLIZN I ROZSTĘPÓW

TECHNOLOGIA NOWEJ GENERACJI

zabieg wykonywany platformą laserową FOTONA

KOMFORTOWO PRZEZ CAŁY ROK

zabieg nie wymagający znieczulenia, dostępny również latem

BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE

bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu potwierdzone badaniami klinicznymi i certyfikatem FDA

Strona główna Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

LASEROWE USUWANIE BLIZN I ROZSTĘPÓW

TECHNOLOGIA NOWEJ GENERACJI

zabieg wykonywany platformą laserową FOTONA

KOMFORTOWO PRZEZ CAŁY ROK

zabieg dostępny również latem, nie wymagający znieczulenia

BEZPIECZNIE I SKUTECZNIE

bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzone certyfikatem FDA

Specjalizujemy się w trwałym wymrażaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. W naszej klinice posiadamy aż trzy medyczne, najnowsze urządzenia do Kriolipolizy, które zawsze dobieramy dla Pacjenta indywidualnie podczas konsultacji przed zabiegiem.
Kriolipoliza to nieinwazyjna, bezpieczna i wyjątkowo skuteczna metoda usuwania tkanki tłuszczowej.

0 +
Ponad 1000 zabiegów laserowych
0 + lat
Ponad 4 lata doświadczenia
0 .0
Średnia ocen na 1000 opinii

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie blizn? 

Istnieje wiele metod usuwania blizn, jednak najbardziej skuteczna i popularna to laseroterapia. W tym przypadku nasza nowoczesna platforma laserowa FOTONA pozwala na wielokierunkowe działanie poprzez emisję różnych rodzajów fal laserowych, umożliwiając kompleksową poprawę struktury blizny w trakcie jednego zabiegu. Wykorzystanie technik łączonych przewyższa skuteczność pojedynczych procedur, gwarantując najlepsze rezultaty.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Podstawą efektywności zabiegu jest połączenie dwóch różnych laserów: neodymowo-yagowego oraz erbowo-yagowego. To połączenie aktywuje procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry i jednocześnie poprawia strukturę i koloryt blizny. Dzięki temu procesowi fibroblasty zostają stymulowane, co z kolei zwiększa produkcję nowego kolagenu i elastyny. Energia cieplna umożliwia restrukturyzację istniejących włókien kolagenowych, przyczyniając się do jędrności i zdrowego wyglądu skóry. A wszystko to podczas jednej sesji!

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów
Laserowe usuwanie blizn i rozstępów
Laserowe usuwanie blizn i rozstępów
Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Platforma umożliwia przeprowadzenie terapii zarówno na świeżych bliznach o czerwonym kolorycie, z towarzyszącymi przebarwieniami, jak i na tych wieloletnich, niezależnie, czy są to blizny po trądziku, czy wsparcie w zakresie usuwania rozstępów. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku świeżych blizn, w których zachodzą jeszcze naturalne procesy regeneracyjne. „Stare blizny”, np. po trądziku zwykle wymagają większej ilości zabiegów. W celu ograniczenia liczby zabiegów i maksymalizacji efektów zalecamy nie zwlekać z zaplanowaniem terapii!


Ważne jest to, że zabieg jest mało odczuwalny oraz krótki — przy małych bliznach trwa kilka minut. Chłodzenie skóry w trakcie zabiegu minimalizuje dyskomfort. Nie wymaga stosowania znieczulenia, a innowacyjna platforma
FOTONA skraca okres rekonwalescencji. Spersonalizowanie terapii pod konkretne potrzeby zapewnia osiągnięcie zadowalających efektów w zakresie usuwania blizn

Nasz zabieg laserowego usuwania blizn realizujemy w naszej klinice w Warszawie

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Laserowe usuwanie blizn — na czym polega?  

Podczas laserowej terapii usuwania blizn, blizna opracowywana jest dwoma wiązkami lasera, odpowiednio dobranymi procedurami i kombinacją parametrów takich jak gęstość energii, szerokość impulsu, rozmiar wiązki oraz częstotliwość powtarzania.

 

W pierwszym etapie do skóry przykładana jest głowica lasera Nd: YAG (długość wiązki laserowej 1064 nm) – technika FRAC3D, która emituje krótkie impulsy i tworzy w skórze siateczkę punktowych mikrouszkodzeń aż do głębokich warstw skóry właściwej. Wokół nich dochodzi do intensywnej przebudowy. Wykorzystywane są naturalne procesy naprawcze skóry. Pacjent odczuwa ciepło i delikatne mrowienie. Blizna staje się elastyczna i powoli zaczyna się wtapiać w koloryt otaczającej ją skóry. Znikają zgrubienia i wgłębienia.

W drugim etapie blizna naświetlana jest laserem ER: YAG (długość wiązki laserowej 2940 nm). Na skutek działania wiązki laserowej dochodzi do odparowania wody z naskórka i złuszczenie naskórka. Usunięta zostaje pozostałość zniszczonej tkanki, co skraca rekonwalescencję. Pacjent odczuwa ciepło oraz delikatne pieczenie. Blizna staje się gładsza, a jej struktura wyrównana.

 

Zabieg usuwania blizn dostępny również latem!

Laserowe usuwanie blizn po trądziku i rozstępów

Laser frakcyjny Fotona to platforma najnowszej generacji, z certyfikatem FDA oraz z bezpieczeństwem potwierdzonym badaniami klinicznymi. Zabiegi laserowego usuwania blizn wykonujemy przez cały rok w naszej klinice w Warszawie . Przy stosowaniu wysokiej fotoprotekcji, unikania bezpośredniej ekspozycji obszaru zabiegowego na słońce i przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych terapia może być przeprowadzona również w okresie letnim. Laserowego leczenia blizn nie wykonujemy na opalonej skórze.

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn — przebieg zabiegu. 

Zabieg laserowego usuwania blizn i rozstępów realizujemy w naszej klinice w Warszawie.
Po przeprowadzonym wywiadzie i kwalifikacji do zabiegu następuje dokładne oczyszczenie i dezynfekcja okolicy zabiegowej. Po dobraniu procedur i parametrów laserowych zarówno Pacjent jak i specjalista wykonujący zabieg zakłada specjalne okulary ochronne. Podczas zabiegu blizna jest naświetlana dobranymi przez specjalistę głowicami lasera. W trakcie pracy laserów skóra Pacjenta jest cały czas chłodzona za pomocą specjalnej medycznej chłodziarki, dzięki czemu nieprzyjemne odczucia są zminimalizowane. Na zakończenie zabiegu usuwania blizn na obszar zabiegowy nakładany jest specjalistyczny krem zabiegowy oraz filtr SPF. Zabieg laserowego usuwania blizny zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut. Bezpośrednio po zabiegu obszar zabiegowy jest jedynie delikatnie zaczerwieniony i odczuwalne jest znikome szczypanie, które szybko ustępuje. Mniej więcej po 2-3 dniach rozpoczyna się złuszczanie pozostałości odparowanej skóry w formie prószenia i delikatnych płatków.  

Laserowe usuwania rozstępów i blizn — od czego zależy skuteczność terapii? 

 

 Kluczem jest dobranie spersonalizowanego planu zabiegowego z zachowaniem odpowiednich odstępów między zabiegami. Nie ma jednej sprawdzonej terapii w usuwaniu blizn, każda blizna jest inna i wymaga opracowania indywidualnego planu zabiegowego. Plan często wymaga modyfikacji, w zależności od przebiegu procesu gojenia, na podstawie bieżącej obserwacji blizny oraz analizy dokumentacji zdjęciowej. Dobór procedur laserowych może się więc różnić pomiędzy poszczególnymi zabiegami, co oznacza, że każdy zabieg może wyglądać nieco inaczej.

 

Bardzo istotny jest „wiek” blizny, jako że najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku świeżych blizn. Terapię należy zatem rozpocząć jak najwcześniej. Coraz częściej zdarza się, że ludzie podejmują decyzję np. o usuwaniu blizn po trądziku, dopiero w późniejszym wieku dorosłym. Taka sytuacja sprawia, że mamy do czynienia z bliznami, które z biegiem lat stały się starsze i bardziej ugruntowane. Stare blizny często charakteryzują się bardziej złożoną strukturą, a ich tkanka jest mniej podatna na naturalne procesy regeneracji. Z tego względu usuwanie takich blizn może wymagać większej liczby zabiegów i spersonalizowanego podejścia. 

 

Wprowadzenie różnych technik i metod pracy z laserem wymaga od specjalisty wiedzy i doświadczenia. Bardzo istotny jest też oczywiście sam laser. Wybierając klinikę, warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy laser, na którym pracuje, posiada certyfikat i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami klinicznymi.

Niektóre blizny, zwłaszcza wieloletnie, wymagają wprowadzenia terapii łączonych w zakresie usuwania blizn. Wówczas najlepsze efekty uzyskujemy, łącząc dwie/trzy różne metody i technologie, np.:

 

 

Dlatego wybierając klinikę, warto sprawdzić, czy posiada w swojej ofercie takie zabiegi.

Wskazania do zabiegu laserowego usuwania blizn. 

Do naszej kliniki w Warszawie najczęściej zgłaszają się Pacjenci z bliznami pourazowymi (np. po skaleczeniu, wypadku), bliznami pooperacyjnymi (np. po cesarskim cięciu) i bliznami zanikowymi powstałymi na skutek stanu zapalnego np. trądziku, ospy wietrznej. Laserowo możemy zredukować niemal każdą bliznę, a zwłaszcza: 

 

 • Blizny zanikowe, przerostowe
 • Blizny po trądziku i po ospie
 • Blizny po zabiegach chirurgicznych, np. po cesarskim cięciu
 • Blizny powypadkowe
 • Blizny po ukąszeniach, poparzeniach itp.
 • Blizny po usuniętych tatuażach
 • Rozstępy na pośladkach, udach, plecach, łydkach, ramionach itp. (czerwone i białe)

Usuwanie blizn i rozstępów laserem FOTONA – CENNIK

OBSZAR ZABIEGOWY

1 ZABIEG

PROMOCJA

1 ZABIEG

PROMOCJA

3 ZABIEGI

Pojedyncza zmiana

(do 5cm)

700 zł

370 zł

2 100 zł

1 010 zł

Pojedyncza zmiana

(do 10cm)

1 000 zł

570 zł

3 000 zł

1 560 zł

Czoło lub Policzki

1 100 zł

670 zł

3 300 zł

1 860 zł

Twarz

1 500 zł

870 zł

4 500 zł

2 310 zł

Obszar

20x20 cm

1 500 zł

870 zł

4 500 zł

2 310 zł

Obszar

30x30 cm

1 700 zł

1 070 zł

5 100 zł

2 910 zł

Obszar

40x40 cm

1 900 zł

1 270 zł

5 700 zł

3 510 zł

Brzuch

od 1 500 zł

od 870 zł

od 4 500 zł

od 2 310 zł

Uda

od 1 500 zł

od 870 zł

od 4 500 zł

od 2 310 zł

Plecy

od 1 500 zł

od 870 zł

od 4 500 zł

od 2 310 zł

Większy obszar

Cena ustalana indywidualnie

Sprawdź również cennik innych usług w naszej klinice. 

Kto wykonuje zabieg usuwania blizn i rozstępów laserem FOTONA? 

W naszej Warszawskiej klinice zabieg usuwania blizn i rozstępów laserem FOTONA wykonują  

wykwalifikowani kosmetolodzy, którzy zostali przeszkoleni z procedury zabiegowej.

Szybki kontakt

Umów wizytę wypełniając poniższy formularz lub zadzwoń +48 22 468 08 08

Zaufali nam

Średnia ocen 5.0
Najczęściej zadawane pytania

O co klienci pytają nas najczęsciej?

 • na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zakończyć  terapie ziołami światłouczulającymi
 • na 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć terapię retinoidami doustnymi
 • na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać używania kremów z retinolem, oraz kwasami BHA,  AHA
 • na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać wykonywanie wszystkich zabiegów estetycznych w tym głównie peelingów chemicznych
 • na 3 dni przed zabiegiem nie powinno się zażywać aspiryny i innych leków rozrzedzających krew
 • na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać opalanie skóry na słońcu i w solarium, a także używania samoopalacza
 • na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zakończyć terapie antybiotykami oraz lekami światłouczulającymi
 • na 24h przed planowanym zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu
 • w kwestii częstego pojawiania się opryszczki, zaleca się na 2-3 dni przed zabiegiem i 3 dni po zabiegu stosowanie leku Heviran
 • na 1 tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania peelingów drobrnoziarnistych i gruboziarnistych
 • na 24 h przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu
 • Skłonności do powstawania keloidów
 • Stosowanie ziół fotouczulających np. nagietek, rumianek, dziurawiec (odstawić na 4 tygodnie   przed zabiegiem)
 • Peelingi
 • Spożywanie alkoholu na dobę przez zabiegiem
 • Stosowanie kremów z retinolem (witaminą A)
 • Żółtaczka (typu B i C)
 • Rozrusznik serca
 • Nadciśnienie
 • Zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi
 • Epilepsja
 • Opalenizna – należy unikać słońca 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
 • Skłonność do przebarwień lub bliznowców
 • Bielactwo
 • Aktywna faza łuszczycy
 • Stany zapalne, choroby wirusowe lub bakteryjne w miejscu zabiegu
 • Stosowanie leków obniżających krzepliwość (aspiryna), sterydów, leków światłouczulających
 • Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu
 • Stosowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy
 • Spożycie lub okres 6 miesięcy od zakończenia przyjmowania Accutanu
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Choroba nowotworowa
 • AIDS, zarażenie wirusem HIV

Bezpośrednio po zabiegu miejsce blizny/rozstępu będzie zaczerwienione. Takie miejscowe zaczerwienienie mija z reguły po ok. 3 dniach.

Absolutnie nie. Zabieg jest bezbolesny dzięki chłodzeniu skóry specjalną chłodziarką Cryo6. Odczuwalne jest tylko delikatne szczypanie.

Tak, zazwyczaj w 3 dniu od zabiegu następuję wyłuszczanie się naskórka.

Efekt zabiegu jest cechą osobniczą. Natomiast przy odpowiednim stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych efekt utrzymuje się na zawsze.

Zalecamy wykonanie serii 3-6 zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów dająca pożądany efekt zależy od jakości i wieku blizny czy rozstępów. Najlepsze efekty dają zabiegi wykonywane na świeże blizny dlatego im szybciej zdecydujesz się podjąć z nimi walkę tym szybsze i lepsze efekty jesteśmy w stanie uzyskać. Przy rozstępach najszybciej zadziałamy na ich usunięcie, gdy pręgi na skórze są czerwone i bardzo widoczne. W przypadku cesarskiego cięcia zabiegi możliwe są nawet bezpośrednio po zdjęciu szwów.

Zabieg usuwania blizn i rozstępów wykonuję się w odstępach około 5 tygodniowych.

 • przez cały okres gojenia się skóry należy stosować delikatne środki myjące skórę (emulsja myjąca Cetaphil) oraz kremy łagodzące (Avene Cicalfate, Alantan); nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, wykonywać peelingów chemicznych, enzymatycznych lub drobnoziarnistych, wycierać miejsca zabiegowego mocno gąbką czy ręcznikiem
 • przez minimum 4 tygodnie nie należy opalać miejsca zabiegowego na słońcu i w solarium
 • bezpośrednio po zabiegu i przez 4 tygodnie należy chronić skórę przed promieniowaniem UV stosując kremy SPF 50+
 • podczas całego okresu po zabiegu i między zabiegami należy dobrze nawilżać skórę
 • do 5 dni po zabiegu należy unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń krwionośnych (wysiłek, ćwiczenia fizyczne,basen, sauna)
 • przez 3-5 dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu
 • łuszczenie się skóry w miejscu przebarwień jest zjawiskiem normalnym i pożądanym, więc zakazane jest zdrapywanie łuszczącej się skóry i strupków
 • po skończonej serii zabiegów należy umówić się na wizytę kontrolna w celu określenia efektów (ok. 6 tygodni po ostatnim zabiegu)

 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl