rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak odmłodzić twarz?

Jak odmłodzić twarz?

Jak odmłodzić twarz?

Jak odmłodzić twarz? Najskuteczniejsze sposoby odmładzania w gabinecie.

Twarz, czyli obraz całego człowieka

Twarz to przednia część głowy człowieka, która składa się z czoła, oczu, brwi, nosa, polików, ust oraz podbródka. Stanowi wizytówkę, wyraża emocje, a nawet odzwierciedla stan zdrowia czy poziom

zmęczenia. To, w jaki sposób o nią dbamy, jak pielęgnujemy oraz jaki styl życia prowadzimy od najmłodszych lat ma kluczowe znaczenie w wyglądzie twarzy oraz postrzeganiu jej przez osoby trzecie. Wraz z upływem lat skóra na twarzy traci jędrność, gęstość oraz sprężystość. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia oraz ubytki tłuszczowe, które przez grawitację sprawiają, że twarz nabiera ciężkiego wyglądu, a jej proporcje ulegają zmianie.

Jak odmłodzić twarz?
Jak odmłodzić twarz?

Jak odmłodzić twarz

Zabiegi odmładzające na twarz

Nowinki technologiczne oraz te z zakresu medycyny estetycznej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Co możemy zrobić, aby przywrócić skórze blask, młodzieńczy wygląd oraz świeże spojrzenie? Do najczęściej wybieranych zabiegów odmładzających twarz zaliczamy:

Lifting Wolumetryczny to zabieg, który polega na iniekcyjnym podaniu preparatu mocno usieciowanego kwasu hialuronowego za pomocą igły bądź kaniuli w poliki, brodę, linię żuchwy oraz bruzdy. Taki hialuronowy implant pozwala na czasowe uniesienie oraz wypełnienie okolic, które w procesie starzenia uległy zapadnięciu. Dzięki Liftingowi wolumetrycznemu poprawie ulega owal twarzy, a proporcje twarzy zostają przywrócone. Wolumetria twarzy jest całkowicie bezpieczną metodą liftingu i daje efekt od razu po implantacji. Efekt utrzymuje się 12-18 miesięcy.

Wypełnianie Zmarszczek

Wypełnianie Zmarszczek wykonuje się średnio bądź lekko usieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg pozwala na całkowite uzupełnienie linii zmarszczek, np. palacza, zmarszczek w bruzdach, a także podnosi opadające kąciki ust czy marionetki. Takie rozwiązanie sprawia, że wyraz twarzy w spoczynku wygląda łagodniej. Dodatkowo likwidacja zmarszczek odejmuje lat, a sama iniekcja kwasem hialuronowym nawilża okoliczne tkanki, co bezpośrednio odmładza. Efekt utrzymuje się ok 8-12 miesięcy.

Zabieg Toksyny Botulinowej

Zabieg Toksyny Botulinowej polega na iniekcyjnym zaaplikowaniu odpowiednich dawek preparatu w określone punkty na twarzy bezpośrednio do mięśni. Taka procedura pozwala na złagodzenie wyrazu twarzy poprzez zblokowanie mimiki, wypłycenie powstałych już zmarszczek, a nawet podniesienie opadających powiek. Toksyna Botulinowa jest całkowicie bezpieczna. Efekt utrzymuje się 3-6 miesięcy. Do najczęściej likwidowanych zmarszczek należą: kurze łapki, gładzizna czoła, lwia zmarszczka, zmarszczki królicze oraz palacza. Pełnym efektem możemy cieszyć się po upływie ok 14 dni.

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja Mikroigłowa to odpowiedź na pomarszczoną, wiotką i szarą twarz. Dzięki mikronakłuciom wraz z energią o częstotliwości radiowej uzyskujemy spektakularny efekt ujędrnienia, zagęszczenia, wygładzenia oraz napięcia skóry w okolicy twarzy. To dwutorowe działanie prowadzi do poprawy jakości skóry zarówno w jej powierzchownych warstwach, jak i głębokich. Zabieg jest całoroczny i wykonujemy go w serii 3 w odstępie 4 tygodniowym. 

Lifting FOTONA 4D

Lifting FOTONA 4D® to technologiczna petarda pozwalająca na odmłodzenie skóry twarzy bez okresu rekonwalescencji. W pierwszym etapie terapeuta wykonuje Endolifting™, czyli naświetlanie mięśni i śluzówki laserem Er;YAG wewnątrz jamy ustnej, aby wypłycić bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki okrężne ust. W drugiej kolejności naświetlamy laserem Nd;YAG programem FRAC3, gdzie w sposób nieinwazyjny naświetlamy tkanki przechodząc przez naskórek tworząc mikrouszkodzenia termiczne. Powstałe w ten sposób punkty są centrum regeneracyjnym, w których dochodzi do największej produkcji nowych pokładów włókien kolagenowych. W trzecim etapie naświetlamy laserem Nd;YAG programem PIANO służącym do napinania skóry. Temperatura w głębszych partiach osiąga do 42˚C i oddziałuje liftingująco na wszystkie warstwy skóry właściwej, aż po powięź mięśniową bez urazów termicznych. Ostatni etap to SUPERFACIAL ™, czyli peeling laserowy laserem Er:YAG, który dopełnia efekt liftingu prowadząc do zmian w obrębie powierzchownych warstw naskórka. Koncentrując się na poprawie struktury oraz kolorytu redukujemy  zmarszczki, likwidujemy przebarwienia, zwężamy pory i wygładzamy naskórek.

Nici Liftingujące Haczykowe Barb to rozwiązanie dla osób, które zmagają się z efektem grawitacji w postaci opadniętych chomików, z wyraźnymi bruzdami nosowo-wargowymi czy liniami marionetek. Za pomocą nici możemy podnieść owal twarzy oraz przywrócić jej anatomiczny kształt. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę nici z polidioksanu i zaimplantowaniu ich w odpowiednich miejscach tak, aby podtrzymywały tkanki na właściwym poziomie. W zależności od zaawansowania problemu umieszczamy od 2 do 8 nitek. Po około 2 tygodniach od zabiegu nici zaczynają się rozpuszczać, a polidioksan rewelacyjnie stymuluje okoliczne tkanki do remodelingu. Efekt utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy, a zabieg sam w sobie nie wymaga właściwie okresu rekonwalescencji.

Mezoterapia Igłowa Vital Injector 2

Mezoterapia Igłowa Vital Injector 2 to z kolei rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie za pomocą multi igły w głąb skóry konkretnych substancji aktywnych, które w normalnych warunkach położone na naskórek nie miałyby szansy przedostać się głębiej. Do najczęściej podawanych substancji zaliczamy nieusieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, polinukleotydy oraz witaminy. O doborze preparatu decyduje stan skóry oraz jej aktualne potrzeby. Dzięki mezoterapii igłowej możemy nawilżyć, odżywić, zastymulować, pobudzić skórę, ale również rozjaśnić przebarwienia, wypłycić zmarszczki oraz poprawić owal twarzy. 

Jak widać, sposobów na odmłodzenie twarzy jest co najmniej kilka. Pamiętajmy, że o doborze zabiegu warto zdecydować po wcześniejszej konsultacji z terapeutą. Idealnym rozwiązaniem jest ułożenie profesjonalnego planu zabiegowego, który pozwoli ułożyć powyższe zabiegi we właściwej kolejności z odpowiednim odstępem czasu tak, aby jeden zabieg wpływał korzystnie na następny.

Zapraszam na konsultację oraz dobór zabiegów do JETSET CLINIC.

Główny Kosmetolog mgr Dorota Konopka

 

1Odpowiedź do %s

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl