rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak podnieść opadające powieki bez skalpela?

Jak podnieść opadające powieki bez skalpela?

Jak podnieść opadające powieki bez skalpela. Cóż za przewrotny los – nic nie spędza nam snu z powiek tak, jak opadające powieki. Za ich powstawanie odpowiedzialny jest między innymi mięsień okrężny oka, który steruje zamykaniem, zaciskaniem czy otwieraniem oka. Jego przyczepy mieszczą się na przyśrodkowej ścianie oczodołu. Z wiekiem tkanki mięśni stają się coraz słabsze i przestają skutecznie utrzymywać powiekę.

Jeżeli to zjawisko nie jest genetyczne i nie towarzyszy nam już od najmłodszych lat, to mniej więcej około 40. r.ż. zaczynamy zauważać, że braki witaminowe i kolagenowe wpływają na osłabienie mięśni. Dotyczy to wszystkich mięśni naszego organizmu, jednak to te najdelikatniejsze odczują to najszybciej, a skóra w okolicy oka jest cienka, wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Jak pielęgnować i stymulować tak trudny obszar? Czy są sposoby na likwidację opadającej powieki inne niż operacja?

 

Jak podnieść opadające powieki bez skalpela
Jak podnieść opadające powieki bez skalpela
Mezoterapia mikroigłowa z peelingiem BioRePeelCl3

Mezoterapia mikroigłowa to swego rodzaju dziurkacz, który dokładnie fragment po fragmencie nakłuwa skórę na określonej głębokości prowadząc do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, który uruchamia zjawiska regenerujące tkanki. Taki zabieg wykonany na powieki i czoło pozwoli na przebudowę tej okolicy, która zmierzać będzie do wzrostu napięcia i liftingu. Przy tak pobudzonej skórze zastosowanie peelingu BioRePeelCl3 doprowadzi do kompleksowej stymulacji na poziomie komórek i włókien podporowych. Bariera naskórkowa, która chroni przed działaniem czynników zewnętrznych zostaje naruszona, dzięki czemu kwas może penetrować głębiej. Skóra rozjaśnia się, pogrubia i ściąga. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest rozjaśniona, odżywiona oraz pobudzona do przemiany. Opadająca powieka napina się. Zabieg wykonujemy 3-4 razy w odstępach 3-tygodniowych.

 

Jak podnieść opadające powieki bez skalpela
Jak podnieść opadające powieki bez skalpela
Radiofrekwencja mikroigłowa Ensemble

Ensemble to bezkonkurencyjna kuracja na opadającą powiekę. Dzięki technologii radiofrekwencji mikroigłowej, która pozwala na penetrację fali radiowej bezpośrednio na odkreślonej głębokości możemy podgrzać włókna podporowe, które pod wpływem temperatury 45-50˚C ulegną skurczeniu. Dodatkowo ciepło stymuluje komórki budulcowe skóry do produkcji nowych włókien. Skóra na powiekach zagęszcza się, ujędrnia, a nadmiar wiotkiej skóry ulega zmniejszeniu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, dzięki znieczuleniu w kremie z lidokainą. Okres rekonwalescencji jest krótki, dzięki czemu możesz podziwiać pierwsze efekty liftingu już po 5 dniach od zabiegu. Każda tkanka jest inna i wymaga odrębnego schematu działania, jednak zazwyczaj 3 zabiegi pozwolą cieszyć się nowym spojrzeniem.

 

Mezoterapia igłowa Vital Injector 2 kolagenem

Mezoterapia igłowa czystym produktem kolagenowym to zabieg pozwalający na bezpośrednią stymulację struktur kolagenowych. Za pomocą specjalnej głowicy zasysamy skórę na powiece, dzięki czemu naczynia oraz nerwy pozostają nienaruszone i podajemy preparat bezpośrednio do warstwy siateczkowej skóry właściwej. Zabieg pozwala zniwelować nadmiar skóry na powiece oraz wyraźnie podnieść ją, także dzięki iniekcjom w okolicy czoła. Vital Injector 2 to komputerowa mezoterapia, która umożliwia podanie określonej ilości kolagenu na dokładnie ustalonej głębokości. Taka technologia ogranicza straty materiału, a zaawansowany produkt doskonale zniweluje problem wiotkiej skóry. Zabieg wykonujemy w serii, którą zazwyczaj ustalamy w trakcie pierwszego zabiegu.

 

Mezoterapia igłowa symulatorami tkankowymi i kwasem hialuronowym

W przypadku powieki należy zachować szczególną ostrożność w doborze preparatów ze względu na wrażliwość okolicy. Mezoterapia komputerowa Vital Injector 2 pozwoli zaaplikować określoną ilość substancji, dzięki czemu możemy osiągnąć spodziewane efekty zdecydowanie szybciej niż w przypadku klasycznej mezoterapii. Zazwyczaj w doborze preparatów kierujemy się nie tylko wiotką skórą opadającej powieki, ale również jej specyficzną delikatnością. W tym celu świetnie sprawdza się Sunekos 200® oraz mieszanka usieciowanego z nieusieciowanym kwasu hialuronowego. Oba preparaty posiadają certyfikację medyczną i mają za zadanie stymulować struktury kolagenowe oraz włókna do odbudowy. Kwas hialuronowy dodatkowo jest humektantem, który zdecydowanie wpływa na nawilżenie i odżywienie tej ważnej okolicy. Zazwyczaj mezoterapia takimi produktami działa naprawczo na struktury powieki, kiedy jest powtarzana w odstępie dwóch tygodni.

 

Bloomea Paris ® z kwasem DNA recovery peel od Medidermy

Zabieg Bloomea Paris ® to niekonwencjonalny sposób walki z opadającą powieką. W pierwszej fazie delikatnie peelingujemy wrażliwą okolicę oka. Mikrowibracja dodatkowo pobudza mikrokrążenie w tkankach oraz przemianę materii, co bezpośrednio wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, które stanowią podporę dla tkanek. Następnie luminoterapia czerwonym światłem LED, które zostanie pochłonięte przez skórę właściwą i przekształcone na energię potrzebną do przebudowy komórek i włókien skóry. Ostatnim elementem jest wtłaczanie specjalistycznego preparatu z kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, które dodatkowo napinają skórę i liftingują powiekę.

Wisienką na torcie jest peeling DNA recovery peel od Medidermy, który położony na tak przygotowaną skórę pozwoli na dogłębną rewitalizację komórek na poziomie ich DNA. Jest to nanotechnologiczny kwas, który będzie penetrował tę okolicę przez następne 6h, nieagresywnie, lecz zdecydowanie, a zamknięte w mikrokapsułkach substancje będą się uwalniały stopniowo stymulując poszczególne warstwy skóry właściwej. Zabieg powinien być wykonany 3-krotnie w odstępie 3 tygodni.

 

Cryo T-Shock™

Nie od dziś wiadomo, iż naprzemienne działanie ciepłem i zimnem stymuluje oraz napina skórę. Cryo T-Shock i zabieg Face Lift nie tylko świetnie sobie radzi z opadającą powieką, ale dodatkowo również z obrzękami wokół oczu, które wypełnione limfą potęgują wrażenie małego i zmęczonego oka. Zabieg pozwoli na regulację mikrokrążenia, co poprawi koloryt oraz metabolizm okolicy zabiegowej, a także odżywi mięsień okrężny oka, co znacząco wpłynie na jego pracę. Ciepło w pierwszej fazie skraca włókna kolagenowe, a następnie zimno ściąga elastynę, więc powieka unosi się. Zabieg wykonujemy w serii około 6 co 5 dni.

 

Pielęgnacja domowa

Opadająca powieka to jednak nie tylko efekt grawitacji, czynników genetycznych czy upływu lat. Często do powiększenia defektu dokłada się niewłaściwa pielęgnacja, o której często zapominamy. Okolica oka wymaga również specjalnych masaży, które możemy wykonywać także w zaciszu domowym za pomocą małej łyżeczki od środka oka do zewnętrznej granicy. Niektóre produkty są też wyposażone fabrycznie w specjalny masażer w aplikatorze. Przy wyborze wyrobów drogeryjnych kieruj się ich przeznaczeniem, tzn. ujędrniający, stymulujący czy napinający. Idealnie sprawdzi się marka Is Clinical Youth eye complex czy Antiaging Eye Cream od Dermomedica.

 

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JETSET CLINIC

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl