rezerwacja@jetsetclinic.pl

Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową

Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową

Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową. Wielokrotne stawiane pytanie, który zabieg Pani poleci, jakie są realne różnice między mezoterapią igłową, a mezoterapią mikroigłową? Każdy dobry kosmetolog, którego praca jest pasją będzie w stanie wyłuszczyć pacjentom różnice między tak popularnymi zabiegami ostatnimi czasy.

Warto bliżej przyjrzeć się różnicom tych dwóch zabiegów, aby wybrać odpowiedni dla swojego rodzaju skóry, problemu, potrzeby. Nikt z góry nie jest w stanie określić, który zabieg będzie odpowiedni dla danej skóry, niezbędna jest profesjonalna konsultacja dostępna w naszym salonie Jetset Spa Beauty.

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na umieszczeniu preparatu za pomocą strzykawki i igły. Sam preparat wstrzykiwany jest manualnie lub mechanicznie, miejscowo w wybrany problematyczny obszar.

Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa

Obszary w jakich możemy zastosować mezoterapię igłową to: oczy, twarz, dekolt czy brzuch. Podczas wykonywania zabiegu następują mikro nakłucia, które powinny nastąpić w odpowiednią głębokość skóry właściwej lub tkanek podskórnych. Sam efekt zabiegu mocno zależny jest od dobranego preparatu. Mezoterapia igłowa ma na celu odżywienie oraz odbudowę skóry twarzy i ciała. Warto dodać, że zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Do czego wykorzystywana jest mezoterapia igłowa?

Zabieg mezoterapii igłowej ma na celu przede wszystkim rewitalizację i głębokie nawilżenie skóry, spowolnienie procesów starzenia, zniwelowanie worków pod oczami, ale i również redukcję tkanki tłuszczowej. Jednakże to nie jedyne zalety stosowaia mezoterapii igłowej, można do nich zaliczyć także: redukcję rozstępów, zabiegi ujędrniające czy profilaktykę łysienia.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa, zabieg ten wykonujemy tylko mechanicznie, gdyż najważniejsza jest tutaj ilość oraz głębokość nakłuć. Urządzenie wyposażone w specjalny kartridż, jest uzbrojony w sterylne igły, które mogą nakłuwać skórę aż 1300 razy na sekundę. Mezoterapia mikroigłowa ma za zadanie pobudzenie naskórka do regeneracji, za pomocą stymulacji włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Warto zaznaczyć, że efekty korzystania z mezoterapii mikroigłowej są natychmiastowe.

Do czego wykorzystywana jest mezoterapia mikroigłowa?

Sam zabieg mezoterapii mikroigłowej wykorzystujemy przy problematycznym braku wiotkości skóry, bliznach trądzikowych czy rozszerzonych porach. Ten zabieg powoduje mobilizację skóry do powstawania nowych i odbudowania starych włókien kolagenowych i elastyny. Można zatem rzec, że jest nieco bardziej inwazyjny.

Różnice między mezoterapią igłową, a mezoterapią mikroigłową, porównanie

Najbardziej precyzyjną metodą będzie mezoterapia mikroigłowa. Posiada dużą precyzyjność oraz ilość nakłuć na sekundę. Metoda mechaniczna pozwala także na większą kontrolę odpowiedniej głębokości. Co ciekawe efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne natychmiast. Jednakże, aby móc cieszyć się wygładzonymi zmarszczkami musimy powtarzać zabiegi, a najbardziej obiecujące efekty obserwujemy przy serii 4 do 6 zabiegów.

Mezoterapia igłowa natomiast charakteryzuje się dobraniem idealnej dawki preparatu, właśnie za pomocą strzykawki i igły, a także wstrzykiwanie go w najbardziej problematyczne miejsca. Aby efekty mezoteriapii igłowej były widoczne zalecamy serie 4 do 6 zabiegów. Co istotne w tym wypadku warto wykonywać zabiegi podtrzymujące co kilka miesięcy. W tym wypadku mezoterapii zadbany o nawilżenie, odżywienie wygładzenie skóry.

Jetset Spa Beauty dobór odpowiedniej mezoterapii do potrzeb pacjentów

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów idealnie dopasowanych do potrzeb pacjentów. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie, służymy pomocą w określeniu potrzeb, doboru odpowiedniej metody do stanu skóry, jak i również potrzeb z jakimi się do nas zgłaszacie.

Jeśli nie jesteś pewna, który zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni nasi kosmetolodzy, specjaliści w swojej dziedzinie doradzą, ale i przede wszystkim nakierują na odpowiedni tor do pielęgnacji skóry, jej zdrowego i pięknego wyglądu.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl