rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak skutecznie usunąć przebarwienia?

Jak skutecznie usunąć przebarwienia?

Jak skutecznie usunąć przebarwienia?

Kolor naszej skóry jest zdefiniowany poprzez fototyp. Naturalną komórką barwnikową skóry jest melanocyt, w której organizm produkuje melaninę, aby ochronić inne komórki skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Przebarwienia skóry to ciemniejsze od naturalnego kolorytu skóry plamy. Przyczyna ich powstawania może być różna, jednak zazwyczaj przypisuje się je ekspozycji na promieniowanie UV, zaburzeniom hormonalnym, chorobom tarczycy, jajników czy nadnerczy, stosowaniu antykoncepcji i terapii hormonalnej, a także okresowi ciąży i pokwitania. Podstawą zapobiegania powstawaniu przebarwień jest ochrona przeciwsłoneczna, jednak co możemy zrobić, kiedy przebarwienie już się pojawiło? Czy są jakieś metody walki z przebarwieniami?

Jak skutecznie usunąć przebarwienia?

Jakie są zatem najskuteczniejsze sposoby usuwania przebarwień?

 

Bloomea ® Paris z DNA Recovery Peel

Bloomea® Paris to jedno z rozwiązań, które świetnie sobie radzi z przebarwieniami. Zabieg rozpoczynamy od makroeksfoliacji, czyli gruntownego oczyszczenia skóry z obumarłych komórek naskórka. Dzieje się to za sprawą specjalnego tipa pokrytego powłoką ścierającą, która przy pomocy mikrowibracji będzie peelingować skórę. To ważny etap zabiegu, gdyż melanocyty znajdujące się w głębszych warstwach naskórka są chronione przez naturalną barierę hydrolipidową. Następnie odbywa się wtłaczanie nawilżającego, rozjaśniającego i napinającego koncentratu, któremu towarzyszy czerwone światło LED, dodatkowo pobudzające skórę. Zastosowanie peelingu DNA Recovery Peel ma tu charakter stymulujący, gdyż kwasy trójchlorooctowy oraz kojowy mają silne działanie wybielające, a w produkcie DNA Recovery Peel zamknięte są one w nanokapsułkach, które dzięki powolnej penetracji przez naskórkowej pozwolą uniknąć gwałtownych reakcji i nadmiernego złuszczania. Dzięki Bloomea® Paris produkt będzie mógł penetrować bezpośrednio do melanocytów, gdzie znajduje się źródło przebarwień – melanina. Taki zabieg wykonany jednorazowo pozwoli na rozjaśnienie skóry oraz pobudzenie jej do przebudowy. Zazwyczaj jednak polecany jest w serii trzech, co trzy tygodnie.

 

Mezoterapia mikroigłowa z PRX-T33

Peeling medyczny PRX-T33 stanowi połączenie trzech substancji silnie wybielających, takich jak kwas trójchlorooctowy, kwas kojowy oraz nadtlenek wodoru, a dzięki swojej budowie i właściwościom jest właściwie zabiegiem całorocznym. W połączeniu z mezoterapią mikroigłową, która zwiększy przenikanie produktu możemy osiągnąć spektakularne efekty. Zabieg rozpoczynamy od znieczulenia kremem z lidokainą, a następnie obszar zabiegowy pokrywamy cienką warstwą kwasu, którą przemasowujemy aż do wchłonięcia się preparatu i przystępujemy do mikronakłuwania specjalnym penem, który wyposażony jest w cieniutkie mikroigły. Całość powtarzamy dwukrotnie, a następnie zmywamy wodą i nakładamy krem pozabiegowy. Częstotliwość oraz natężenie zabiegów określamy na pierwszej wizycie przy kwalifikacji.

 

 

 

Mezoterapia igłowa z ampułką Whitening

Świetne rezultaty przynosi również mezoterapia igłowa z ampułką Whitening. Zabieg polega na podaniu za pomocą igły bądź urządzenia Vital Injector 2 specjalistycznej ampułki wybielającej, która w swoim składzie zawiera substancje wybielające, takie jak arbutyna czy palmitynian retinylu, ale także flawonoidy, witaminy czy przeciwutleniacze, które w selektywnie dobranej proporcji redukują przebarwienia. Z reguły zalecana dawka to sesja na tydzień. Wyrównanie kolorytu skóry następuje niemalże od razu po zabiegu, jednak przebarwienia starcze, hormonalne czy melasma wymagają większej ilości zabiegów.

 

 

 

 

IPL (Intense Pulsed Light)

Zapomnianą już technologią jest terapia diodowym światłem o dużej mocy o wyselekcjonowanym widmie, czyli IPL. Dzięki precyzyjnie określonej częstotliwości oddziałuje z melaniną redukując przebarwienia. Uzyskany efekt uboczny, czyli energia cieplna wykorzystywana jest przez nasz organizm do produkcji nowych włókien podporowych skóry, co znacząco wpływa ja jakość skóry. Zabieg powtarzamy około cztery razy, co cztery tygodnie.

 

 

Jak skutecznie usunąć przebarwienia
Jak skutecznie usunąć przebarwienia

 

Kuracje domowe

Przebarwienia to trudny materiał w gabinecie. Warto również pomyśleć o różnych trikach w zaciszu domowym. Jednym z nich jest wykonanie samodzielnie toniku do twarzy z soku z cytryny i przemywanie nim skóry raz dziennie. Cytryna i zawarta w niej witamina C znana jest ze swoich właściwości rozjaśniających, dlatego warto sięgnąć po naturalne rozwiązania. Innym domowym sposobem na przebarwienia jest maseczka z sody oczyszczonej i wody. Efektem ubocznym tej kuracji jest oczyszczenie

porów, dlatego jej nakładanie przysłuży się również cerze trądzikowej, skłonnej do wyprysków.

 

 

 

 

 

 

 

Bez względu na trudność, jaką napotykamy w terapii skór z przebarwieniami, warto próbować. Często to terapie kojarzone przynoszą najlepsze efekty, czyli takie, kiedy łączymy różne opcje w trakcie jednej wizyty albo gdy przeplatamy je w kolejnych wizytach. Pamiętajmy, że przy skórach ze skłonnością do powstawania przebarwień koniecznym jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o najwyższym współczynniku SPF.

 

 

 

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JetSet SPA Beauty

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl