rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jakie są zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej?

Jakie są zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej?

Zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej. Mezoterapia to bardzo skuteczny zabieg spowalniający procesy starzenia się skóry poprzez aplikowanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Polega na wytwarzaniu mikronakłuć, dzięki którym składniki wnikają w skórę i poprawiają krążenie krwi oraz metabolizm komórkowy.

W zależności od użytej substancji efekty mezoterapii mogą się nieznacznie różnić – opóźniając procesy starzenia, poprawiając nawilżenie skóry, redukując tkankę tłuszczową. Aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z mezoterapii, po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę. Jakie są zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Zalecenia przed oraz po mezoterapii mikroigłowej

Głównym celem mezoterapii igłowej jest podanie odpowiedniej substancji aktywnej do skóry właściwej, gdzie powinna wywołać określony efekt biologiczny. W przypadku mikroigłowej najważniejszym

zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej
Zalecenia po wykonaniu mezoterapii mikroigłowej

aspektem zabiegu jest intensywna stymulacja skóry do autoregeneracji poprzez tworzenie tysięcy małych „mikrokanalików”, które pełnią funkcję miejsc zapalenia, prowadząc do regeneracji całego leczonego obszaru, odbudowując strukturę tkankową i regeneracja skóry.

Czy warto coś wiedzieć przed zabiegiem? Przez 7 dni przed zabiegiem nie należy stosować antybiotyków, leków przeciwzapalnych (takich jak ibuprofen czy aspiryna) oraz antykoagulantów. Alkohol i opalanie są również zabronione przed zabiegiem.

Zobacz naszą ofertę: mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa– wskazania do zabiegu

  • Twoja skóra utraciła jędrność.
  • Zmarszczki i bruzdy są bardziej widoczne.
  • Blizny i rozstępy nie chcą odejść w zapomnienie.
  • Uporczywe przebarwienia nie poprawiają humoru.

Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii lekarz nakłada na leczony obszar specjalny preparat w celu zmniejszenia obrzęku i przyspieszenia procesu gojenia. Warto pozostawić go na twarzy jak najdłużej, najlepiej przez całą noc. Przez kilka dni po zabiegu skóra na pewno będzie bardzo wrażliwa, dlatego wymagana jest jej delikatna pielęgnacja. Zamiast myć skórę mydłem i wodą, użyj środka dezynfekującego przeznaczonego do pielęgnacji skóry po leczeniu dermatologicznym. Na noc nakładaj antybakteryjny balsam.

Po zabiegu mezoterapii bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry, czy to zewnętrznie odpowiednim kremem, czy wewnętrznie dużą ilością płynów. Może to być zwykła woda, sok owocowy lub słaba herbata, najlepiej ziołowa. Należy unikać alkoholu, espresso i czarnej herbaty.

Czego również unikać po zabiegu?

Ze względu na oczywiste objawy na twarzy lub skórze głowy po mezoterapii należy przez kilka kolejnych dni unikać pewnych czynności. Wiele kobiet pyta się nas, czy możliwe jest wykonanie makijażu bezpośrednio po mezoterapii. Oczywiście hipoalergiczny makijaż czy pudry mineralne są łagodniejsze niż mocne kosmetyki z brokatem. Jednak dla pewności radzimy naszym klientom unikać makijażu przez dwa dni po mezoterapii. Co jest jeszcze ważne? Do 2 tygodni po zabiegu nie wolno narażać naszej skóry na działanie słońca czy też silnego mrozu. Radzimy naszym klientkom, żeby przed każdym wyjściem z domu używały kremów z wysokim filtrem (najlepiej SPF-50). To z pewnością nie narazi naszej skóry na przegrzanie czy podrażnienie.

Zabiegi medycyny estetycznej należy co jakiś czas powtarzać, jednak przestrzeganie pewnych zasad pozwoli zmaksymalizować odstępy między nimi. Aby wzmocnić efekt mezoterapii, warto stosować kremy zawierające kwas hialuronowy i delikatnie masować twarz np. demorollerem, który pobudza krążenie krwi. Świetnie sprawdzą się również maski z kolagenem. Warto też ograniczyć używki oraz zwracać uwagę na dalsze delikatne oczyszczanie skóry. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania odnośnie zabiegu to zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami. Wszystkie dane znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”. Rezerwacja terminów zabiegów jest dostępna u nas zarówno telefonicznie jak i poprzez stronę online. Nie czekaj dłużej i skorzystaj z naszych usług już dziś!

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl