Czy mezoterapię mikroigłową można wykonywać przez cały rok. Zabieg mezoterapii mikroigłowej znacząco poprawia kondycje skóry. Jednak ze względu na naruszenie ciągłości naskórka, cera wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony przeciwsłonecznej.
Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem regenerującym skórę. To niechirurgiczne działanie, wprowadzające skoncentrowane substancje odżywcze po naruszeniu bariery naskórka. Dzięki temu wybrany, dopasowany do potrzeb preparat może skuteczniej oddziaływać na skórę.
Igły wykorzystywane podczas zabiegu są sterylne i jednorazowe, a proces perforacji naskórka w pełni kontrolowany.
Jak długo powinna trwać przerwa pomiędzy zabiegami mezoterapii mikroigłowej?
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem naruszającym ciągłość naskórka. Z tego względu ich częstotliwość oraz liczba powinna być ustalana indywidualnie. Najczęściej praktykowane serie obejmują cztery zabiegi. Dla zapewnienia najlepszych efektów zabiegi wykonywane są zazwyczaj w trzytygodniowych odstępach.
Kosmetolog ma możliwość podjęcia decyzji o przedłużeniu kuracji, zwłaszcza w przypadku skóry mocno zniszczonej. Powtórzenie serii zabiegów nie powinno mieć miejsca wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy. Możliwe jest także wykonywanie zabiegów przypominających raz w miesiącu.
Okresy regeneracji mogą różnić się także w zależności od wieku pacjentki. Skóra dojrzała potrzebuje więcej czasu, natomiast młoda regeneruje się znacznie szybciej. Z tego względu kluczowe jest dokonanie indywidualnych ustaleń z kosmetologiem wykonującym zabieg.
Zobacz naszą ofertę zabiegów kosmetycznych: Oferta – JetSet Spa Beauty
Mezoterapia mikroigłowa a światło słoneczne
Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który może być wykonywany cały rok. Wymaga jednak szczególnej uwagi podczas okresów słonecznych. Skóra pomiędzy zabiegami musi być silnie chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.
Ze względu na wyższą wrażliwość skóry, mezoterapia mikroigłowa nie jest zalecana jako zabieg wykonywany przed ważnymi wydarzeniami, ale także przed urlopem w ciepłych rejonach. Jeśli jednak zabieg został wykonany w okresie wiosenno-letnim, konieczne jest regularne stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.
Zalecenia po zabiegu mezoterapii mikroigłowej
Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonywaniu mikronakłuć w skórze, co prowadzi do powstania kontrolowanych reakcji zapalnych. Tym samym, przerwana zostaje ciągłość naskórka. Z tego względu konieczne jest prowadzenie szczególnej pielęgnacji w okresie po zabiegu.
Niewskazane jest silne opalanie przez pierwsze tygodnie po zabiegu. Obejmuje to zarówno opalanie na dworze, jak i solarium. W przypadku standardowego prowadzenia funkcjonowania, zalecane są kremy z filtrem SPF co najmniej 30.
W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać alkoholu oraz nie wolno wykonywać makijażu. Przez tydzień warto zrezygnować z basenów oraz sauny. Pielęgnacja przez pierwsze dni po zabiegu mezoterapii mikroigłowej nie powinna obejmować peelingów – ani mechanicznych, ani enzymatycznych.
Ćwiczenia fizyczne powinny nastąpić nie wcześniej niż w drugim tygodniu po zabiegu. Dbając o skórę, warto stosować kremy silnie nawilżające oraz regenerujące. Po przebytym zabiegu, w okresie zimowym warto zrezygnować ze sportów uprawianych na zewnątrz, na co najmniej czternaście dni.
Znieczulenie skóry podczas zabiegu – czy jest możliwe?
Dyskomfort odczuwany podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest kwestią indywidualną. Częściowo jest uzależniona od głębokości nakłuć, a także wytrzymałości na ból. Kosmetolog powinien podjąć odpowiedzialną decyzję odnośnie do zmiany głębokości w trakcie serii zabiegów. Jeśli jednak dyskomfort jest zbyt silny, teoretycznie możliwe jest zastosowanie znieczulenia. Ze względu na możliwe obniżenie skuteczności zabiegu, nie jest ono jednak zalecane.
Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem mezoterapii mikroigłowej, sprawdź naszą ofertę Oferta – JetSet Spa Beauty
Zobacz również: