rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak zlikwidować opadające policzki, tzw. „chomiki”?

Jak zlikwidować opadające policzki, tzw. „chomiki”?

 

Jak zlikwidować opadające policzki. Wraz z upływem czasu tkanka tłuszczowa w obrębie twarzy zanika, skóra traci elastyczność i zaczyna wiotczeć. Tkanka tłuszczowa umieszczona w dolnej części twarzy zaczyna ciążyć, struktury kolagenowe nie wytrzymują i rozciągają się. „Chomiki” to potoczna nazwa szczególnego rodzaju zmarszczek grawitacyjnych, związanych z osunięciem się policzków do dołu. Temu zjawisku często towarzyszy uwidocznienie się bruzd nosowo-wargowych oraz zatarcie linii żuchwy, przez co owal twarzy zmienia się. Blisko ¼ kobiet po 50. r.ż. zmaga się z „chomikami”.  Dolna część twarzy staje się szersza niż górna, tracimy rysy twarzy. Jak temu zapobiec?

Jak zlikwidować opadające policzki
Jak zlikwidować opadające policzki

Lipoliza iniekcyjna

Jest to zabieg polegający na podaniu za pomocą cienkiej igły specjalistycznego preparatu zawierającego substancje lipolityczne, takie jak: fosfatydylocholina, peptydy biomimetyczne czy lecytyna. Zabieg prowadzi do rozpuszczenia komórek tłuszczowych, które obumierają, a następnie są wydalane z organizmu tak, jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Obszar „chomików” zmniejsza się, a owal twarzy staje się bardziej zarysowany. Dodatkowo w preparatach lipolitycznych zawarte są substancje obkurczające skórę, aby uniknąć pozostawienia wiotkiej skóry i jej zwisu w linii żuchwy. Ilość zabiegów uzależniona jest od powierzchni. Wykonujemy je w odstępie 3 tygodni, natomiast pierwsze efekty widać już po tygodniu.

 

 

Kolagenowa mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa urządzeniem Vital Injector 2 jest idealnym rozwiązaniem na wiele naszych trosk związanych z wiotką skórą czy procesem starzenia się skóry. Ponieważ „chomiki” uwidaczniają się z powodu między innymi rozciągniętych włókien podporowych skóry w obrębie polików, podanie w tym obszarze preparatu kolagenowego prowadzi do stymulacji tkanek. Zabieg pozwoli na odbudowę objętości, ściągnięcie włókien oraz odzyskanie linii żuchwy. Skóra staje się napięta, owal twarzy unosi się, a my odzyskujemy dawne rysy twarzy. Jednorazowo zabieg znacznie poprawi jakość skóry, jednak najlepsze efekty osiągamy po wykonaniu serii 3 w odstępie dwutygodniowym.

 

Stymulator tkankowy

Stymulatory stanowią grupę produktów do mezoterapii igłowej, które powstały w celu zaawansowanej stymulacji tkanek do przebudowy skóry. Pozwalają na dogłębną restrukturyzację struktur kolagenowych, dzięki swoim składnikom, takim jak: polinukleotydy, kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia. Ostatni ma zdolność do uzupełniania również ubytków tkankowych, a ze względu na swoją biokompatybilność wchłania się w 100%. Skóra po zabiegu staje się napięta, wygładzona i pobudzona. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu. Wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach dwutygodniowych prowadzi do ujędrnienia skóry i uniesienia jej, co bezpośrednio wpływa na wygląd owalu twarzy i opadniętych polików.

 

 

 

 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa Ensemble to technologiczna petarda idealna dla osób, które niechętnie poddają się zabiegom mezoterapii igłowej. Połączenie prądów o częstotliwości radiowej, które podgrzewają tkanki do około 45-50 ˚C prowadząc po bezpośredniego liftingu z frakcyjnym mikronakłuwaniem doprowadza do obkurczenia zwiotczałej skóry w obrębie polików, dzięki czemu „chomiki” unoszą się do góry, wracając na swoje pierwotne miejsce. Owal twarzy poprawia się, linia żuchwy uwidacznia się, a skóra staje się napięta i gładka. W zależności od zaawansowania problemu „chomików” i wiotkiej skóry możemy wykonać od 2 do 4 zabiegów w odstępie miesięcznym.

 

Suplementacja kolagenem

Poza wszelkimi zabiegami, w celu uzyskania najlepszych efektów potrzebna jest prawidłowa suplementacja białkowa, w tym kolagenowa. Różnorodność produktów pozwala nam na wybór pomiędzy suplementacją pochodzenia zwierzęcego, np. kolagenem rybim, najlepiej z ryby Tołpygi, gdzie możemy korzystać zarówno z preparatów doustnych, jak i żeli kolagenowych oraz pochodzenia roślinnego, gdzie kolagen zawarty jest zazwyczaj w preparatach do picia. Częstotliwość określona jest na opakowaniach produktów. Warto zwrócić uwagę, iż skutkiem ubocznym suplementacji kolagenem poza efektem podniesienia owalu twarzy i likwidacją „chomików”, będzie również poprawa kolagenu tkankowego w stawach.

 

Gimnastyka twarzy

Tak jak w przypadku gimnastyki ciała, która pozwala na rzeźbienie ciała, ćwiczenie mięśni w obrębie twarzy będzie modelować nam kontur twarzy. Codzienny facefitness zapobiega wiotczeniu skóry i osłabieniu mięśni mimicznych twarzy, a więc pomaga w utrzymaniu wyraźnego konturu twarzy. Ćwiczenia polegają między innymi na nadymaniu policzków czy nadmuchiwaniu balonów, a także na wysuwaniu szczęki do przodu.

 

Jak zlikwidować opadające policzki

Choć chomiki, jako zwierzęta, potrafią wzbudzić w nas emocje pozytywne i kojarzą się raczej z dzieciństwem i pierwszym obowiązkiem, w życiu dorosłym niestety wiążą się bardziej z estetycznym koszmarem. Ze względu na różnorodność technik zabiegowych możemy korzystać z synergii zabiegowej, decydując się na połączenie najlepszych dla nas rozwiązań. Wybieraj takie, które będą bezpieczne oraz przyniosą oczekiwane rezultaty. „Chomiki” to wymagająca okolica, dlatego warto korzystać z certyfikowanych produktów, medycznych urządzeń oraz wyszkolonych specjalistów.

 

 

 

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JETSET CLINIC

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl