rezerwacja@jetsetclinic.pl

TC CRYO, CRYO T SHOCK ™ czy Lipoliza iniekcyjna – jakie są różnice między tymi zabiegami?

TC CRYO, CRYO T SHOCK ™ czy Lipoliza iniekcyjna – jakie są różnice między tymi zabiegami?

Lipoliza iniekcyjna. Moda na szczupłe, jędrne i sprężyste ciało jest nieśmiertelna. Walka o każdy centymetr mniej w obwodach często jest powodem rozdrażnienia, kompleksów czy depresji.

Wytrwałość w postanowieniach i determinacja z czasem maleją szczególnie, gdy efekty nie są  wystarczająco zadowalające.

Z pomocą przychodzą nam nowinki z zakresu kosmetologii estetycznej.

 

CRYO T-SHOCK™  wyszczuplanie i ujędrnianie w jednej głowicy

Pierwsza technologia potrafiąca zdziałać cuda w zakresie wyszczuplania i modelowania sylwetki to CRYO T-SHOCK™. Jest to zabieg kriolipolizy za pomocą szoku termicznego, czyli naprzemiennego wymrażania komórek tłuszczowych za pomocą temperatur ok -6˚C i  grzania ich do około 39˚C. Dzięki naprzemiennemu stosowaniu niskiej i wysokiej temperatury następuje intensywna stymulacja tkanek, która przyśpiesza aktywność komórkową naszego
ciała. CRYO T-SHOCK™ prowadzi do odmłodzenia, ujędrnienia i zagęszczenia, dzięki skróceniu włókien kolagenu i elastyny oraz zwiększonej aktywności fibroblastów odpowiedzialnych za ich produkcję.

Kriostymulacja schładza tkanki do temperatur prowadzących do apoptozy czyli obumarcia komórek tłuszczowych. W efekcie procesów krioterapii i termografii dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych i ich utylizacji, stanowiąc bezpośrednią alternatywę dla liposukcji. Następuje redukcja obwodów oraz zwiększenie metabolizmu. Na skutek procesów zachodzących w tkankach dochodzi do poprawy mikrokrążenia, zwiększenia przepływu krwi, umożliwiając transport trójglicerydów pochodzących z wnętrza adipocytów do wątroby, gdzie zostaną strawione na drodze procesu trawienia tłuszczu. Zabiegi w jednym obszarze zabiegowym ze względu na współpracę z wątrobą wykonujemy w odstępie dwóch tygodni tak, aby wszelkie procesy mogły wybrzmieć do końca. Jeżeli decydujemy się na dwie różne okolice zabiegowe, wtedy istnieje możliwość wykonywania ich naprzemiennie co tydzień.

Zabieg CRYO T-SHOCK™ polecamy osobom (zarówno kobietom i mężczyznom) borykającym się lokalnie zgromadzoną tkanką tłuszczową, z która nie może poradzić sobie ani dieta ani ćwiczenia. Ponieważ  zabieg CRYO T-SHOCK™ mocno poprawia jakość skóry oraz likwiduje cellulit, zabieg ten polecimy osobom, które równolegle z redukcją tkanki tłuszczowej pragną zagęścić, wygładzić i ujędrnić skórę. Zainteresowała Cię nasza bestsellerowa technologia szoku termicznego? Zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami – CRYO T SHOCK

 

 

TC CRYO idealną propozycją modelowania sylwetki dla aktywnych fizycznie

Drugą nowinką technologiczną w dziedzinie wyszczuplania i modelowania sylwetki jest TC CRYO, czyli kriolipoliza kontrastowa. W czasie terapii obszar zabiegowy zostaje poddany kilku cyklom schładzania do około 6˚C i podgrzewania do około 39˚C. Wywołany w ten sposób szok termiczny powoduje przemianę tłuszczu białego, który jest magazynem naszego organizmu w tłuszcz brązowy, który stanowi paliwo energetyczne dla procesów fizjologicznych oraz wysiłku fizycznego. Przyglądając się fizjologii spektakularne efekty możemy osiągać dzięki uwolnieniu się do organizmu dwóch hormonów, które odpowiadają za regulację komórek tłuszczowych – iryzyny oraz FGF21. Iryzyna, czyli hormon „wysiłku fizycznego” odpowiada za przemianę komórek tłuszczowych białych w brązowe, hamuje tworzenie się nowej tkanki tłuszczowej, obniża poziom trójglicerydów we krwi, zmniejsza insulinooporność, zwiększa mineralizację kości oraz poprawia funkcje mózgu. Drugi hormon FGF21 powstaje w wątrobie i przyczynia się do wzrostu ilości fibroblastów, wzmacniając gęstość i jędrność skóry, powoduje wzrost zużycia tłuszczu oraz wydalania lipidów, a także zmniejsza łaknienie na alkohol i słodycze. Zabieg na daną okolicę możemy powtarzać co 6-8 dni, jednocześnie w trakcie jednej wizyty maksymalna ilość obszarów wynosi 3.

Zabieg TC CRYO jest idealny dla osób chociaż odrobinę aktywnych fizycznie – wystarczy nawet 15 minutowy spacer aby spalić brązowy tłuszcz powstały podczas zabiegu TC CRYO.

Zabieg ten szczególnie polecany jest osobom, które pragną bardzo szybko zredukować obwody swojego ciała – TC CRYO to technologia pozwalającą najszybciej na rynku zredukować obwody ciała i to w kilku miejscach równocześnie. Wystarczy tylko od 4 do 6 zabiegów (w zależności od wyjściowego poziomu BMI) aby uzyskać redukcję objętości ciała od 4 do 12 cm.

TC CRYO podobnie jak CRYO T-SHOCK™ daje trwałe efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej i obwodów ciała. Więcej o tej najnowocześniejszej medycznej kriolipolizie kontrastowej można przeczytać na: TC CRYO

 

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna, alternatywa czy uzupełnienie zabiegów modelujących sylwetkę?

Ostatnim rozwiązaniem, które często jest wybierane jako towarzyszące technologii jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg polega iniekcyjnym zaaplikowaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej za pomocą igły bądź kaniuli preparatu na bazie fosfatydylocholiny, deoksycholatu, L-karnityny oraz krzemionki. Dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, w efekcie którego adipocyty ulegają rozpuszczeniu, a ich zawartość w postaci trójglicerydów zostaje uwolniona do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie drogą ewakuacji doprowadzona do układu trawiennego. Zabieg idealnie wpasowuje się w miejsca lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, np. brzuch, wewnątrz uda, ramiona, boczki czy podbródek. Ta metoda polecana jest zazwyczaj w miejscach opornych na dietę i ćwiczenia fizyczne u osób o normalnej wadze, bądź z lekką nadwagą.

Kuracja zwykle stanowi uzupełnienie zabiegów Hi-Tech i często w naszych gabinetach łączymy ją z zabiegami TC CRYO oraz  CRYO T-SHOCK™.

możemy wykonywać ją   w odstępie co 21dni tak, aby komórki tłuszczowe i trójglicerydy mogły zostać wydalone.

 

 

 

Kompleksowe odmładzanie ciała przy użyciu innowacyjnego sprzętu oraz metod jest coraz bardziej popularne wśród klientów salonów. Zadbana twarz musi iść w parze z atrakcyjnym ciałem – jędrnym, gładkim i pozbawionym nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabiegi mające na celu wyszczuplanie, ujędrnianie, eliminację cellulitu czy redukcję nadmiaru skóry to dziś „must have” każdego gabinetu kosmetologicznego. Warto korzystać z technologii bazujących na naturalnych, sprawdzonych bodźcach, których zastosowanie wykorzystujemy od kilkudziesięciu lat, a dobór odpowiedniej pozostawmy specjalistom w swojej dziedzinie.

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JetSet SPA Beauty

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl