rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak pielęgnować skórę po zabiegach kosmetologii estetycznej?

Jak pielęgnować skórę po zabiegach kosmetologii estetycznej?

Jak pielęgnować skórę po zabiegach kosmetologii estetycznej. W dzisiejszych czasach zabiegi, jakie są oferowane w gabinetach beauty, już dawno awansowały w kierunku kosmetologii oraz medycyny estetycznej.

W zależności od stopnia ich zaawansowania, procedur oraz etiologii zaburzenia możemy się spodziewać różnych zaleceń pozabiegowych.

Warto przed każdym zabiegiem się z nimi zapoznać, aby zapewnić sobie jak największe bezpieczeństwo i skuteczność zabiegową.

 

Postępowanie przy zabiegach modelujących sylwetkę

 

Zabiegi z dziedziny kosmetologii estetycznej możemy podzielić na takie, które przerywają ciągłość naskórka oraz takie, które oddziałują na tkanki przez powłoki skóry. W przypadku pracy nad ilością tkanki tłuszczowej jak na przykład zabiegi kriolipolizy medycznej jak bardzo popularny  Cryotshock czy TC Cryo (więcej https://jetsetspabeauty.pl/cryo-t-shock/ & https://jetsetspabeauty.pl/tc-cryo/) ważne jest, aby zabiegom towarzyszyła chociaż minimalna aktywność fizyczna, umiarkowana dieta uboga w węglowodany oraz zwiększona ilość wypijanych płynów a szczególnie wody. Między zabiegami warto jest również zadbać o kondycję skóry stosując szczotkowanie ciała na sucho oraz pielęgnację domową opartą o składniki aktywne odpowiednie dla ciała, jak np. kofeina, kolagen. W tym celu świetnie sprawdzają się produkty marki Arosha. Dodatkowo codzienna suplementacja aloesem np. Aloes Forever czy chlorofilem od DuoLife wspomaga procesy metaboliczne oraz wydalanie trójglicerydów.

 

 

 

 

Pielęgnacja po zabiegach iniekcyjnych

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej takie jak, np. mezoterapia igłowa Vital Injector 2, klasyczna mezoterapia igłowa wykonywana igłą lub kaniulą, mezoterapia mikroigłowa, radiofrekwencja mikroigłowa, wymagają od Pacjenta, aby w zaciszu domowym zadbać o czystość miejsca zabiegowego. Wiąże się z tym zmiana poszewki pościeli, ręczników oraz stosowanie się do aseptyki, czyli dotykanie miejsc objętych zabiegiem jedynie czystymi oraz zdezynfekowanymi dłońmi przez okres gojenia. Warto zwrócić uwagę na charakter pracy klienta czy też towarzystwo w miejscu zamieszkania. Makijaż po takich zabiegach najlepiej  wykonać dopiero po upływie 24 godzin, a podczas procesu gojenia kremy stosowane do pielęgnacji powinny być bogate w składniki aktywne oraz wzmacniające regenerację, np. Cicaplast, Cicalfate czy Cetaphil. Jeżeli wśród domowników są dzieci oraz zwierzęta trzeba pamiętać o ograniczeniu kontaktu miejsca zabiegowego z czynnikami takimi jak sierść czy ślina.

 

 

Zalecenia po zabiegach złuszczających

W ofercie gabinetów beauty, szczególnie w okresie jesienno-zimowym pojawia się mnóstwo propozycji zabiegów powodujących większe lub mniejsze kontrolowane złuszczanie naskórka. Po tego typu zabiegach należy pamiętać o dobrej pielęgnacji domowej, zawierającej filtr UV oraz niepowodującej dodatkowego podrażniania, np. odstawiamy kremy z retinolem. Świetnie sprawdza się tu krem Neuropeptide od Dermomedica. Ponad to obowiązuje absolutny zakaz zdrapywania obumarłego naskórka oraz peelingowania skóry domowymi sposobami.

 

 

 

 

 

Istnieje kilka zaleceń po zabiegowych, które niezmiennie obowiązują bez względu na rodzaj zabiegu, porę roku, wiek czy płeć. Przede wszystkim nie należy spożywać alkoholu 48h po zabiegu.

Zwróćmy uwagę na fakt, że zarówno przygotowanie do zabiegu, jak i postępowanie po nim ma bezpośredni wpływ na efekt zabiegu, przebieg rekonwalescencji, ewentualne powikłania pozabiegowe oraz nasze samopoczucie. Specjalista wykonujący zabieg w najlepszych gabinetach zawsze określa zarówno sposób przygotowania Pacjenta do zabiegu jak również  konkretny sposób zachowania czy pielęgnacji pozabiegowej.

 

 

 

 

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JetSet SPA Beauty

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl