rezerwacja@jetsetclinic.pl

Przebarwienia skórne – jak leczyć?

Przebarwienia skórne – jak leczyć?

Przebarwienia skórne najczęściej mogą wystąpić w okolicach twarzy. Mogą przybierać postać piegów czy różnej wielkości plamek zazwyczaj o odcieniu ciemniejszym niż skóra. Wiele takich niedoskonałości można z łatwością się pozbyć. Wystarczą do tego odpowiednia pielęgnacja za pomocą kosmetyków oraz oczywiście cierpliwość. W poniższym artykule poznasz kilka sposób jak wyleczyć przebarwienia skórne. Jeżeli zainteresowałaś się tematem, to koniecznie czytaj dalej!

Poznaj naszą ofertę

Laserowe usuwanie przebarwień

Jak powstają przebarwienia skórne?

Zanim dowiesz się, jak można usunąć przebarwienia z Twojej skóry, to warto zastanowić się nad tym, jak one w ogóle powstają. Lepiej jest nim zapobiegać niż później leczyć. Wszelkie przebawienia skórne w postaci piegów czy innych brązowych plam na twarzy, powstają przez efekt działania promieni ultrafioletowych. Zaburza to działanie komórek pigmentacyjnych skóry, czyli melanocytów.

Przebarwienia skórne - melasma przebarwienia
Przebarwienia skórne – melasma przebarwienia

To powoduje nadmierną produkcję melatoniny, która to punktowo kumuluje się w skórze, tworząc na jej powierzchni różnej wielkości ciemniejsze plamy. Nietrudno jest więc wywnioskować, dlaczego najwięcej przebarwień powstaje na dłoniach, twarzy czy dekolcie.

Ponadto pojawianie się przebarwień skórnych może być związane ze zaburzeniami hormonalnymi, chorobami autoimmunologicznymi (tutaj zwłaszcza tarczycy) czy działaniem niektórych leków czy suplementów diety, które w swoim składzie zawierają substancje fotouczulające.

Przebarwienia na czole, policzkach czy brodzie często związane są ze zmianami skórnymi, które powstały w wyniku trądziku młodzieńczego, pospolitego lub różowatego. Również pod wpływem zmian hormonalnych w ciąży wzmaga się produkcja melatoniny w skórze, która to wpływa na powstawanie przebarwień.

Różnego rodzaju przebarwienia skórne są u 30% kobiet po 30 roku życia i aż u ponad 90% po 50 roku życia. Większość przebarwień skórnych jest u płci żeńskiej, ponieważ ma na to wpływ wszelkiego rodzaju zmiany hormonalne w ciąży czy w okresie menopauzy. Dodatkowo przebarwienia mogą pojawić się w wyniku stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej czy hormonalnej terapii zastępczej.

Jak wyleczyć przebarwienia skórne?

Na początku warto wspomnieć, że większość powstałych przebarwień skórnych można z łatwością usunąć. Pierwszym krokiem powinna być wizyta w poradni dermatologicznej. W każdym przypadku lekarz dokładnie obejrzy Twoje przebarwienia skórne i sprawdzi ogólny stan skóry. Dermatolog dobierze również odpowiednią metodę rozjaśniania niedoskonałości. Pamiętaj, że tego typu zabiegi warto wykonywać wyłącznie w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych.

Do najbardziej skutecznych i przez co popularnych metod usuwania przebarwień skórnych można zaliczyć:

  • Laseroterapia – pod wpływem wysokiej temperatury oraz promieniowania komórki pigmentacyjne zostają rozbite i tracą przez co swoje właściwości;
  • Zabieg przy udziale peelingu chemicznego środkami złuszczającymi i wybielającymi;
  • Krioterapia – działanie na melatoninę bardzo niską temperaturą.

 

 

Jak skutecznie usunąć przebarwienia skórne
Jak skutecznie usunąć przebarwienia skórne

Mniej skutecznymi metodami są te sposoby domowe. Pod żadnym pozorem nie działaj na przebarwienia sokiem z cytryny czy sodą oczyszczoną! Zabiegi takie zamiast pomóc, jeszcze bardziej podrażnią Twoją skórę. Warto jednak zainwestować w kremy na przebarwienia np. Dermamelan. Tego typu kosmetyki świetnie się sprawdzą po wykonanym zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Przez lekarzy często jest również przepisywany kwas azelainowy. Ma on nie tylko właściwości lecznicze na przebarwienia, ale również działanie przeciwtrądzikowe.

Pomocnicze w walce z przebarwieniami będą również wszelkie kremy czy serum z witaminą C, które pomogą w rozjaśnianiu ciemnych plamek.

Jeżeli chcesz mieć 100% pewność i gwarancję usunięcia wszelkich przebarwień skórnych, to koniecznie zarezerwuj wizytę w naszym salonie. Zarówno dla Pań jak i Panów przygotowaliśmy bogatą ofertę usług BEAUTY. Specjalizujemy się przede wszystkim w zakresie nowoczesnej kosmetologii, usług spa oraz medycynie estetycznej.

Dzięki doświadczonym specjalistom z dziedziny kosmetologii możesz być pewny, że dostosujemy do Ciebie indywidualne programy pielęgnacyjne dostosowane do Twoich potrzeb. Troszczymy się zarówno o poprawę wyglądu, jak i samopoczucia naszych Klientów, ponieważ dla nas jedno i drugie ma wielkie znaczenie.

 

Przebarwienia skórne – który zabieg wybrać?

O doborze zabiegu najlepszego na likwidację określonego Przebarwienia decyduje terapeuta wykonujący zabieg. Następuje to podczas konsultacji, która ma miejsce bezpośrednio przed zabiegiem. W naszej klinice proponujemy następujące zabiegi na Przebarwienia:

A także zabiegi laserowe takie jak:

 

Zobacz również:

 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl