rezerwacja@jetsetclinic.pl

Luźna skóra na ramionach

Luźna skóra na ramionach – czy da się ujędrnić i wygładzić ten obszar?

Luźna skóra na ramionach – czy da się ujędrnić i wygładzić ten obszar?

Luźna skóra na ramionach – czy da się ujędrnić i wygładzić ten obszar?  Firanki, pelikany, mięsień „papa” to potoczne nazwy przypisane luźnej, opadającej skórze na ramionach. Wraz z wiekiem pojawiają się one na skutek utraty tkanki tłuszczowej, rozciągnięcia się włókien podporowych skóry i zwiotczenia mięśni. Czy jesteśmy na nie skazani? Czy istnieją zabiegi wpływające na jakość tego trudnego obszaru?

Luźna skóra na ramionach

Co to są pelikany?

Pelikany to wiotka, luźna, opadająca skóra ramion występująca najczęściej u starszych kobiet, u których powieź mięśniowa ulega degradacji. Dodatkowo obszar ten jest skłonny do gromadzenia galaretowatej tkanki tłuszczowej, opornej na chudnięcie i ćwiczenia.

Luźna skóra na ramionach
Luźna skóra na ramionach

Czynniki predysponujące do powstawania pelikanów

 • wiek,
 • płeć,
 • wahania wagi,
 • procesy starzenia się skóry,
 • grawitacja,
 • nagromadzenie się tkanki tłuszczowej,
 • utrata masy mięśniowej.

Zabiegi na pelikany

Ze względu na trudny i złożony charakter problemu powstawania pelikanów zalecamy wykonywanie różnych naprzemiennych zabiegów, które pozwolą na wyszczuplenie i ujędrnienie.

 • CRYO T-SHOCK™

Pierwszy zabieg, który proponujemy na okolicę pelikanów to medyczna kriolipoliza CRYO T-SHOCK™, która poza wyszczupleniem tkanki tłuszczowej, pozwoli również na ujędrnienie skóry. Podczas zabiegu terapeuta masuje specjalną głowicą obszar pelikanów prowadząc do jego naprzemiennego grzania do 39-42˚C i mrożenia do -6˚C. dochodzi do szoku termicznego, który sprzyja obumarciu komórek tłuszczowych i ich redukcji, obkurczeniu luźnych włókien podporowych skóry, drenażowi limfatycznemu oraz przyspieszeniu metabolizmu. Zabieg możemy powtórzyć co 2 tygodnie w serii 4-6. Ważne, aby pomiędzy stosować dietę ograniczoną w węglowodany, pić więcej wody, wykonywać ćwiczenia oraz samodzielnie masować obszar zabiegowy.

 • TC CRYO

TC CRYO to z kolei medyczna kriolipoliza kontrastowa, która dedykowana jest obszarom objętym uporczywą tkanką tłuszczową. Podczas zabiegu terapeuta zawija okolice pelikanów w specjalne maty, które napełniając się medycznym płynem schładzają do 6˚C i grzeją do 39-42˚C prowadząc do uruchomienia kaskady zjawisk. Szok termiczny wywołany zabiegiem przyczynia się do wytworzenia dwóch hormonów Iryzyny i FGF21, które odpowiedzialne są za przekształcenie tłuszczu magazynującego w tłuszcz energetyczny, ograniczenie gromadzenia się tkanki tłuszczowej, ujędrnienie skóry oraz zmniejszenie poziomu glukozy i trójglicerydów we krwi. Procedurę powtarzamy co tydzień w serii 4-6 spotkań. Dla zwiększenia efektywności zabiegowej powinno się pić więcej wody, ograniczyć spożywanie węglowodanów oraz wykonywać ponadpodstawową aktywność fizyczną, wspomagającą spalanie nowo przekształconej tkanki tłuszczowej.

 • Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza Iniekcyjna to rozwiązanie dla osób, które poza obwisłą, luźną skórą borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na iniekcyjnym podawaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej preparatu, który prowadzi do jej rozpuszczenia. Fosfatydylocholina to substancja selektywnie wrażliwa na trójglicerydy i adipocyty, dlatego aplikowanie jej w okolice objęte uporczywą tkanką tłuszczową prowadzi do jej redukcji. Dodatkowo ampułki do Lipolizy Iniekcyjnej zawierają również substancje obkurczające wiotkie włókna podporowe skóry. Procedurę powinno się powtórzyć co 3-4 tygodnie, a o ilości zabiegów decyduje ilość tkanki tłuszczowej.

 • FOTONA® PIANO

Zabieg FOTONA® w procedurze PIANO to laserowe rozwiązanie na problemy wiotkiej, luźnej skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy pelikanów. Podczas zabiegu terapeuta naświetla głowicą Nd;YAG ultra długim impulsem obszar prowadząc do obkurczenia włókien podporowych skóry, stymulacji komórek skóry do produkcji nowych kolagenu i elastyny, rozpuszczenia trójglicerydów zalegających w adipocytach, poprawy mikrokrążenia i usprawnienia wydalania zbędnych produktów przemiany materii, a także remodelingu okolicy zabiegowej. Zabieg FOTONA® PIANO możemy powtórzyć co 3-4 tygodnie. W przypadku zabiegów laserowych ważne jest wykluczenie przeciwwskazań, a do najważniejszych należą: spożywanie produktów i leków fotouczulających, choroby nowotworowe oraz ciąża.

Radiofrekwencja Mikroigłowa do technologia, która rewelacyjnie prowadzi do obkurczenia, ujędrnienia oraz remodelingu skóry w okolicy pelikanów. Podczas zabiegu terapeuta dokładnie stempluje okolicę za pomocą głowicy wyposażonej w kartridż z igłami, które emitują prąd o częstotliwości radiowej. Dochodzi do podgrzania rozciągniętych włókien podporowych skóry, zastymulowania komórek skóry do produkcji nowych kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia, ewakuacji wolnych rodników i produktów przemiany materii, a także lepszego dotlenienia tkanek. Skóra napina się, ujędrnia, zagęszcza oraz ujednolicona zostaje jej struktura. Zabieg powtarzamy w serii 3-4, co 4 tygodnie.

Jeżeli zauważysz, że problem pelikanów zaczyna dotykać właśnie Ciebie warto od razu przystąpić do działania. Ze względu na złożony charakter problemu pelikanów powinno się wykorzystywać synergię zabiegową. W naszej Klinice znajdziesz wiele rozwiązań, które idealnie radzą sobie z problemem pelikanów. Nie zwlekaj i umów się na konsultację.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zobacz również:

 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl