Logo

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

Kriolipoliza Cryo-T-Shock JETSET CLINIC Hilton Warszawa

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej. Lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa to zmora wielu z nas.

  • Jak sobie radzić z nadmiarem tkani tłuszczowej ?
  • Jakie procesy zachodzą w trakcie kriolipolizy w tkankach?

Co to znaczy kriolipoliza?

Kriolipoliza to nic innego jak wymrażanie komórek tłuszczowych. Krio oznacza niskie temperatury, a liza to śmierć komórki. Zabieg wymrażania ma dość ciekawą historię, ponieważ od lat

Kriolipoliza Cryo-T-Shock JETSET CLINIC Hilton Warszawa
Usuwanie tkanki tłuszczowej

stosowanie zimna w medycynie pomaga leczyć stany zapalne, obrzęki oraz wiele przewlekłych schorzeń. Z czasem po wykonaniu serii leczniczych zaczęto zauważać znaczą poprawę jakości skóry oraz miejscowe wyszczuplenie. Wiele badań klinicznych potwierdziło, że komórki naszego organizmu są selektywnie wrażliwe na różne temperatury, a w przypadku komórek tłuszczowych ich obumieranie następuje już przy ok 6-8℃. Dzieje się tak na skutek długotrwałej ekspozycji na zimno i ma charakter nieodwracalny.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Różne metody kriolipolizy

XXIw. to synonim technologii. W związku z tym, że mamy kilka rodzajów kriolipolizy różnią się one przebiegiem, wskazaniami oraz postępowaniem po.

Jest to metoda kriolipolizy, która polega na masowaniu specjalną głowicą obszaru o powierzchni kartki A4. Podczas masażu 50’ terapeuta prowadzi do schłodzenia do – 6℃, -8℃ tkanki tłuszczowej, która w reakcji na niskie temperatury obumiera. Następnie organizm trawi komórki wraz z ich zawartością na drodze trawienia tłuszczu i wydala przez wątrobę. Skutkiem ubocznym jest działanie zimna również na komórki skóry, prowadząc do ich obkurczenia oraz ujędrnienia.

W przypadku CRYO T-SHOCK bardzo ważne jest, aby ograniczyć spożywanie węglowodanów, fast foodów, alkoholu, słodyczy, makaronów i pieczywa, aby dodatkowo nie obciążać procesów trawiennych. Uzupełniająco pijemy więcej wody, aby ułatwić wydalanie. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, najlepiej w serii 4-6. Skóra po zabiegu dochodzi do siebie ok godzinę, jest zaczerwieniona i lekko tkliwa. Dla zwiększenia efektu można tkanki masować samodzielnie w domu.

TC CRYO to innowacyjna metoda kriolipolizy kontrastowej. Zabieg polega na tym, że terapeuta przypina za pomocą pasów specjalne maty, które podłączone są do urządzenia. Procedura to 70’ zmiennego chłodzenia do +6℃ i grzania do 39℃-42℃ w odpowiednich przedziałach czasowych. Podczas zabiegu dochodzi do wytworzenia się dwóch hormonów FGF-21 i Iryzyny, które odpowiadają za przemianę tłuszczu białego (magazynującego) w brązowy (energetyczny).

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, a ciałem wstrząsają delikatne dreszcze (termogeneza drżeniowa), ponieważ organizm dąży do ogrzania. Zabiegi możemy wykonywać w odstępie tygodniowym w serii 4-6. W przypadku TC CRYO ważne jest, aby po zabiegu wykonać ponadpodstawową aktywność fizyczną, która pozwoli na spalenie brązowego tłuszczu powstałego w trakcie zabiegu do końca. Dodatkowo dieta uboga w węglowodany pozwoli cieszyć się efektem dłużej, ponieważ nie pakujemy z powrotem tłuszczu białego do magazynu.

To rodzaj kriolipolizy, gdzie terapeuta przytwierdza głowice na matach antyodmrożeniowych do ciała. Głowica zasysa fragment tkanki o swojej powierzchni (są różne dostępne) i schładza do -10℃. Podczas 70’ zabiegu dochodzi do lipolizy komórek tłuszczowych przy pomocy wymrożenia. Procedura kończy się przemasowaniem ręcznym. Kriolipoliza zassawkowa to jedna z pierwszych dostępnych metod, a ponieważ niosła za sobą kilka przykrych konsekwencji w postaci rozciągania skóry, zrębów tłuszczowych na granicy głowicy czy odmrożeń rozpoczęły się poszukiwania bezpieczniejszych rozwiązań.

Po zabiegu skóra jest sino czerwona, a czucie ograniczone do około 2 tygodni. Zabieg można wykonywać co 6-8 tygodni. Dla zwiększenia efektów wprowadzamy dietę, aktywność fizyczną oraz zwiększamy ilość wypijanej wody.

W zależności od trybu życia, jaki prowadzisz, od ilości aktywności fizycznej, zdrowia oraz jakości skóry w obszarze zabiegowym możemy dobrać inne urządzenie. Ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie, wybierać tylko urządzenia medyczne oraz przeszkolony personel. Większość zabiegów uzupełnia się nawzajem, dlatego kluczowa w przypadku kriolipolizy  jest konsultacja i indywidualny dobór technologii.

Zobacz również:

Główny Kosmetolog mgr Dorota Konopka at jetsetclinic.pl | +48 22 468 08 08 | Więcej wpisów tego samego autora

Autorem artykułu jest mgr kosmetologii Dorota Konopka.
Główny kosmetolog JETSET CLINIC

Written by

mgr Dorota Konopka

Autorem artykułu jest mgr kosmetologii Dorota Konopka. Główny kosmetolog JETSET CLINIC

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej. Lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa to zmora wielu z nas. Jak sobie radzić z nadmiarem tkani tłuszczowej ? Jakie procesy zachodzą w trakcie kriolipolizy w tkankach? Co to znaczy kriolipoliza?Poruszane tematyCo to znaczy kriolipoliza?Usuwanie tkanki tłuszczowejRóżne metody kriolipolizy Kriolipoliza to nic innego jak wymrażanie komórek tłuszczowych. Krio oznacza niskie temperatury, a liza to […]

Written by

mgr Dorota Konopka

Autorem artykułu jest mgr kosmetologii Dorota Konopka. Główny kosmetolog JETSET CLINIC

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl