rezerwacja@jetsetclinic.pl

Kriolipoliza Cryo-T-Shock JETSET CLINIC Hilton Warszawa

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Usuwanie tkanki tłuszczowej. Lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa to zmora wielu z nas.

  • Jak sobie radzić z nadmiarem tkani tłuszczowej ?
  • Jakie procesy zachodzą w trakcie kriolipolizy w tkankach?

Co to znaczy kriolipoliza?

Kriolipoliza to nic innego jak wymrażanie komórek tłuszczowych. Krio oznacza niskie temperatury, a liza to śmierć komórki. Zabieg wymrażania ma dość ciekawą historię, ponieważ od lat

Kriolipoliza Cryo-T-Shock JETSET CLINIC Hilton Warszawa
Usuwanie tkanki tłuszczowej

stosowanie zimna w medycynie pomaga leczyć stany zapalne, obrzęki oraz wiele przewlekłych schorzeń. Z czasem po wykonaniu serii leczniczych zaczęto zauważać znaczą poprawę jakości skóry oraz miejscowe wyszczuplenie. Wiele badań klinicznych potwierdziło, że komórki naszego organizmu są selektywnie wrażliwe na różne temperatury, a w przypadku komórek tłuszczowych ich obumieranie następuje już przy ok 6-8℃. Dzieje się tak na skutek długotrwałej ekspozycji na zimno i ma charakter nieodwracalny.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Różne metody kriolipolizy

XXIw. to synonim technologii. W związku z tym, że mamy kilka rodzajów kriolipolizy różnią się one przebiegiem, wskazaniami oraz postępowaniem po.

Jest to metoda kriolipolizy, która polega na masowaniu specjalną głowicą obszaru o powierzchni kartki A4. Podczas masażu 50’ terapeuta prowadzi do schłodzenia do – 6℃, -8℃ tkanki tłuszczowej, która w reakcji na niskie temperatury obumiera. Następnie organizm trawi komórki wraz z ich zawartością na drodze trawienia tłuszczu i wydala przez wątrobę. Skutkiem ubocznym jest działanie zimna również na komórki skóry, prowadząc do ich obkurczenia oraz ujędrnienia.

W przypadku CRYO T-SHOCK bardzo ważne jest, aby ograniczyć spożywanie węglowodanów, fast foodów, alkoholu, słodyczy, makaronów i pieczywa, aby dodatkowo nie obciążać procesów trawiennych. Uzupełniająco pijemy więcej wody, aby ułatwić wydalanie. Zabieg można wykonywać co 2 tygodnie, najlepiej w serii 4-6. Skóra po zabiegu dochodzi do siebie ok godzinę, jest zaczerwieniona i lekko tkliwa. Dla zwiększenia efektu można tkanki masować samodzielnie w domu.

TC CRYO to innowacyjna metoda kriolipolizy kontrastowej. Zabieg polega na tym, że terapeuta przypina za pomocą pasów specjalne maty, które podłączone są do urządzenia. Procedura to 70’ zmiennego chłodzenia do +6℃ i grzania do 39℃-42℃ w odpowiednich przedziałach czasowych. Podczas zabiegu dochodzi do wytworzenia się dwóch hormonów FGF-21 i Iryzyny, które odpowiadają za przemianę tłuszczu białego (magazynującego) w brązowy (energetyczny).

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, a ciałem wstrząsają delikatne dreszcze (termogeneza drżeniowa), ponieważ organizm dąży do ogrzania. Zabiegi możemy wykonywać w odstępie tygodniowym w serii 4-6. W przypadku TC CRYO ważne jest, aby po zabiegu wykonać ponadpodstawową aktywność fizyczną, która pozwoli na spalenie brązowego tłuszczu powstałego w trakcie zabiegu do końca. Dodatkowo dieta uboga w węglowodany pozwoli cieszyć się efektem dłużej, ponieważ nie pakujemy z powrotem tłuszczu białego do magazynu.

To rodzaj kriolipolizy, gdzie terapeuta przytwierdza głowice na matach antyodmrożeniowych do ciała. Głowica zasysa fragment tkanki o swojej powierzchni (są różne dostępne) i schładza do -10℃. Podczas 70’ zabiegu dochodzi do lipolizy komórek tłuszczowych przy pomocy wymrożenia. Procedura kończy się przemasowaniem ręcznym. Kriolipoliza zassawkowa to jedna z pierwszych dostępnych metod, a ponieważ niosła za sobą kilka przykrych konsekwencji w postaci rozciągania skóry, zrębów tłuszczowych na granicy głowicy czy odmrożeń rozpoczęły się poszukiwania bezpieczniejszych rozwiązań.

Po zabiegu skóra jest sino czerwona, a czucie ograniczone do około 2 tygodni. Zabieg można wykonywać co 6-8 tygodni. Dla zwiększenia efektów wprowadzamy dietę, aktywność fizyczną oraz zwiększamy ilość wypijanej wody.

W zależności od trybu życia, jaki prowadzisz, od ilości aktywności fizycznej, zdrowia oraz jakości skóry w obszarze zabiegowym możemy dobrać inne urządzenie. Ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie, wybierać tylko urządzenia medyczne oraz przeszkolony personel. Większość zabiegów uzupełnia się nawzajem, dlatego kluczowa w przypadku kriolipolizy  jest konsultacja i indywidualny dobór technologii.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl