rezerwacja@jetsetclinic.pl

Co to są bryczesy?

Co to są bryczesy i jak zmniejszyć ich rozmiar?

Co to są bryczesy i jak zmniejszyć ich rozmiar?

Co to są bryczesy i jak zmniejszyć ich rozmiar? Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie większości kobiet. XXIw. to ciągła walka o kilogramy i centymetry. Dieta, ćwiczenia, zabiegi dają fantastyczne rezultaty. Jednak w dalszym ciągu możemy wyróżnić miejsca na ciele, które są wyjątkowo oporne na nasze starania i spędzają sen z powiek nawet szczupłym osobom. Co mam na myśli? Bryczesy!

Co to są bryczesy?

I jak zmniejszyć ich rozmiar?

Bryczesy to potoczna nazwa na lokalnie zgromadzoną tkankę tłuszczową w okolicy zewnętrznej strony ud. Ze względu na różnice w budowie anatomicznej borykają się z nimi kobiety, szczególnie te o budowie gruszki. Bryczesy poszerzają najszersze miejsce na udzie, tworząc dysproporcje. W początkowym stadium ich powstawania składają się głównie z tkanki tłuszczowej, którą gromadzimy od okresu dojrzewania. Tak powstała tkanka tłuszczowa jest procesem kształtowania się sylwetki, na kształt której nie mamy wpływu. W kolejnych latach stopniowo warstwa tłuszczu zostaje otoczona tkanką włóknisto-łączną, która oporna jest na dietę i ćwiczenia.

Co to są bryczesy?
Co to są bryczesy?

Przyczyny powstawania bryczesów:

  • nadwaga, otyłość,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • budowa ciała,
  • obrzęk limfatyczny,
  • niewłaściwa dieta.

CRYO T-SHOCK™, czyli kriolipoliza medyczna

CRYO T-SHOCK™ to urządzenie do kriolipolizy medycznej, które wymraża komórki tłuszczowe wrażliwe na niskie temperatury. Podczas zabiegu terapeuta masuje specjalną głowicą obszar naprzemiennie grzejąc do 39-42˚C i chłodząc do -6-8˚C. Wywołany w ten sposób szok termiczny prowadzi do apoptozy komórek tłuszczowych, ujędrnienia skóry, drenażu limfatycznego oraz redukcji obwodów.

Zabieg jest bezbolesny. To, co odczuwamy to zimno, drętwienie i mrowienie. Wykonujemy w serii 4-6 co dwa tygodnie. Przy zabiegach kriolipolizy ważne jest, aby dodatkowo pić więcej wody, co ułatwi wydalanie obumarłych komórek tłuszczowych, ograniczyć spożywanie węglowodanów, żeby nie obciążać dodatkowo wątroby oraz wykonywać ponad podstawową aktywność fizyczną.

Lipoliza Iniekcyjna, czyli rozpuszczanie komórek tłuszczowych

Lipoliza iniekcyjna to kolejna z metod redukcji uporczywej tkanki tłuszczowej. Pozwala na precyzyjne podanie za pomocą igły/kaniuli i strzykawki substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową.

Fosfatydylocholina to surowiec, który działa selektywnie na nasze tkanki, wchodząc w reakcję tylko z tkanką tłuszczową i powodując jej rozpuszczenie. W efekcie zostaje ona wydalona z organizmu tak jak zbędne produkty przemiany materii. W związku z wybiórczym działaniem na adipocyty ampułki do lipolizy zostały wzbogacone o substancje odziaływujące na skórę, prowadząc do jej ujędrnienia.

Zabieg jest odczuwany jako swędzenie. Dodatkowo praca kaniulą/igłą pozwala na rozerwanie tkanki łącznej prowadząc do lepszego ukrwienia i dotlenienia okolicy z uporczywą tkanką tłuszczową. Procedurę powtarzamy co 3-4 tygodnie, a ilość zabiegów uwarunkowana jest ilością tkanki tłuszczowej.

TC CRYO, nowoczesna metoda likwidacji bryczesów

TC CRYO to najnowocześniejsza metoda medycznej kriolipolizy kontrastowej, która eliminuje ryzyko odmrożenia i wykorzystuje hormonalną wrażliwość adipocytów. Terapeuta przymocowuje za pomocą taśm specjalne maty, które naprzemiennie grzeją do 39-42˚C i chłodzą do 6˚C.

W zależności od fazy zabieg zmusza nasz organizm do produkcji hormonów IRYZYNY i FGF21, które odpowiedzialne są za zmniejszenie łaknienia, spalanie tkanki tłuszczowej, ograniczenie przyswajania węglowodanów, przekształcanie tłuszczu białego (magazynującego) w brązowy (metaboliczny) oraz hamowanie tworzenia się nowej tkanki tłuszczowej. Całą procedurę powtarzamy co 7-10dni.

Kluczową kwestią jest w tym wypadku aktywność fizyczna, która pomaga spalić przemieniony tłuszcz. Dodatkowo większa ilość wody wypłukuje produkty przemiany materii, a ograniczenie spożywania węglowodanów pozwala wątrobie skupić się na procesach pozabiegowych.

Bryczesy to problem estetyczny dotykający miliony kobiet na całym świecie, również tych wysportowanych i szczupłych. Ważne jest, aby wspomagać zabiegi eliminujące problem bryczesów dietą i ćwiczeniami tak, aby efekty były spektakularne. Jeżeli nie wiesz, którą metodę eliminacji wybrać umów się na zabieg testowy i przekonaj się, co Ci najbardziej odpowiada. Nasza wykwalifikowana kadra dobierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl