rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak poprawić wygląd kolan?

Jak poprawić wygląd kolan?

Jak poprawić wygląd kolan? Nieestetycznie wyglądające kolana to częsty powód kompleksów. Pomarszczone, otłuszczone, suche. Dlaczego? Jakie zabiegi można wykonać, aby poprawić jakość okolicy kolan?

Nieestetycznie wyglądające kolana

Kolana to strategiczny punkt naszych nóg, ponieważ staw kolanowy pracując rozciąga skórę. Dodatkowo ciasne spodnie trą o skórę powodując jej podrażnienie oraz wysuszenie. W związku z obecnością w sąsiedztwie węzłów chłonnych okolica ta jest również podatna na obrzęki i zastoje. Pracując z tkanką w okolicy kolan najczęściej trzeba zastosować kilka bodźców. Do najskuteczniejszych zabiegów na okolicę kolan należą:

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na nakłuwaniu igłami przy jednoczesnej emisji fali radiowej. Efekt mamy dwutorowy. Z jednej strony nakłuwanie skóry prowadzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, który w następstwie sprzyja kumulowaniu dobrych czynników wzrostu oraz produkcji nowych komórek skóry. Większa ilość fibroblastów to więcej włókien podporowych skóry, a to one są odpowiedzialne na wiotką i pomarszczoną skórę. Procesy rozpoczęte w związku z nakłuwaniem sprzyjają również poprawie tekstury skóry. Radiofrekwencja z kolei to podgrzewanie, które po pierwsze skraca stare rozciągnięte włókna kolagenowe, zwiększa produkcję komórek skóry oraz stymuluje tkanki. Połączenie tych dwóch technologii w jednej procedurze to gwarancja zagęszczenia, ujędrnienia oraz odmłodzenia skóry. Po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona około 2 godziny. Następnie staje się delikatnie szorstka i ulega złuszczeniu. Rozpoczęte procesy rozwijają się przez następne 3 miesiące, a do pełnego efektu potrzebna jest seria 3 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

  • CRYO T-SHOCK

CRYO T-SHOCK to kriolipoliza. Zabieg może mieć potrójne zastosowanie, ponieważ możemy wymrozić zbierający się w tym obszarze tłuszcz, zdrenować obrzęk, ale również ujędrnić skórę. W zależności od protokołu efekt może dotyczyć jednego bądź większej ilości zastosowań. Podczas zabiegu terapeuta masuje specjalną głowicą na żelu obszar kolan powodując jego naprzemienne podgrzanie oraz schłodzenie. Ciepło wynosi 39℃-42℃ i sprzyja zagęszczaniu, ujędrnieniu, pobudzeniu krążenia, ale także korzystnie stymuluje komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Zimno z kolei to -6℃ -8℃ zmniejsza obrzęki, likwiduje tkankę tłuszczową oraz również zagęszcza skórę. Całość trwa około 1 godziny. Skóra po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, lekko obrzęknięta oraz tkliwa. Procedurę wykonujemy co 14 dni. Do pełnego efektu rekomendujemy 4-6 zabiegów.

  • FOTONA® PIANO

FOTONA® PIANO to procedura, która wykorzystuje najgłębiej działające promienie lasera Nd;YAG. Zabieg polega na podgrzewaniu do 42℃ tkanek w okolicy kolan poprzez owiewanie ich impulsami lasera i utrzymaniu tej temperatury na tyle długo, aby uruchomiły się procesy naprawcze. Do efektów zabiegu należą zagęszczenie skóry poprzez produkcję nowych komórek skóry oraz włókien podporowych skóry, ściągnięcie starych rozciągniętych włókien kolagenu i elastyny, poprawę ukrwienia, lepsze dotlenienie, zwiększone napięcie oraz wyraźną poprawę wyglądu okolicy kolan. Procedura jest bardzo przyjemna i nie wymaga znieczulenia, ponieważ odczuwalne jest tylko przyjemne ciepło. Nie mamy również okresu rekonwalescencji, ponieważ nie odchodzi do przerwania ciągłości naskórka. Dla pełnego efektu zalecamy 4 zabiegi w odstępie miesięcznym.

Mezoterapia kolagenowa to metoda, która polega na iniekcyjnym podawaniu preparatu. Można ją wykonać ręcznie z użyciem igły i strzykawki, bądź przy pomocy urządzenia Vital Injector 2. Preparat jest w formie proszku i rozrabiamy go przez samym zabiegiem. Na skórę nakładamy krem znieczulający. Mezoterapia kolagenowa pozwala na dostarczenie atelokolagenu bezpośrednio do miejsca docelowego. Skóra staje się gęstsza, bardziej napięta, odżywiona, a pomarszczenia wygładzają się. Zabieg wykonujemy w serii 3-4 co 2 tygodnie.

W przypadku okolicy kolan trudno mówić o najlepszym zabiegu. Ze względu na specyficzny charakter obszaru idealnym rozwiązaniem będzie połączenie kilku zabiegów w odpowiedniej kolejności oraz odstępach tak, aby jeden zabieg nie niszczył efektu drugiego. Bardzo istotna jest konsultacja oraz dobór technologii.

 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl