rezerwacja@jetsetclinic.pl

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka. Okolica oka to ważna część twarzy, nie tylko ze względu na narząd wzroku, ale również estetycznie. Mówi się, że zdradza ona wiek oraz styl życia człowieka. Dlaczego często o niej zapominamy podczas pielęgnacji? Jakie zabiegi pomogą nam zadbać o wygląd okolicy oka?

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

Problemy skóry okolicy oka

Jednym z pierwszych symptomów starzenia się okolicy oka są zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki. Są to najczęściej poziome linie, które początkowo są delikatne i drobne, by później przekształcić się z głębsze rysy, idące aż po policzku. Ich powstawanie uzależnione jest od mięśnia okrężnego oka, który ściąga skórę przy mrużeniu oraz uśmiechaniu się.

Zabiegi kosmetyczne na okolice oka
Zabiegi kosmetyczne na okolice oka

Kolejnym problemem są worki pod oczami. Cienka, delikatna skóra pod oczami wykazuje dużą skłonność do rozciągania. Ich powstawanie jest z reguły związane z zastojami limfatycznymi i obrzękami, których mięsień okrężny oka nie daje rady zdrenować.

Sińce pod oczami to z kolei cecha, kiedy unaczynienie okolicy oka prześwituje przez skórę. Może mieć charakter genetyczny, związany z chorobą, powstały przez zastosowanie niewłaściwej pielęgnacji.

Zapadnięta dolina łez to rynienka, która powstaje od wewnętrznego kącika oka w kierunku policzka. Jej obecność dodaje smutnego, zmęczonego wyrazu twarzy.

Opadająca górna powieka to zjawisko, kiedy skóra pod brwiami i w oczodole rozciąga się niewspółmiernie do funkcji, za którą jest odpowiedzialna. Nachodzenie górnej powieki na oko często przyczynia się do problemów z widzeniem, rozmazywania się makijażu oraz sprawiania, że oczy są ciężkie oraz zmęczone.

Ostatnim problemem okolicy oka jest sucha, zmęczona skóra, która często potrafi się łuszczyć. Swędzenie, szczypanie, podrażnienie, ściągniecie to charakterystyczne objawy kiepskiej kondycji skóry.

Czynniki predysponujące do powstawania problemów ze skórą okolicy oka:

 • nieodpowiednia pielęgnacja okolicy oka,
 • niewłaściwa dieta,
 • tryb życia (niedobór snu, palenie papierosów)
 • ekspozycja na słońce,
 • niewłaściwy demakijaż,
 • zaburzenia hormonalne,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • genetyka,

Zabiegi na skórę okolicy oka

Nie ma złotego środka, który pomoże na wszystkie powyższe problemy okolicy oka. Zazwyczaj potrzebujemy połączyć kilka metod, aby uzyskać zadowalający efekt. Oto najlepsze zabiegi na skórę okolicy oka:

 • Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa okolicy oka to zabieg polegający na iniekcyjnym podawaniu preparatu przy pomocy igły i strzykawki bądź kaniuli. W zależności od preparatu, na który się zdecydujemy możemy zaaplikować: aminokwasy, polinukleotydy, kwas hialuronowy, bursztynian sodu, peptydy, witaminy.

Podczas zabiegu terapeuta tworzy mikrodepozyty preparatu, które w ciągu kilku godzin zostają rozłożone po całej okolicy zabiegowej. Zabieg jest stosunkowo szybki i praktycznie bezbolesny, dzięki zastosowanemu znieczuleniu w kremie.

Ze względu na unaczynienie mogą powstać drobne siniaki i krwiaki, jednak okres rekonwalescencji zwykle nie przekracza 2 dni. Zabieg wykonujemy w serii 3-4 co 2 tygodnie, a w trakcie jednej serii można zmieniać rodzaj preparatu.

Głównymi efektami zabiegu są: rozświetlenie, nawilżenie, zagęszczenie, zastymulowanie, odżywienie, rozjaśnienie, pogrubienie skóry okolicy oka.

 • Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry za pomocą specjalnej głowicy emitującej energię o częstotliwości radiowej.

Terapeuta miejsce przy miejscu stymuluje skórę górnej i dolnej okolicy oka. Zabieg jest szybki i wymaga znieczulenia w kremie. Okres rekonwalescencji to z reguły około 2 godzin zaczerwienienia, a następnie skóra delikatnie wyłuszcza się.

Zabieg wykonujemy w serii 4 co 3-4 tygodnie, a jego głównymi efektami są: zagęszczenie, ujędrnienie, pogrubienie skóry okolicy oka, wygładzenie zmarszczek, podciągnięcie opadającej powieki.

 • FOTONA® Smooth EYE

Zabieg FOTONA® Smooth EYE polega na naświetlaniu skóry okolicy oka promieniem lasera Er;YAG w trybie Smooth.

Terapeuta wykonuje demakijaż, zakłada specjalne okulary ochronne, a następnie przystępuje do naświetlania. Zabieg nie wymaga znieczulenia i właściwie nie kończy się okresem rekonwalescencji, ponieważ skóra po zabiegu jedynie delikatnie się wyłuszcza.

Procedurę należy powtórzyć co 2-3 tygodnie w serii 3-4. Do efektów Smooth EYE zaliczamy: wygładzenie zmarszczek, zagęszczenie, ujędrnienie skóry, podnoszenie górnej powieki, rozjaśnienie oraz wyrównanie struktury skóry.

 • Toksyna Botulinowa

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej polega na domięśniowym podaniu blokera neuroprzekaźnika, który odpowiada za skurcze mięśnia okrężnego oka i tworzenie zmarszczek mimicznych.

Terapeuta wykonuje rysunek pomocniczy określający indywidualną pracę mięśni, dezynfekuje skórę i za pomocą igły insulinówki aplikuje botoks. Na efekt zabiegu należy poczekać 14 dni i ewentualne dostrzyknięcie preparatu nie powinno odbywać się wcześniej.

Procedurę można powtórzyć po okresie 3-6 miesięcy, kiedy zaobserwujemy powrót mięśnia do ponownej mimiki. Do efektów zabiegu zaliczamy: likwidację zmarszczek mimicznych, tzw kurzych łapek oraz podnoszenie brwi, które wpływa na opadającą powiekę.

 • Kwas hialuronowy

Zabieg z kwasem hialuronowym polega na podaniu lekko usieciowanego produktu za pomocą kaniuli w okolicę doliny łez.

Terapeuta po zakwalifikowaniu do zabiegu dezynfekuje skórę, wykonuje rysunek pomocniczy, a następnie przystępuje do aplikacji. Zabieg jest bezbolesny, czuć jedynie delikatne rozpieranie i nie wymaga okresu rekonwalescencji, ponieważ narzędzie kaniuli jest tępe.

Cała procedura nie wymaga zazwyczaj powtórzenia przez co najmniej rok. Wszystko zależy od ilości naturalnego enzymu hialuronidazy, która odpowiada za rozkład kwasu hialuronowego w organizmie.

Do efektu wypełnienia usieciowanym kwasem hialuronowym należy poza samym wypełnieniem doliny łez nawilżenie oraz odżywienie okolicznej tkanki, ponieważ kwas hialuronowy ma zdolność do przyciągania wody.

Okolica oka to trudny temat w gabinecie. Często dlatego, że zgłaszamy się już z istniejącym zaawansowanym problemem. Ważne jest, aby obserwować i reagować w porę tak, aby efekt końcowy mógł być spektakularny. Ze względu szerokie spektrum zabiegowe zalecamy stosowanie technik łączonych, które wykorzystują synergię działania. Jeżeli borykasz się z wyżej wymienionymi problemami skóry okolicy oka zgłoś się do Nas. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów dobierze dla Ciebie idealne połączenie zabiegowe. Nie lekceważ okolicy oka. Pamiętaj, że kluczem do idealnego spojrzenia jest również prawidłowa pielęgnacja w domu.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl