rezerwacja@jetsetclinic.pl

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Zabiegi przeciwstarzeniowe – kiedy zacząć?

Zabiegi przeciwstarzeniowe – kiedy zacząć?

Zabiegi przeciwstarzeniowe. Biologiczny proces starzenia się skóry ma swój początek około 25 roku życia, gdy zaczyna ubywać w niej kolagenu, elastyny
i kwasu hialuronowego. Najwcześniej zauważalnym symptomem starzenia są zmarszczki, które u wielu osób wywołują potężny dyskomfort i niezadowolenie z własnego wyglądu. Dlatego też zabiegi przeciwstarzeniowe cieszą się dużym zainteresowaniem i są jednymi z najczęściej wybieranych w gabinetach kosmetycznych.

Zabiegi przeciwstarzeniowe
Zabiegi przeciwstarzeniowe

Wygląd zewnętrzny zawsze miał i ma ogromne znaczenie na każdym polu – zawodowym i prywatnym, a atrakcyjna prezencja  niezaprzeczalnie kojarzy się z młodością i dlatego wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn  – pragnie zachować młody wygląd jak najdłużej.

Zabiegi przeciwstarzeniowe

Proces starzenia się dotyczy każdego z nas i jest nieunikniony. Jednak nie pozostajemy w tej walce o młodość zupełnie bez szans – dysponujemy środkami, dzięki którym możemy nieco oszukać upływ czasu i możliwie długo utrzymywać zdrowy i młody wygląd. Co wpływa na spowolnienie procesu starzenia się skóry?

 • Szeroko pojęty zdrowy styl życia, czyli właściwe odżywianie, odpowiednie nawadnianie organizmu, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, dbanie o dobrą kondycję psychiczną.
 • Regularna pielęgnacja skóry – codzienne rytuały pomagają skórze zachować optymalne nawilżenie, elastyczność, jędrność oraz koloryt. Niezwykle istotny jest właściwy dobór kosmetyków przeznaczonych dla danej cery i stanu skóry  oraz używanie takich o wysokiej  jakości.
 • Zabiegi kosmetyczne  wykonywane zarówno samodzielnie, jak i w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.
 • Suplementacja uzupełniająca w  organizmie występujące wraz  z wiekiem braki mikro- i makroskładników.
 • Rezygnacja z używek – alkohol i papierosy działają na skórę szalenie destrukcyjnie.
 • Unikanie opalania!! Promienie słonecznych to wróg skóry – wysuszają, pozostawiają  przebarwienia i w ekspresowym tempie przyspieszają powstawanie zmarszczek.

Zabiegi przeciwstarzeniowe – w jaki sposób działają?

Zabiegi przeciwstarzeniowe mają za zadanie spowolnić proces starzenia się skóry  i poprawić jej kondycję. Często są łączone
i wykonywane są w seriach  w celu uzyskania jak najlepszego rezultatu.  Ten rodzaj zabiegów  wymaga cierpliwości ze strony pacjenta, ponieważ potrzeba czasu dla uzyskania zadowalającego efektu.

Od kiedy można stosować zabiegi przeciwstarzeniowe

Wspomniany wcześniej 25 rok życia jest  dobrym momentem na rozpoczęcie działań mających na celu wyeliminowanie oznak starzenia się skóry. W tym czasie zaczyna ubywać ok. 1% kolagenu rocznie, łatwo więc policzyć, że skóra osoby 30 – letniej straciła 5% kolagenu, a w przypadku osoby  czterdziestoletniej będzie to 15%, co już w sposób widoczny wpływa na stan skóry.

Mimo, że w tym wieku nie myśli się o starości, to jednak właśnie przed 30 rokiem życia  jest właściwy moment na rozpoczęcie kuracji przeciwstarzeniowej. Należy stymulować skórę do odbudowy, nawilżać ją i chronić przed szkodliwymi czynnikami, uzupełniać ubytki, dzięki temu będzie gładka i jędrna. W rezultacie stosowane zabiegi opóźnią powstawanie zmarszczek, a przecież właśnie to jest naszym celem.

Plan kuracji przeciwstarzeniowej  dopasowanej do wieku i typu skóry pacjenta ( rodzaj zabiegów i ich ilość ) ustala się podczas konsultacji z kosmetologiem.

Najlepsze zabiegi przeciwstarzeniowe 

Zabiegi przeciwstarzeniowe – czyli jakie?

W myśl zasady, że ” lepiej zapobiegać, niż leczyć” nie warto czekać na pojawienie się pierwszych zmarszczek, ale zacząć odpowiednio wcześnie  od zabiegów o działaniu profilaktycznym. Należy również  pamiętać, że profesjonalne zabiegi pomimo swojej skuteczności nie zastąpią codziennej, rutynowej pielęgnacji  wykonywanej samodzielnie w domu.

Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele zabiegów anti – aging, których celem jest spowolnienie procesu starzenia się skóry i minimalizacja jego skutków. Najlepsze, czyli uznawane za najskuteczniejsze zabiegi przeciwstarzeniowe to:

 • MEZOTERAPIA IGŁOWA –  ma na celu głębokie nawilżenie skóry oraz jej rewitalizację i  polega na ostrzykiwaniu skóry kwasem hialuronowym lub specjalnymi preparatami na bazie witamin czy  aminokwasów.
 • PEELING CHEMICZNY – polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka, wygładza cerę oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny przez co wpływa na mechanizm regeneracji  w skórze właściwej.
 • LASER FRAKCYJNY – w sposób kontrolowany wytwarza w skórze mikrouszkodzenia,  przez co stymuluje skórę do procesu odbudowy. Efekt to bardziej gęsta i napięta skóra.
 • THERMOLIFTING  – zabieg wykorzystujący energię fal radiowych lub ultradźwięków, poprawia napięcie skóry. W tym przypadku, dzięki skróceniu włókien kolagenowych,  efekt jest natychmiastowy i postępuje wraz z upływem czasu dzięki pobudzeniu neokolagenozy ( tworzenie nowego kolagenu) w skórze.
 • BIOSTYMULANTY  – iniekcje  specjalistycznymi preparatami, które działają na skórę od środka. Pobudzają procesy naprawcze polegające na wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych,  a w  rezultacie skóra zagęszcza się
  i ujędrnia.
 • TOKSYNA BOTULINOWA –  bardziej znana pod nazwą  botoks – zabieg wygładzający zmarszczki mimiczne. Polega na blokowaniu impulsu pomiędzy nerwem a mięśniem odpowiedzialnym za powstanie zmarszczki  mimicznej w określonym miejscu. Regularnie podawana  zapobiega utrwalaniu się tych zmarszczek i spłyca je, takie działanie wpływa na spowolnienie procesu starzenia się skóry. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy.
 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE – zabieg polega na iniekcjach osocza uzyskanego  z krwi pacjenta ( pobiera się krew
  i odwirowuje w specjalnej wirówce). Metoda na silną regenerację skóry ze względu na obecność komórek macierzystych
  i czynników  wzrostu ( inaczej  peptydy – rodzaj białek, które stymulują wzrost komórki i odgrywają istotną rolę w przekazie impulsów między naskórkiem a skórą właściwą ).
 • Zabiegi przeciwstarzeniowe Warszawa

Zobacz również:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl