rezerwacja@jetsetclinic.pl

zmarszczki palacza

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?

Jak zlikwidować zmarszczki palacza?

Zmarszczki palacza niekoniecznie spowodowane paleniem to częsty problem, z którym borykają się głównie panie. Ich powstawanie sprzyja starszemu wyglądowi, ale nie każdą z Nas one dopadną. Czy są jakieś predyspozycje do ich powstawania i czy możemy im zapobiegać? Sprawdźmy.

Co to są zmarszczki palacza i jakie są przyczyny ich powstawania? 

Zmarszczki palacza to często pionowe linie, które tworzą się promieniście od czerwieni wargowej na zewnątrz. Powstają zazwyczaj w wieku około 40 lat i pogłębiają się wraz z upływającym czasem. Do ich powstawania przyczynia się przede wszystkim nadaktywność mięśnia okrężnego ust. Ale również:

🡪 czynniki genetyczne,

🡪 wiotka, cienka, pergaminowa skóra,

🡪 palenie papierosów,

🡪 picie przez słomkę,

🡪 robienie dziubka z ust.

Jest to trudna okolica ze względu na ciągłe narażenie na czynniki zewnętrzne. Uwaga jej poświęcona powinna być czujna i cykliczna tak, aby ich głębokość nie ulegała pogłębieniu.

Palenie papierosów, a zmarszczki palacza

Palenie papierosów niesie za sobą wiele szkodliwych konsekwencji. Rozpoczynając od nadmiernej aktywności mięśnia okrężnego ust, która dodatkowo wzmaga się wraz z ciągłym paleniem przez wykonywanie charakterystycznego dziubka. Ponadto samo palenie przyczynia się do przyspieszenia starzenia się skóry, ponieważ zarówno w dymie papierosowym, który wdychamy, jak i w tym wydychanym znajdują się substancje smoliste oraz szkodliwe. Przez palenie dochodzi do zwiększenia produkcji wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się, a także obniżenia dotlenienia tkanek. Namnażanie się komórek skóry oraz produkowanie przez nie włókien podporowych skóry obniża się, przez co skóra traci elastyczność oraz jędrność. Spadek tych wartości prowadzi do osłabienia skóry, przez co łatwiej ulega zagięciom, co zasadniczo wpływa na pogłębianie się zmian. 

Skuteczne metody redukcji zmarszczek palacza

Jak usunąć zmarszczki palacza

Rzucenie palenia to pierwszy krok w redukcji zmarszczek palacza, jednak skoro już wiemy, że nie tylko palenie samo w sobie sprzyja powstawaniu zmarszczek, powinniśmy zastosować jeszcze inne schematy. Przede wszystkim prawidłowa pielęgnacja domowa, tj. stosowanie kremów i serum przeciwzmarszczkowych dostosowanych do potrzeb skóry palacza. Skóra palacza jest często poszarzała, pożółkła, pogrubiona i porowata. Dlatego kremy powinny uwzględniać powyższe cechy skóry. Skórę palacza należy dobrze odżywić oraz nawilżyć, aby uległa ujędrnieniu.

Zabiegi medycyny estetycznej na redukcję zmarszczek palacza to przede wszystkim:

🡪 mezoterapia igłowa, czyli iniekcyjna technika podawania specjalnych produktów bezpośrednio do skóry właściwej, wpływających na odżywienie, nawilżenie, regenerację, stymulację oraz odmłodzenie skóry,

🡪 mezoterapia mikroigłowa, czyli nakłuwanie specjalistycznym długopisem wyposażonym w igły, które naruszają warstwę naskórka, przyczyniają się do redukcji powstałych już zmarszczek, obkurczenia porów skórnych czy rozjaśnienia skóry,

 🡪 laseroterapia, czyli zabiegi z odparowaniem naskórka, pozwalające na poprawę jakości skóry, jej zagęszczenie oraz wyrównanie struktury czy kolorytu,

🡪 kwas hialuronowy, czyli wypełnienie zmarszczek za pomocą implantu z galaretki hialuronowej, odpowiednio dobranej i dopasowanej do okolicy zmarszczek palacza,

🡪 toksyna botulinowa, czyli relaksacja mięśnia okrężnego ust, w celu obniżenia jego nadmiernej aktywności,

🡪 radiofrekwencja mikroigłowa, czyli nakłuwanie z jednoczesną emisją energii o częstotliwości radiowej, która prowadzi do podgrzania skóry do 42° i zastymulowania jej do dalszych przemian w kierunku zagęszczenia, ujędrnienia oraz regeneracji.

Zalecenia po zabiegach na zmarszczki palacza, w celu przedłużenia efektów

Zacznijmy od tego, że do redukcji zmarszczek palacza potrzebnych jest kilka serii zabiegowych. Im głębsze zmarszczki, tym agresywniejsze metody będą dobierane i zalecane. W zależności od startowej jakości skóry, procedury mogą się różnić, jednak bez względu na dobór zabiegów zalecenie pozabiegowe są niezmienne. Wśród nich znajdziemy:

🡪 regularne oczyszczanie i nawilżanie skóry,

🡪 stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w celu ochrony przed promieniowaniem UV,

🡪 dieta bogata w przeciwutleniacze i składniki odżywcze wspierające zdrową skórę,

🡪 prawidłowa pielęgnacja domowa,

🡪 masaże oraz peelingi skóry,

🡪 ograniczenie pracy mięśnia okrężnego ust oraz palenia,

🡪 unikanie stosowania używek,

🡪 ograniczenie kontaktu z siedliskami wirusów i bakterii. 

Zmarszczki palacza, choć wcale nie muszę być spowodowane paleniem papierosów, to defekt estetyczny, który jest trudny do opracowania. Szczególnie dlatego, że najlepsze efekty osiągamy, wprowadzając również pewne zmiany nawyków, jak ograniczenie picia przez słomki czy palenie papierosów. Jednak systematyczna dbałość pozwala na znaczną redukcję zmarszczek i cieszenie się zdrowym wyglądem. 

Jeżeli zmarszczki palacza to również Twój problem zgłoś się do nas na konsultację.

Główny Kosmetolog Kliniki JETSET CLINIC WARSZAWA

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl