rezerwacja@jetsetclinic.pl

Depilacja laserowa — najczęściej zadawane pytania

Depilacja laserowa — najczęściej zadawane pytania

Depilacja laserowa — najczęściej zadawane pytania 

Depilacja laserowa to niewątpliwie najtrwalsza metoda usuwania owłosienia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Po wykonaniu kilku sesji możemy cieszyć się gładką skórą i zapomnieć o podrażnieniach, wrastających włosach i ciągłym podgalaniu. 

Poniżej odpowiem na pytania najczęściej zadawane przez naszych Pacjentów przed zabiegiem depilacji laserowej

Czy między zabiegami można się golić ?

Z zabiegu na zabieg włosy są coraz słabsze, cieńsze i wolniej odrastają. Jeśli istnieje jednak potrzeba ogolenia między zabiegami, można użyć wyłącznie maszynki do golenia. Nie należy stosować metod, które usuwają włosy z cebulką np. wosk, depilator, pęseta. 

Dlaczego opryszczka jest przeciwwskazaniem do depilacji laserowej ?

Aktywna opryszczka jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wszystkich zabiegów, również epilacji. Istnieje wysokie ryzyko rozniesienia wirusa na inne partie ciała, powstania ciężko gojących się stanów ropnych lub zaostrzenia choroby.  

Jak się przygotować do zabiegu epilacji?

Do depilacji laserowej należy dokładnie ogolić okolicę poddawaną zabiegowi. Należy to zrobić delikatnie, aby nie doszło do powstania podrażnień i naruszenia naskórka.

Przed pierwszym zabiegiem zalecam pozostawienie niewielkiego obszaru nieogolonego (max. 2 cm x 2 cm), aby osoba wykonująca zabieg mogła ocenić rodzaj i grubość włosa. 

Jak wygląda skóra po zabiegu epilacji?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. W okolicy mieszków włosowych może pojawić się obrzęk okołomieszkowy. Należy pamiętać, że są to naturalne reakcje na usunięcie włosa. Ewentualne efekty uboczne znikają od kilku godzin do maksymalnie 1-3 dni.

Jak długo utrzymują się efekty?

Po wykonaniu odpowiedniej serii zabiegów depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą, bez podrażnień przez wiele lat. Ze względu na m.in. zdolności regeneracyjne organizmu, zaburzenia w gospodarce hormonalnej mogą odrastać pojedyncze włoski, wtedy zalecam wykonanie zabiegu przypominającego.

Czy laser podczas depilacji usunie jasne włosy ?

Laser Primelase wyróżnia się o innych laserów najwyższą mocą szczytową 4800 W, co przekłada się na wysoką skuteczność zabiegów. Usuwa zarówno ciemne oraz jasne jak i cienkie włosy. 

Czy zabieg epilacji laserowej boli? 

Zabieg nie jest bolesny. Podczas zabiegu odczuwalny jest jedynie niewielki dyskomfort. Funkcja chłodzenia kontaktowego Crystal Freeze (+ 5ºC) zmniejsza do minimum odczucia bólowe i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ile trwa zabieg depilacji?

Wysoka częstotliwość impulsów sprawia, że laser jest bardzo szybki. Czas zabiegu zależy oczywiście od wielkości obszaru zabiegowego. Przy mniejszych partiach takich jak np. pachy jest to zaledwie kilka minut.

Czy depilacja laserowa jest  trwała?

To zdecydowanie najtrwalsza metoda usuwania owłosienia. Efekty uzyskujemy już na stałe. Osiągnięcie zadowalających rezultatów zależy od indywidualnych predyspozycji. 

Jak często należy powtarzać zabiegi ?

Przerwy między zabiegami zależą od obszaru. W przypadku twarzy jest to ok. 4 tyg., górnych części ciała ok. 6 -8 tyg., dolnych części ciała ok. 8-10 tyg.  Odstępy między zabiegami mogą ulec zmianie w tracie terapii i ustalane są indywidualnie z kosmetologiem.  

Profesjonalna depilacja laserowa, a depilacja laserowa w domu — różnice.   

Dostępne na rynku urządzenia  IPL do usuwania owłosienia nazywane laserami, tak naprawdę nimi nie są. Takie światło nie działa precyzyjnie na cebulkę włosa, a na cały naświetlany obszar co niesie za sobą ryzyko powstania poparzeń. Laser posiada konkretną długość fali i umożliwia dobranie parametrów w zależności od fototypu skóry pacjenta, dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny.

Jaka jest cena depilacji laserowej w Warszawie?

Cena zabiegu zależy od wybranego obszaru. Na cenę wpływają m.in. wielkość obszaru zabiegowego, rodzaj zastosowanej technologii, liczba sesji. Warto rozważyć zakup pakietu zabiegów, który jest korzystniejszy cenowo.  Sprawdź, jak wygląda depilacja laserowa w naszej klinice w Warszawie. Zapraszamy. 

Dyplomowany Kosmetolog
JETSETCLINIC WARSZAWA
Joanna Kołodziej 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl