rezerwacja@jetsetclinic.pl

usuwanie zmarszczek na szyi

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi?

Jak pozbyć się zmarszczek na szyi?

Zmarszczki na szyi noszą potoczną nazwę zmarszczek Wenus. Niemniej jednak nie ma to związku z Boginią Wenus i z tym że kobiety pochodzą właśnie z planety Wenus. Nazwa wzięła się od pierścieni planety Wenus. Jak się pozbyć tych zmarszczek? Sprawdźmy!

Przyczyny powstawania zmarszczek na szyi.

Zmarszczki na szyi występują zdecydowanie częściej u kobiet niż u mężczyzn, co jest przede wszystkim spowodowane inną budową skóry. U kobiet skóra na szyi jest często cienka, pergaminowa i wiotka. U mężczyzn zarost z twarzy schodzi na szyję, gdzie przez golenie i owłosienie ulega pogrubieniu nie tylko skóra, ale również naskórek. 

Dodatkowo niewłaściwa pielęgnacja, a zazwyczaj jej brak przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Odwodnienie czy narażenie na promieniowanie UV oraz czynniki środowiskowe prowadzą do wiotczenia skóry, oraz powstawania zmarszczek. Innym czynnikiem jest upływający czas, który w skórze objawia się rozluźnieniem włókien podporowych, obniżoną zawartością kolagenu i elastyny, a także ubytkiem kwasu hialuronowego.

Poza powyższymi czynnikami w przypadku zmarszczek na szyi predyspozycją jest również utrzymywanie złej postawy z głową w dole, osłabienie mięśni szyi i podbródka, a także genetyka. Podsumowując, przyczyny powstawania zmarszczek obręczy szyi:

🡪 genetyka,

🡪 wiek,

🡪 płeć,

🡪 błędy pielęgnacyjne,

🡪 pomijanie szyi podczas zabiegów profesjonalnych,

🡪 spięcie mięśni,

🡪 styl życia i pracy,

🡪 narażenie na czynniki środowiskowe.

Skuteczne metody redukcji zmarszczek na szyi

Zacznijmy od prawidłowej pielęgnacji. Po pierwsze skóra na szyi potrzebuje dokładnie tego samego, co na twarzy, tzn. peelingi, maseczki, serum czy krem powinny być stosowane regularnie. Nawet metodyka aplikacji powinna być skierowana od góry do dołu, aby od razu drenować i masować szyję. Większość kremów na twarz, można stosować również na szyję, jednak są również takie produkty, które są stworzone specjalnie do pielęgnacji szyi. W swoim składzie mogą zawierać słonecznik czy naturalne oleje, ale najważniejsze jest po prostu ich stosowanie.

Jeżeli chodzi o zabiegi z zakresu kosmetologii profesjonalnej, warto wspomnieć o efektach:

🡪 mezoterapii igłowej, czyli nakłuwaniu i jednoczesnym podawaniu preparatu w formie depozytów śródskórnych (do najlepszych ampułek zaliczamy stymulatory, redermalizację oraz osocze, a o wskazaniu do zastosowania któregoś konkretnego dowiesz się na konsultacji przed zabiegiem):

 • nawilżenie,
 • odżywienie,
 • odmłodzenie,
 • stymulacja,
 • regeneracja,

🡪 radiofrekwencji mikroigłowej, czyli nakłuwaniu z jednoczesnym podgrzewaniem prądem o częstotliwości radiowej, co znacząco poprawia nie tylko jakość skóry, ale również gęstość i elastyczność, prowadząc do redukcji zmarszczek:

 • ujędrnienie,
 • zagęszczenie,
 • pogrubienie,
 • uelastycznienie,

🡪 toksynie botulinowej, która relaksuje spięte mięśnie obręczy szyi i zapobiega dalszemu ugniataniu zmarszczek,

🡪 laseroterapii, która pozwoli na stymulację, regenerację oraz poprawę struktury, kolorytu oraz jakości skóry poprzez podgrzewanie, naświetlanie i odparowywanie naskórka:

 • poprawa kolorytu i struktury,
 • wypłycenie się zmarszczek,
 • zagęszczenie,
 • regeneracja,
 • obkurczenie włókien podporowych,
 • ujędrnienie,

🡪 peelingach, które pozwolą usunąć zrogowaciały naskórek i wypłycić zmarszczki. 

laserowe usuwanie zmarszczek na szyi laserem

Ćwiczenia i masaże szyi w walce ze zmarszczkami

Ćwiczenia mięśni szyi i podbródka w celu wzmocnienia i ujędrnienia skóry powinny stanowić codzienny rytuał, jeżeli zmagasz się ze zmarszczkami szyi. Prawidłowo wykonane np. joga twarzy, kobido czy klasyczne masaże rozluźniające potrafią zdziałać cuda w walce z napięciami, a jak wiadomo, spięte mięśnie ściągają skórę i prowadzą do powstawania zmarszczek.

Innym aspektem jest również dbałość o prawidłową postawę ciała i głowy, co wiąże się bezpośrednio z unikaniem opuszczania i zawieszania głowy w dole oraz regularnego rozluźniania mięśni.

Profilaktyka powstawania zmarszczek na szyi

W celu profilaktyki powstawania zmarszczek na szyi pamiętaj o:

🡪 regularnej pielęgnacji skóry szyi, w tym oczyszczanie, nawilżanie i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym, peelingi, maski,

🡪 unikaniu długotrwałego wystawiania skóry szyi na słońce i szkodliwe czynniki środowiskowe,

🡪 wykonywaniu profesjonalnych zabiegów na szyję,

🡪 masażach szyi, podbródka, karku, twarzy,

🡪 ćwiczeniach korygujących postawę i rozluźniających spięte mięśnie. 

Bardzo często do powstawania zmarszczek na szyi dochodzi przez zaniedbanie pielęgnacyjno-behawioralne. Życie w biegu i szukanie oszczędności to częste wytłumaczenie, jakie słyszę. Nie dajemy sobie sprawy, że im większe zaniedbanie, tym więcej pracy i zabiegów należy wykonać, aby zauważyć różnicę.

Jeżeli zmarszczki na szyi to również Twój problem, zapraszam na konsultację do Kliniki JETSET CLINIC w Warszawie. 

Główny Kosmetolog Kliniki JETSET CLINIC WARSZAWA

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl