Co daje mikronakłuwanie skóry. Mikronakłuwanie skóry, czyli mezoterapia mikroigłowa ma na celu wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, który pobudzi skórę do intensywnej regeneracji. Jest to zabieg od dawna znany i wykorzystywany w kosmetologii, ponieważ z powodzeniem inicjuje odbudowę komórek strukturalnych skóry i przyspiesza jej odnowę.
Mikronakłuwanie jest zabiegiem prostym, bezpiecznym, skutecznym i w niewielkim stopniu inwazyjnym.
W jakich przypadkach zalecana jest mezoterapia mikroigłowa?
Mikronakłuwanie widocznie poprawia kondycję skóry przy wielu schorzeniach i problemach skórnych takich jak:
- zmarszczki
- szara cera
- wiotka skóra
- blizny potrądzikowe
- blizny zanikowe
- rozstępy.
Mikronakłuwanie skóry – efekty zabiegu
Mikronakłucia w skórze powodują stymulowanie procesu autoregeneracji oraz zwiększają skórną absorpcję odmładzających składników aktywnych takich jak np. kwas hialuronowy, witaminy i czynnik wzrostu.
W wyniku mikronakłuwania poprawia się zarówno funkcjonowanie, jak i wygląd skóry:
- zwiększa się jej jędrność, napięcie i elastyczność
- skóra jest gładsza dzięki spłyceniu zmarszczek
- mikronakłucia ujednolicają koloryt i powodują, że skóra wygląda młodo i zdrowo
- następuje zwężenie porów skórnych
- zasinienia pod oczami tracą na intensywności.
Na czym polega mikronakłuwanie skóry?
Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia wyposażonego w mikroigły, które podczas iniekcji tworzą w naskórku mini – kanaliki uruchamiające mechanizmy ochronne i rozpoczynające proces naprawczy skóry. Kanaliki te zamykają się samoistnie po około 10 minutach, ten czas osoba wykonująca zabieg wykorzystuje na aplikację składników odżywczych. Taki sposób podania znacznie zwiększa ich penetrację i daje widoczny efekt odmłodzenia.
Wyróżniamy dwa rodzaje mikronakłuć:
- Mikronakłucia płytkie 0,1 – 0,3 mm. Stosowane w domowej pielęgnacji, ich zadaniem jest umożliwić jak najlepsze wchłanianie aplikowanej substancji aktywnej, odbudowę komórek stymulują w nieznacznym stopniu. Jest to zabieg bezbolesny, nie wywołuje krwawienia, przeprowadza się go przy zastosowaniu tzw. rollera. Jest to urządzenie o nieco gorszych parametrach niż dermapen używany w profesjonalnych salonach kosmetycznych.
- Mikronakłucia głębokie 1,0 – 4,0 mm. Ich głębokość stymuluje skórę do odbudowy. Ten rodzaj nakłuwania nie powinien być wykonywany we własnym zakresie, a wyłącznie w renomowanym salonie kosmetycznym, przez specjalistę kosmetologii. Głębokie nakłucia powodują bowiem drobne krwawienia, które mogą
stanowić drogę do wszelkiego rodzaju zakażeń i poważnych infekcji. Wymagane są odpowiednie warunki zapobiegające powikłaniom, czyli bezwzględna czystość, higiena i sterylizacja sprzętu.
Wysokie zawodowe standardy gwarantujące bezpieczny zabieg w przyjemnych wnętrzach i miłej atmosferze znajdziesz u nas – serdecznie zapraszamy do Jet Set Spa Clinic. Praca jest naszą pasją, robimy wszystko, by wspólnie spędzony czas był dla naszych klientek i klientów synonimem profesjonalizmu, komfortu i przyjemności.
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA /NANOIGŁOWA
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DERMAPEN 4.0
Czy każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóry?
Zabieg przeznaczony jest głównie dla osób po 25 roku życia, czasem wykonuje się go wcześniej, jeśli młody człowiek ma duże problemy skórne np. z bliznami potrądzikowymi. Najlepsze efekty osiąga się po wykonaniu serii 4 – 6 zabiegów w odstępie 4 – tygodniowym.
Mikronakłuwanie skóry – zalecenia pozabiegowe
Rekonwalescencja ma przynieść ulgę i przyspieszyć regenerację. Bezwzględnie należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, nie opalamy się ani naturalnie, ani w solarium. Unikamy również basenu, sauny, wysiłku fizycznego i kąpieli w wannie. Rezygnujemy z peelingów i depilacji.
Należy dbać o higienę, nie pocierać skóry i nie zrywać strupków pozostałych po zabiegu. Przez czas trwania rekonwalescencji unikaj bliskiego kontaktu ze zwierzętami.
Przeciwwskazania do mikronakłuwania skóry
Kosmetolog przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza dokładny wywiad, którego celem jest poznanie stanu zdrowia pacjenta i wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Z zabiegu mikronakłuwania należy zrezygnować w przypadku:
- zaburzeń odporności
- cukrzycy
- niektórych chorób skóry, jak np. łuszczyca
- chorób wirusowych, w tym opryszczki
- zakażeń grzybiczych
- otwartych ran na ciele
- trądziku różowatego i pospolitego w fazie aktywnej
- przyjmowania niektórych leków, które mogą powodować krwawienia np. niesteroidowe leki przeciwzapalne
i leki przeciwzakrzepowe stosowane np. w terapii chorób krążenia i profilaktyce udarów.
Zmiany skórne i włókniaki są względnym przeciwwskazaniem – te okolice są omijane podczas zabiegu.
Mikronakłuwanie skóry jest zabiegiem alternatywnym dla mezoterapii igłowej czy laseroterapii. Te i wiele innych zabiegów wykonujemy w naszej klinice, zapraszamy do kontaktu i konsultacji – nasz doświadczony kosmetolog wybierze zabieg najlepiej odpowiadający potrzebom Twojej skóry lub ustali harmonogram cyklicznych zabiegów łączonych.