rezerwacja@jetsetclinic.pl

TOP 3 zabiegi na twarz dla skóry 50 lat +

TOP 3 zabiegi na twarz dla skóry 50 lat +

Skóra 50+ wymaga większej troski, opieki, ale także stymulacji i odżywienia. Zgodnie z wszelkimi badaniami klinicznymi przeprowadzonymi nad skórą, jako organem wnioski są proste – wraz z wiekiem spada zawartość kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Ich  uzupełnianie powinno być systematyczne i skrupulatne.

Skóra składa się z dwóch warstw – brodawkowatej oraz siateczkowatej. Każda z nich ma inne funkcje oraz przeznaczenie, dlatego inaczej o nie dbamy.

Warstwa brodawkowata to pierwsza warstwa leżąca bezpośrednio pod błoną podstawną naskórka, łącząca się z nim za pomocą brodawek, zapobiegając w ten sposób ścieraniu się naskórka. Bierze udział w metabolizmie skórno – naskórkowym, a w jej obszarze znajdują się włókna retikulinowe, które osłaniają nerwy, naczynia, mieszki, gruczoły oraz początki włókien podporowych i to właśnie przez tą warstwę przedostają się do skóry wszelkie substancje odżywcze.

Między warstwami jest splot podbrodawkowaty utworzony z nerwów oraz powierzchownych żył i tętnic, który odpowiada za termoregulację ciała.

Warstwa siateczkowata posiada już rozwinięte, grubsze włókna kolagenu i elastyny, odpowiadające za sprężystość, elastyczność i napięcia, a spojone są za pomocą substancji podstawowej. Zawiera również gładkie komórki mięśniowe, tworzące mięśni przywłosowe, fibroblasty, histiocyty oraz fibrocyty.

Mezoterapia Igłowa Kolagenowa

Pierwszy zabieg TOP dla skór 50+ to Mezoterapia Igłowa Kolagenowa. Jest to procedura, podczas której terapeuta podaje za pomocą igły i strzykawki preparat w głąb skóry (do warstwy siateczkowatej) pozostawiając niewielkie depozyty. Komórki skóry porcjują sobie zaaplikowany produkt i rozdysponowują do najbardziej newralgicznych miejsc.

Mezoterapia Igłowa Kolanowa to jeden z najlepszych zagęszczaczy skóry. Ponieważ w warstwie siateczkowatej skóry właściwej znajdują się włókna podporowe, a jej funkcja zapewnia sprężystość, aplikacja preparatu na bazie kolagenu w miejsce jego produkcji pozytywnie wpływa na jakość pracy fibroblastów, a także ich ilość.

Efekty Mezoterapii Igłowej Kolagenowej to:

 • zagęszczenie,
 • ujędrnienie,
 • napięcie,
 • wypłycenie zmarszczek,
 • podniesienie owalu twarzy,
 • zwiększenie sprężystości i jakości skóry.

Okres rekonwalescencji wynosi od 1 dnia do 3 dni, kiedy organizm może dłużej rozkładać preparat. Po zabiegu mogą wystąpić pojedyncze siniaki i krwiaki, które znikają po około 3-4 dniach.

Lifting Laserowy

Lifting Laserowy z użyciem lasera Er;YAG i Nd;YAG to kompletny program zabiegowy, który stymuluje skórę od naskórka po warstwę siateczkowatą skóry właściwej. Podczas zabiegu terapeuta naświetla impulsem lasera po kolei różne warstwy skóry, rozpoczynając od błony śluzowej wewnątrz jamy ustnej, przez naskórek, warstwę brodawkowatą, aż do warstwy siateczkowatej. Składa się z kilku etapów, a każdy z ich odpowiada za inne działanie. Przede wszystkim Laserowy Lifting prowadzi do wzmożonej pracy fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję włókien podporowych skóry. Dodatkowo praca z naskórkiem pozwala wygładzić zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia, oczyścić skórę oraz zniwelować widoczność blizn. W kolei naświetlanie skóry właściwej warstwy siateczkowej wpływa pozytywnie na ujędrnienie, zagęszczenie, odżywienie oraz stymulację. Włókna kolagenowe się zagęszczają się, produkowane są nowe fibroblasty, a więc cała skóra ulega zagęszczeniu i zyskuje na sprężystości. Innym plusem jest praca na warstwie brodawkowej, posiada w swojej grubości również pory oraz mieszki, a praca w tym obszarze redukuje wydzielanie sebum oraz potu.

Najlepsze efekty Liftingu Laserowego otrzymujemy stosując czterowymiarową stymulację każdej warstwy skóry, dając przekrój 4D, a do nich należą:

 • ujędrnienie,
 • zagęszczenie,
 • zwiększenie napięcia,
 • podniesienie owalu,
 • sprężystość,
 • rozświetlenie,
 • oczyszczenie,
 • wypłycenie zmarszczek,
 • likwidacja wiotkości.

Okres rekonwalescencji może wynosić od 1 dnia do 5 dni, w zależności od wartości parametrów przy pracy z warstwą naskórkową. Po Laserowy Liftingu warto jest wykonać Mezoterapię Igłową Kolagenową, aby wzmocnić efekt zabiegu i odżywić dodatkowo skórę.

Radiofrekwencja Mikroigłowa

Radiofrekwencja Mikroigłowa to fenomen wśród zabiegów. Wykorzystuje synergie zabiegową łączącą podgrzewanie falą o częstotliwości radiowej z jednoczesnym mikronakłuwaniem. Cała procedura polega na jednoczesnej emisji tych dwóch bodźców z jednej głowicy trzymanej przez terapeutę. Fala radiowa podnosi temperaturę tkanek do 42℃ prowadząc ją do obrzęku, lekkiego podkrwawienia oraz stanu zapalnego. Efekt podgrzania do podniesienie owalu twarzy, zagęszczenie skóry oraz poprawienie jej ukrwienia i odżywienia. Dodatkowo nakłuwanie stymuluje, zagęszcza oraz prowadzi do odnowy skóry. Pory ulegają spłyceniu, zmniejsza się ilość produkowanego sebum, a skóra zyskuje jaśniejszy wygląd.

Radiofrekwencja Mikroigłowa wykonywana jest według określonych protokołów, które zakładają wartość grubości każdej warstwy naskórka i skóry właściwej prowadząc do właściwej stymulacji na określonej głębokości. W zależności od grubości skóry, a ona w różnych miejscach na ciele jest inna, możemy pracować na inny efekt.

Do najważniejszych efektów Radiofrekwencji Mikroigłowej należą:

 • zagęszczenie skóry,
 • podniesienie owalu twarzy,
 • likwidacja marionetek,
 • wygładzenie powierzchni skóry,
 • zmniejszenie widoczności porów skórnych,
 • zapobieganie wiotkości skóry,
 • zwiększenie spoistości skóry.

Zabieg wykonujemy po znieczuleniu w kremie, a okres rekonwalescencji wynosi od 2g do 2 dni. Zalecane jest wykonanie zabiegu Mezoterapii Igłowej witaminowej z kwasem hialuronowym po około 7 dniach, w celu intensyfikacji efektów zabiegowych.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl