rezerwacja@jetsetclinic.pl

Resurfacing laserowy - co to

Resurfacing laserowy – co to jest i dla kogo jest polecany?

Resurfacing laserowy – co to jest i dla kogo jest polecany?

Dla kogo jest Resurfacing laserowy?

Resurfacing laserowy polecamy osobom, które zgłaszają się do gabinetu z kilkoma rodzajami niedoskonałości, które chcą uzyskać skórę bez wszelkich zmarszczek, bruzd, porów i blizn. Oczekują gruntownej przebudowy skóry, uzyskując w ten sposób „nową” skórę.

 

Czy Resurfacing laserowy usuwa zmarszczki?

Laserowy Resurfacing twarzy, szyi i dekoltu to zabieg, który rewelacyjnie poprawia napięcie i elastyczność skóry tych okolic, a w konsekwencji świetnie sobie radzi ze zmarszczkami. Głownie jest on wskazany osobom, które chcą laserowo usunąć powierzchowne i głębokie zmarszczki. Gwarantuje on uzyskanie młodszego i zdrowszego wyglądu skóry.

 

Na czym polega Resurfacing laserowy? Czy Resurfacing laserowy boli?

Pod pojęciem Resurfacingu laserowego ukrywa się zabieg laserowy Erbowo : Yagowy Er:YAG w technice frakcjonowania skóry.

Polega na wytworzeniu za pomocą wiązki lasera setki tysięcy nie widocznych dla oka mikrouszkodzeń, które mogą przypominać kanaliki. Już tylko jeden impuls lasera tworzy do kilkuset mikrouszkodzeń.

Frakcyjna technika procedury Resurfacingu laserowego powoduje punktowe uszkodzenia, które są otoczone zdrową tkanką. Dzięki temu Resurfacing laserowy jest bardziej komfortowy dla klienta oraz regeneracja przebiega szybciej niż w przypadku uszkodzenia tkanki na całej powierzchni.

 

Czym Resurfacing laserowy różni się od lasera frakcyjnego oraz od peelingu laserowego?

Zabieg Resurfacingu laserowego od peelingu laserowego FOTONA różni się opracowanym obszarem zabiegowym. W zabiegu peelingiem laserowym objęta zostaje cała powierzchnia skóry. Płytko położone tkanki leczone są całostrefowo oraz zabieg ten zawsze wykonujemy przy użyciu pełnej plamki i w różnych trybach wiązki laserowej. Indywidulanie do skory pacjenta dostosowywujemy poziom ablacji naskórka. Zawsze on działa płycej niż Resurfacing laserowy. Rekonwalescencja trwa do tygodnia.

W Resurfacingu laserowym opracowujemy siatki mniejszych wysepek skóry, czyli pracujemy frakcyjnie, zostawiając zdrową nienaruszoną tkankę, inaczej niż w przypadku zabiegu peelingu laserowego.

Inaczej też w przypadku lasera frakcyjnego, ponieważ tego typu zabieg powoduje większą traumatyzację tkanek, w zależności od procedury: ablacyjna czy nieablacyjna. Zatem zabieg Resurfacingu laserowego FOTONA jest dużo bardziej komfortowy dla klienta, skóra dużo szybciej dochodzi do siebie niż po laserze frakcyjnym, i nie wymaga praktycznie żadnej rekonwalescencji.

Komu szczególnie polecamy Resurfacing laserowy?

Zabieg laserowego Resurfacingu polecam szczególnie pacjentom, którzy oczekują gruntownej przebudowy skóry. W zależności od oczekiwanego efektu możemy pracować powierzchownie tylko i wyłącznie na poprawę wierzchniej warstwy skóry lub bardziej intensywnie (ujędrniająco i liftingująco) intensyfikując w ten sposób syntezę kolagenu.

Osoby u których pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia lub potrzebujące „nowej” skóry – zabieg Resurfacingu laserowego jest idealny dla ich skóry.

 

Jakie są wskazania do Resurfacingu laserowego? Na jakie problemy skórne działa możemy wykonać Resurfacing laserem?

Wskazaniem do Resurfacingu laserowego są wszelkie niedoskonałości skórne: nadmiar zrogowaciałego naskórka, rozszerzone pory, ziemista cera, przebarwienia, blizny potrądzikowe, skóra palacza, fotostarzenie,  niejednolity koloryt skóry. Również Resurfacing laserowy działa anty-aging. Likwiduje zmarszczki i bruzdy, zagęszcza i liftinguje skórę.

 

Jakie efekty zobaczysz po wykonaniu Resurfacing laserowy? Czy faktycznie po zabiegu laserowym wygląda się 10 lat młodziej?

Zabieg Resurfacingu laserowego daje spektakularne efekty. Przy odpowiednio dobranej kuracji zabiegowej oraz stanu wyjściowego skóry pacjenta/pacjentki możemy uzyskać efekt głębokiego liftingu i powierzchownej gruntownej przebudowy skóry.

Wszystko oczywiście zależy od osobniczych predyspozycji skóry do regeneracji oraz od stosowania się do zaleceń pozabiegowych i indywidualnie dobranej pielęgnacji domowej.

Po Resurfacingu laserowym efekty jakie zobaczysz to:

– Wzrost gęstości skóry i redukcja zmarszczek

– Ujednolicenie kolorytu skóry

– Wyrównanie struktury skóry

– Redukcję rozszerzonych porów

 

Kto nie może zrobić Resurfacingu laserowego? Jakie sa przeciwskazania do wykonania tego zabiegu?

Z zabiegu Resurfacingu laserowego nie mogą korzystać kobiety w ciąży i w okresie laktacji, pacjenci chorzy na nowotwór i 5 lat po remisji, z rozrusznikiem serca. Pacjenci przyjmujące leki światłouczulające (witamina A, izotretynoina, retinoidy) powinny zachować odstęp od miesiąca do 6 miesięcy pomiędzy zakończoną kuracją – w szczególności izotretynoiną. Również nie wykonuję się zabiegów w trakcie zażywania ziół światlouczulających (dziurawiec, nagietek) oraz podczas kuracji antybiotykami –  należy odczekać miesiąc. Różne schorzenia skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca, liszaj oraz różnego pochodzenia podrażnienia stanowią przeciwskazania do zabiegu. W związku z tym, iż wiązka lasera oddziałuje na melaninę w skórze , nie wolno wykonywać zabiegu na opaloną skórę s łońcem oraz po zastosowaniu samoopalacza –  należy odczekać miesiąc. Pacjenci mający skłonności do powstawania blizn przerosłych, keloidów i do nierównomiernego gojenia się ran nie powinny korzystać z zabiegów laserowych.  Choroby takie jak : nowotwór, padaczka, cukrzyca, bielactwo, WZW, HIV, choroby psychiczne, twardzina, toczeń układowy stanowią przeciwskazanie. Wirus opryszki tak jak w przypadku wszystkich zabiegów na twarz stanowi bezwzględne przeciwskazanie.

Czy po Resurfacingu laserowym mogę wrócić do moich normalnych obowiązków?

Bezpośrednio po zabiegu Resurfacingu laserowego pacjenci mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Oczywiście należy jednak pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Dlaczego polecamy Resurfacing laserowy? Za co szczególnie cenimy tez zabieg laserowy?

Resurfacing laserowy polecamy ze względu na jego innowacyjność, skuteczność i minimalny czas rekonwalescencji. Oczywiście wszystko to zależy od potrzeb skóry pacjenta i głębokości działania lasera. Tryby procedur dobieramy indywidualnie do każdej skóry.  

Zabieg Resurfacingu laserowego szczególnie cenimy za jego bezpieczeństwo i gwarantowany efekt zabiegowy.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl