rezerwacja@jetsetclinic.pl

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Top 3 metody redukujące tkankę tłuszczową w gabinecie kosmetologicznym

Top 3 metody redukujące tkankę tłuszczową w gabinecie kosmetologicznym

Tkanka tłuszczowa stanowi 20-25% części ciała kobiet i 15-20% mężczyzn. Wyróżniamy brunatną i białą tkankę tłuszczową, które pełnią wiele ważnych funkcji w naszym organizmie, jak na przykład termoizolacja ciała, magazynowanie energii czy osłona narządów wewnętrznych przed wstrząsami i urazami. Nadmiar tkanki tłuszczowej, który stanowi magazyn lipidowy jest podstawą do wykonywania zabiegów w gabinecie. W zależności od płci oraz budowy ciała może się ona gromadzić w różnych miejscach ciała, np. u mężczyzn z reguły na brzuchu, klatce piersiowej, podbródku czy twarzy, natomiast u kobiet najczęściej ten problem dotyka okolicy brzucha, pośladków, bioder czy ud. Pamiętajmy, że za nieestetyczny wygląd ciała odpowiada tkanka tłuszczowa biała, a im większy jej poziom w organizmie tym bardziej jesteśmy narażeni na choroby. Jak walczyć z ukrytym wrogiem? Czy są zabiegi, które pozwolą nam na pozbycie się nadprogramowych komórek tłuszczowych trwale?

Lipoliza iniekcyjna

            Zabieg lipolizy iniekcyjnej to właściwie nieinwazyjna metoda, która pozwala na pozbycie się niechcianych komórek tłuszczowych w dokładnie określonym miejscu. Najczęściej opracowywane okolice w gabinecie kosmetologicznym to podbródek, chomiki, brzuch, boczki, ramiona, bryczesy, wewnętrzna strona ud, okolica pod pośladkami, a nawet łydki. Podczas zabiegu podajemy substancje lipolityczne, np.: fosfatydylocholinę za pomocą cienkiej igły bezpośrednio na głębokość tkanki podskórnej. Sam zabieg jest bezbolesny, odczuwamy jedynie wkłucie samej igły. Dyskomfort pojawia się dopiero po około 30 minutach, kiedy produkt zaczyna działać. Takie działanie jest oczekiwane i świadczy o skuteczności zabiegu. Komórki tłuszczowe pod wpływem substancji lipolitycznych ulegają degradacji. Następuje ich transport do wątroby i wydalenie z organizmu dokładnie tak, jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W trakcie jednego spotkania działaniu lipolitycznemu możemy poddać jeden, maksymalnie dwa obszary. Efekt zabiegowy to również poprawa mikrokrążenia, usunięcie zbędnych produktów przemiany materii czy poprawa metabolizmu tkanki. Zabieg jest świetną alternatywą dla rozwiązań operacyjnych, typu liposukcja. Po zabiegu ważne jest, aby masować daną okolicę, najlepiej intensywnie i w kierunku węzłów chłonnych. Istotne są też nawodnienie, dieta oraz ruch. Takie manewry przyspieszą utylizację adipocytów oraz zwiększą efektywność zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów powinno się wykonać około 4-6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

Kriolipoliza

            Zabieg kriolipolizy to jedna z najstarszych metod pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej. Odkrycie jej działania było przypadkowe, gdy podczas zabiegów zimnem na bolące stawy zaczęto zauważać polepszanie się kondycji skóry oraz wyraźną redukcję obwodów ciała. Po wykonaniu badań klinicznych kriolipoliza na stałe zagościła w gabinetach modelujących sylwetkę. Jej działanie opiera się na masażu specjalistyczną głowicą, która obniża temperaturę tkanek stopniowo po 0,5˚C, aż do temperatury docelowej, która na różnych obszarach ciała kształtuje się nico inaczej. Zabieg odbywa się zawsze w bezpiecznych warunkach tak, aby nie doszło do powikłań, takich jak odmrożenie. Terapeuta w trakcie jednego spotkania będzie starał się osiągnąć określoną temperaturę i utrzymać ją na tyle długo, aby uzyskać efekt lipolityczny. „Zamrożenie” komórek tłuszczowych odbywa się selektywnie, bez degradacji innych komórek budulcowych skóry, dzięki czemu możemy w bezpieczny sposób pracować również na delikatnych okolicach, takich jak podbródek. W efekcie komórki tłuszczowe obumierają i ulegają utylizacji dzięki makrofagom, które przetransportują pozostałości komórek i trójglicerydy w nich zawarte do wątroby, gdzie zostaną strawione przez układ pokarmowy dokładnie tak, jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Fibroblasty oraz struktury kolagenowe nie pozostają obojętne na działanie zimna, jednak w przeciwieństwie do adipocytów, elastyna i kolagen ulegają jedynie obkurczeniu i skróceniu. Wpływ na tkanki terapią zimnem jest wielotorowy – włókna podporowe skóry nie obumierają, co pozwala na zmniejszanie obwodów i modelowanie sylwetki, przy jednoczesnym obkurczaniu nadmiaru skóry. Zabieg na daną okolicę powinien być wykonany w  serii, zawsze w odstępie dwutygodniowym tak, aby dana tkanka mogła na spokojnie przetrawić działanie zabiegu. O kwalifikacji do zabiegu decyduje terapeuta, jednak ze względu na naturalny czynnik eliminujący tkankę tłuszczową, czyli terapię zimnem, istnieje niewiele przeciwwskazań do jego wykonania.

Fala uderzeniowa z elektrostymulacją

Trzecim zabiegiem top w gabinetach kosmetologicznych to bez wątpienia fala uderzeniowa z elektrostymulacją. Fala uderzeniowa, zwana inaczej akustyczną to fala ze skokową zmianą ciśnienia, wysoką amplitudą oraz bezkresowością. Całość prowadzi do wprowadzenia energii kinetycznej do ciała w celu mechanicznej stymulacji tkanki tłuszczowej. Elektrostymulacja natomiast wzmacnia mięśnie za pomocą prądów impulsowych małej częstotliwości. Zabieg pozwala na redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry, niwelowanie miejscowej otyłości, eliminację zastojów limfatycznych, a także remodelowanie kolagenu. Terapeuta po wykluczeniu przeciwwskazań pokryje obszar bezbarwnym żelem do USG, który umożliwi przenikanie fali i prądu oraz zapewni poślizg. Następnie należy dobrać odpowiednie natężenie fali i możemy przystąpić do zabiegu, czyli masażu określonymi ruchami głowicą. Tego rodzaju zabiegi nie prowadzą do denaturacji komórek tłuszczowych, ale doskonale emulgują tłuszcz, dzięki czemu adipocyty zmniejszają swoje obwody i nie łączą się już w aglomeraty, które ograniczają prawidłowy metabolizm oraz ukrwienie tkanki. Zabiegi możemy powtarzać co 48h w zależności od indywidualnych potrzeb. Ze względu na prąd oraz falę uderzeniową o klasyfikacji do zabiegu decyduje terapeuta po wypełnieniu karty zdrowia.

Nadmierna tkanka tłuszczowa nie cieszy się dobrą reputacją. Wszyscy na nią narzekamy – młodzi, dorośli, chudzi, otyli, a nawet sportowcy. Nie jest możliwym wyeliminowanie jej całkowicie, jednak można kontrolować jej przyrost, co z punktu widzenia nie tylko estetyki, ale i zdrowia, powinno być pierwszorzędnym priorytetem. Najlepsze, najtrwalsze oraz najbardziej spektakularne efekty osiągamy, kiedy zastosujemy zasadę pięciu palców (moje autorskie nazewnictwo):

  • odpowiednie nawadnianie organizmu,
  • ruch i aktywność fizyczna,
  • zrównoważona dieta dopasowana do potrzeb organizmu,
  • zabiegi gabinetowe,
  • suplementacja i stała kontrola hormonów w organizmie.

Pięć filarów zdrowia, dobrego samopoczucia oraz wzorowej sylwetki. Indywidualnie określamy, która zasada zajmuje pierwsze miejsce i nigdy nie zapominamy, że w tej całej gonitwie za dobrą formą, musi podążać zdrowy duch.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl