Stymulacja wzrostu i zagęszczenie włosów. W dzisiejszych czasach zdrowe, gęste, jedwabiste oraz lśniące włosy są symbolem zdrowego trybu życia, odpowiedniej pielęgnacji oraz suplementacji. Bez względu na płeć, zarówno kobiety, jak i mężczyźni uważają, że zadbane i gęste włosy dodają pewności siebie. Dlaczego włosy wypadają? Jak można temu zapobiec?
Przyczyny wypadania włosów
Włos jest przydatkiem skóry połączonym z układem krwionośnym, dlatego wszelkie braki minerałów we krwi oraz zaburzenia odbijają się bezpośrednio na jakości włosów. Jeśli wypadanie włosów jest stopniowe i nasila się z każdym rokiem to prawdopodobnie ma charakter dziedziczny. Dodatkowo niewłaściwa pielęgnacja oraz zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie mogą również powodować zauważalne przerzedzenia na skórze głowy. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:
- zaburzenia hormonalne,
- genetyka,
- źle dobrana dieta,
- stres,
- stan zapalny organizmu,
- poród,
- odstawienie antykoncepcji,
- niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy,
- nieleczone łojotokowe zapalenie skóry,
- niektóre leki,
- chemioterapia.
Stymulacja wzrostu i zagęszczenie włosów
Najlepsze sposoby na stymulację wzrostu i zagęszczenie włosów
Podstawowym zabiegiem na stymulację wzrostu i zagęszczenie włosów jest mezoterapia igłowa preparatem DR. CYJ HAIR FILLER. Zabieg polega na iniekcyjnym zaaplikowaniu preparatu do owłosionej skóry głowy za pomocą igły, bądź urządzenia Vital Injector 2. Zabieg jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić oraz zagęścić włosy. Ampułka zawiera 7 peptydów i nieusieciowany kwas hialuronowy, które pobudzają krążenie i poprawiają ukrwienie owłosionej skóry głowy. Zabiegi wykonujemy w serii 4 w odstępach 2 tygodniowych.
Kolejną metodą stymulacji wzrostu i zagęszczenia włosów jest naświetlanie owłosionej skóry głowy laserem Er;YAG programem Smooth FOTONA. Laserowa stymulacja wzrostu włosów FOTONA jest zabiegiem, podczas którego równomiernie podgrzewa się głębsze struktury skóry głowy bez naruszania ciągłości naskórka. Przyspieszona zostaje wówczas odnowa komórek naskórka skóry głowy, co oznacza szybszą regenerację mieszków włosowych osłabionych przez androgeny. Wśród wskazań do laserowej stymulacji wzrostu i zagęszczenia włosa zaliczamy:
- wypadanie włosów,
- włosy cienkie, pozbawione blasku, suche,
- łojotokowe zapalenie skóry,
- łysienie typu męskiego (androgenowe),
- przerzedzenie włosów związane z wiekiem,
- wypadanie włosów po przebytej chorobie lub lekoterapii,
- wolny wzrost włosów,
- włosy wypadające na tle łojotoku skóry głowy.
Zabiegi wykonujemy w serii 3, w odstępach co 6 tygodni.
Inną metodą stymulacji wzrostu i zagęszczania włosów jest mezoterapia mikroigłowa Nanofrax® Dermomedica owłosionej skóry głowy. Jest to zabieg, który polega na mikronakłuwaniu owłosionej skóry głowy urządzeniem, które swoim wyglądem przypomina długopis. Głowica wyposażona jest w jednorazowy kartridż z igłami, których głębokość nakłuwania można regulować w zależności od wskazań od 0,25mm do 0,5mm. Podczas nakłuwania dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego, poprawy ukrwienia i mikrokrążenia, co wpływa bezpośrednio na dotlenienie tkanki i pobudzenia procesów naprawczych, które tym samym stymulują wzrost włosa i zahamowują ich wypadanie.
W zależności od diagnozy terapeuta może wskazać jedno z powyższych rozwiązań na problem stymulacji wzrostu i zagęszczania włosów. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest z reguły korzystanie z synergii zabiegowej i zabiegów kojarzonych tak, aby tkanka nie miała szansy przyzwyczaić się do jednego rodzaju bodźców. Każdy z pacjentów jest traktowany indywidualnie, dlatego przed zabiegiem zawsze przeprowadzamy wywiad zdrowotny. Mając na uwadze delikatny charakter zabiegu pamiętajmy, że najlepsze efekty osiągamy wtedy, gdy możemy wykluczyć czynnik predysponujący do wypadania włosów, a zabiegi gabinetowe połączymy z odpowiednią pielęgnacją domową.
Zobacz również:
- Czy mezoterapię mikroigłową można wykonywać przez cały rok
- Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową