rezerwacja@jetsetclinic.pl

Mezoterapia Warszawa

Jak zmniejszyć bruzdy nosowo – wargowe?

Jak zmniejszyć bruzdy nosowo – wargowe?

Jak zmniejszyć bruzdy nosowo – wargowe? Czym są  bruzdy nosowo – wargowe? Jak się ich pozbyć? Czy są profesjonalne zabiegi likwidujące bruzdy nosowo – wargowe? Jak zapobiegać powstawaniu tego rodzaju zmarszczek?

Bruzdy nosowo – wargowe to nic innego jak naturalny  efekt starzenia się skóry.  Są to pionowe linie w okolicy nosa i warg zaliczane do zmarszczek mimicznych i będące wynikiem pracy mięśni twarzy. Nie mniej nie tylko upływ czasu powoduje powstawanie bruzd nosowo – wargowych, są  również inne czynniki przyspieszające ich powstanie.

Bruzdy nosowo – wargowe: najczęstsze przyczyny powstawania

 • Starzenie się skóry – kondycja skóry pogarsza się wraz z wiekiem. Już po 25 roku życia obserwujemy  ubytek elastyny i włókien kolagenowych, czyli głównych białek stanowiących budulec skóry. Skóra traci  przez to sprężystość i elastyczność, zaczyna wiotczeć, czego widocznym rezultatem są właśnie bruzdy nosowo – wargowe.
 • Uwarunkowania genetyczne – u wielu osób zauważamy rodzinną skłonność do powstawania bruzd nosowo – wargowych.
 • Bogata mimika – bruzdy nosowo – wargowe szybciej pojawiają się u osób z żywą, ekspresyjną mimiką
  i skłonnością do częstego uśmiechu.
 • Słabe nawilżenie skóry –  brak odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej połączone z niewystarczającą ilością wypijanych płynów sprzyja wysuszeniu skóry, przez co starzeje się ona szybciej, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki, również w okolicy nosa i warg.
 • Szybka utrata wagi – efektem restrykcyjnej  diety  jest  nie tylko  szybka redukcja masy ciała,  ale również pogorszenie stanu skóry. Przy intensywnym spadku wagi skóra najczęściej traci jędrność i powstają m.in.  bruzdy nosowo – wargowe.

Bruzdy nosowo – wargowe:  czy można opóźnić ich powstanie?

Wiotczenie skóry w wyniku procesu starzenia się jest nieodwracalne, jednak można próbować spowolnić powstawanie zmarszczek mimicznych.  Domowe sposoby opóźniające pojawienie się bruzd nosowo – wargowych:

 • Dieta bogata w witaminy oraz makro i mikro – elementy
 • Aktywność fizyczna
 • Redukcja stresu
 • Dbałość o zdrowy sen 
 • Rezygnacja z używek 
 • Stosowanie dobrze dobranych kremów przeciwzmarszczkowych – w składzie powinny znaleźć się: witamina A, witamina E , witamina C, witamina B5,  flawonoidy ( zielona herbata, miłorząb japoński, nasiona i pestki winogrona), kofeina.
 • Ograniczenie lub całkowita rezygnacja z opalania, również w solarium
 • Masaż twarzy  – na wczesnym etapie powstawania zmarszczek wokół nosa i warg można redukować je masażem wykonując regularnie kilkuminutowe  koliste ruchy dłoni
 • Suplementacja kolagenu
 • Gimnastyka twarzy – polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, czyli np. powolnym wypowiadaniu samogłosek, aby pobudzić mięśnie twarzy do pracy.

Odpowiednia pielęgnacja  i zdrowe nawyki  skutecznie opóźniają pojawienie się bruzd  nosowo – wargowych. Jednak większe szanse na zachowanie gładkiej cery zapewnimy sobie korzystając z profesjonalnych zabiegów  mających na celu  poprawienie jędrności skóry i niwelowanie zmarszczek.

Wypełnianie bruzd nosowo – wargowych kwasem hialuronowym

Bruzdy  nosowo – wargowe  można zlikwidować dzięki specjalistycznym zabiegom, m.in. przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego.

JETSET Clinic  Medycyna Estetyczna Warszawa Hilton

Zabieg trwa maksymalnie 30 minut i polega na wstrzykiwaniu preparatu po linii bruzd, w wyniku czego twarz wygładza się i poprawia się jędrność skóry w tej okolicy.

Produkcja kwasu hialuronowego w skórze maleje wraz z wiekiem, a związek ten  pełni istotną rolę, ponieważ wiąże wodę i zapewnia odpowiednie nawilżenie, dlatego warto uzupełniać jego deficyt.  Kwas hialuronowy podany miejscowo wygładza bruzdę, ale efekt ten zanika po kilku miesiącach ( organizm wchłania kwas hialuronowy )
i zabieg należy powtórzyć.

Jak każdy zabieg, również i ten ma przeciwwskazania, nie wykonujemy go u kobiet w ciąży, chorym podczas antybiotykoterapii oraz  przy stanach zapalnych skóry np. trądziku, łuszczycy, opryszczce.

Bruzdy  nosowo – wargowe a nici liftingujące PDO

Nici pobudzają skórę do zwiększenia  produkcji kolagenu. Podczas zabiegu likwidowania bruzd nosowo – wargowych wprowadzane są w miejsce przebiegu naturalnej linii napięcia skóry. Materiał, z którego są wykonane – polidioksanon – jest wchłaniany przez skórę, dzięki czemu zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Najlepsze efekty zauważamy po około 3 miesiącach, natomiast po około 8 zanikają zupełnie i zabieg należy powtórzyć.

Bruzdy nosowo – wargowe: usuwanie laserem frakcyjnym

Wiązki światła uszkadzają skórę w sposób kontrolowany i mobilizują komórki do odbudowy poprzez zwiększoną produkcję kolagenu. Efektem jest redukcja zmarszczek, bruzd i blizn.

Zdrowy styl życia i odpowiednia pielęgnacja utrzymują skórę w zadowalającej kondycji, natomiast jeśli widzisz, że zmiany szybko postępują i coraz trudniej walczyć z nimi domowymi sposobami – sięgnij po zabiegi medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej.

Bruzdy nosowo – wargowe : zabiegi kosmetyczne

 

Nasza klinika poleca Autorskie Terapie PREMIUM, które polegają na połączeniu najskuteczniejszych technologii i najlepszych preparatów podczas jednego zabiegu. Efektem takiej intensywnej terapii jest wygładzenie skóry oraz uzyskanie jędrnej i promiennej skóry.

Zobacz również:

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl