rezerwacja@jetsetclinic.pl

depilacja laserowa

Ile kosztuje i od czego zależy cena depilacji laserowej?

Ile kosztuje i od czego zależy cena depilacji laserowej?

Depilacja laserowa. Koszt depilacji laserowej. Depilacja laserowa jest obecnie uznawana za najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia.

Alternatywne, tradycyjne  sposoby,  jak:  kremy do depilacji, plastry, wosk, golenie maszynką czy  używanie elektrycznego depilatora dają krótkotrwały efekt i nie zapewniają  gładkiej skóry bez podrażnień i nieestetycznych odrostów.

Na depilację laserową decyduje się coraz więcej osób bez względu na wiek czy płeć, jednak  równie duże grono pań i panów rezygnuje
obawiając się wysokich kosztów. Depilacja laserowa kojarzona jest bowiem z dużym wydatkiem. Czy słusznie?  Ile kosztuje laserowe usuwanie zbędnego owłosienia?  Od czego zależy cena zabiegu? W dalszej części artykułu odpowiemy na te pytania.

Depilacja laserowa

Na czym polega depilacja laserowa?

Trwałe usuwanie owłosienia polega na  niszczeniu laserem mieszków włosowych, dzięki czemu włosy nie odrastają. Mechanizm polega na tym, że  wiązka światła dociera do melaniny, barwnika znajdującego się we włosach i ulegając absorpcji nieodwracalnie uszkadza cebulki włosowe.

Największe ilości melaniny znajdują się w skórze i ciemnych włosach, dlatego pierwsze zabiegi depilacji laserowej najlepsze efekty dawały
u osób z ciemniejszym owłosieniem. Obecnie najnowocześniejsze typy laserów doskonale sprawdzają się przy każdym fototypie skóry
i skutecznie usuwają również jasne włosy.  Najnowszy sprzęt posiada znakomite parametry, emituje fale o wysokim powinowactwie do melaniny, wyposażony jest w specjalny system chłodzenia, co skraca czas trwania zabiegu i zwiększa jego komfort.

Nowoczesne lasery są całkowicie bezpieczne dla zdrowia  pacjenta.

Miesiące jesienno – zimowe to idealna pora na serię zabiegów depilacji laserowej. 

Depilacja laserowa – konsultacja kosmetologiczna przed zabiegiem

Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa zawsze powinniśmy kierować się jedną zasadą – wszystkie zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej wykonywać wyłącznie w renomowanym, godnym zaufania salonie kosmetycznym.

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja – kosmetyczka/kosmetolog oceni  stan i typ skory oraz  grubość i kolor włosków. Wszystkie te informacje pozwolą na optymalne ustawienie parametrów lasera. Przed zabiegiem konieczne jest również wykluczenie możliwości reakcji alergicznej, w tym celu wykonuje się próbę na małym fragmencie skóry.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Tak, zabieg może być bolesny. Jednak nowoczesne lasery posiadają inteligentny  system chłodzenia, który łagodzi dolegliwości, a w wielu klinikach dla zwiększenia komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe polegające na nałożeniu na skórę preparatu znieczulającego w postaci  maści lub kremu.

Jako najbardziej bolesne pacjenci wymieniają okolice bikini i pach, a najmniej rąk i nóg, gdzie skóra jest grubsza .

Intensywność odczuwanego  bólu zależy od indywidualnych predyspozycji,  czyli tzw. własnego  progu bólu oraz koloru włosków i  skóry. Zabieg jest bardziej bolesny dla osób o ciemniejszej karnacji i kolorze włosów, ze względu na większą ilość melaniny. Depilacja laserowa jest również  bardziej bolesna przy wyjątkowo grubych i mocnych włoskach oraz  opalonej skórze.

Ból występujący przy depilacji laserowej najczęściej określany jest przez pacjentów jako dyskomfort. 

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Obecnie ceny kształtują się  następująco:

  • depilacja laserowa  nóg:  łydki 400 – 750 zł, uda 600 – 1000 zł kolana 250 – 450 zł/ zabieg
  • depilacja laserowa twarzy ( wąsik, broda ):  150 –  250 zł / zabieg
  • depilacja laserowa okolic bikini: 300 – 500 zł / zabieg
  • depilacja laserowa pach:  150 – 300 zł / zabieg.

Podane ceny są orientacyjne, najlepiej sprawdzić koszt zabiegu w aktualnym cenniku  wybranego salonu.

Cena depilacji laserowej – czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg nie usunie całkowicie włosków z danego obszaru. Wynika to z różnicy w tempie wzrostu  włosa – zniszczeniu  może ulec tylko ten, który jest akurat w fazie czynnego wzrostu. Gładką skórę osiąga się po serii kilku,  3 – 10 zabiegów, ale ocenia się, że trwałe efekty zapewnia wykonanie średnio 6 zabiegów w  8 – tygodniowych odstępach.

Od czego zależy cena depilacji laserowej?

Ceny różnią się w poszczególnych gabinetach. Co ma na to wpływ?

  • Rodzaj urządzenia.
  • Wielkość  depilowanej powierzchni – często koszt jest nieco wyższy w przypadku mężczyzn, wynika to z większej ilości skóry na danej partii ciała
  • Standard wykonywanej usługi – tutaj ma znaczenie m.in.   doświadczenie specjalisty oraz indywidualnie opracowany plan zabiegów
  • Ilość zabiegów.

Koszt depilacji laserowej – czy można go  obniżyć?

Zdecydowanie tak. Zaoszczędzisz sporą kwotę, jeśli  zrezygnujesz z pojedynczych zabiegów, a wybierzesz te wykonywane w pakietach.

Można obniżyć koszty depilacji wykupując serię zabiegów według  indywidualnego harmonogramu ustalonego przez kosmetologa pod Twoje potrzeby. Taki plan określa ilość zabiegów i odstępy między nimi, jest najbardziej efektywny i korzystny cenowo.

Zabiegi w pakiecie nie tylko  pozwalają uzyskać rabat w wysokości 20 – 25 % ceny, ale również wykazują wyższą skuteczność.

Po zakończeniu serii zabiegów depilacji laserowej  należy pamiętać o wykonaniu raz  w roku zabiegu przypominającego. 

Depilacja laserowa –  cena vs jakość

Nie ma skuteczniejszego od depilacji laserowej zabiegu usuwającego zbędne owłosienie. Jeśli zależy Ci na gładkiej skórze i trwałym efekcie –  zdecydowanie polecamy. Koszt nie wydaje się być  wygórowany biorąc pod uwagę, że to radykalne rozwiązanie. Seria zabiegów niszczy niemalże całe owłosienie, a zabieg przypominający  raz w roku pozwala pozbyć się pojedynczych włosków, przez co  zapewnia poczucie komfortu i zadowolenie z efektów.

Prawidłowo wykonana seria zabiegów powoduje, że włoski przestają odrastać, dlatego tak ważne jest, by oddać się
w doświadczone ręce profesjonalisty. 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl