rezerwacja@jetsetclinic.pl

leczenie trądziku

Na czym polega zabieg laserowego leczenia trądziku?

Na czym polega zabieg laserowego leczenia trądziku?

Laserowe leczenie trądziku polega na zjawisku selektywnej fototermolizy, czyli wybiórczego pochłaniania energii laserem poprzez skórę w miejscu występowania chromoforów – tzw. odbiorców energii. W postępowaniu z trądzikiem, wiązka lasera powoduje zwiększenie się dopływu krwi do zmienionych chorobowo miejsc, a tak zwiększone unaczynienie powoduje absorbcje energii lasera. Odpowiednio dobrana procedura oraz wiązka światła lasera, wnika na prawidłową głębokość skóry, a następnie ją podgrzewa. W konsekwencji dochodzi do selektywnego i termicznego zniszczenia bakterii wywołujących trądzik, uszkodzenia gruczołów łojowych i ograniczenia produkcji sebum.

Czy laserem skutecznie można wyleczyć trądzik?

Laser Fotona gwarantuje wyleczenie trądziku. Przynosi on bardzo dobre efekty, ponieważ wiązka lasera oddziałuje bezpośrednio na przyczynę powstawania trądziku Propionobacterium acnes, czyli bakterie odpowiedzialne za powstawanie stanu zapalnego. Laser Fotona wykazuje działanie zarówno objawowe, jak i przyczynowe.

Czy laser na trądzik boli?

Laserowe leczenie trądziku nie boli, jest bardzo komfortowe dla Pacjenta, ponieważ podczas zabiegu okolicę zabiegową schładzamy chłodziarką medyczną Fotona.

Wskazania do laserowego leczenia trądziku

Laserowemu leczeniu trądziku możemy poddać większość rodzajów trądziku. Zaliczyć do nich możemy:

– trądzik pospolity, tzw. młodzieńczy

– trądzik grudkowy

– trądzik torbielowaty

– trądzik cywilizacyjny

– trądzik różowaty

 

Leczenie trądziku różowatego laserem Fotona

Terapia laserem Fotona to bardzo skuteczna forma walki również z trądzikiem różowatym. Energia impulsu laserowego zostaje pochłonięta przez chromofor skóry – hemoglobinę. W konsekwencji temperatura krwi znacznie wzrasta, ściana naczynia ulega zniszczeniu i następnie jest usuwana poprzez organizm.

Grudki ropne i aktywny stan trądziku – czy można wykonać zabieg?

Grudki ropne i aktywny stan trądziku są wskazaniem do terapii laserowej. W takim przypadku działamy laserem punktowo, w aktywnie zmienione miejsca chorobowe, aby zneutralizować bakterie wywołujące trądzik. W przypadku większego rozsiania zmian zapalnych wykonujemy wiązką lasera ruchem omiatania na całej powierzchni rozprzestrzenionych się zmian.

Laser na trądzik czy warto

Laserowe leczenie trądziku poza usunięciem przyczyny problemu, czyli pozbyciem się aktywnych zmian trądzikowych, przyczynia się do: wyrównania kolorytu i wygładzenia skóry, odblokowanie gruczołów łojowych, a w konsekwencji ograniczenie wydzielanie się sebum i zwężenie porów.

Blizny potrądzikowe a zabieg laserowy

Laser Fotona to zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych metod w walce z bliznami potrądzikowymi. W przypadku tego rodzaju blizn Fotona oferuje zabieg laserowy oparty na delikatnej i precyzyjnej procedurze resurfacingu skóry wykorzystując przy tym wiązkę laserową erbowo-yagową. Laser działając na tkankę odparowuje mikronowe warstwy, które tworzą blizny potrądzikowe, a następnie odkrywa zdrową, nienaruszoną skórę. Laserowe leczenie blizn potrądzikowych laserem Fotona pozwalana na precyzyjną kontrolę głębokości petnetracji, w przeciwieństwie do dermabrazji i peelinów chemicznych.

Kto nie może wykonać laserowego leczenia trądziku czyli przeciwskazania do wykonania laserowego leczenia trądziku

Laserowego leczenia trądziku nie wolno wykonywać u pacjentów przyjmujących doustnie i na skórę antybiotyków, sterydów i retinoidów. Wszelkie leki i zioła światłouczulające takie jak: nagietek, dziurawiec są bezwzględnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu – należy odczekać minimum 4 tygodnie. Taki sam odstęp czasu odnosi się do świeżej opalenizny jak i wyżej wymienionych przyjmowanych leków. Podczas ciąży, laktacji, nowotworu oraz przy obecności rozrusznika serca zabrania się wykonywania laserowego leczenia trądziku.

Czy po laserowym leczeniu trądziku mogę wrócić do moich normalnych obowiązków?

Bezpośrednio po zabiegu Resurfacingu laserowego pacjenci mogą wrócić do normalnego, codziennego funkcjonowania. Oczywiście należy jednak pamiętać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej i zaleceniach pozabiegowych wskazanych przez terapeute.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl