rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jakie problemy rozwiązują Nici Haczykowe?

Jakie problemy rozwiązują Nici Haczykowe?

W kosmetologii medyczno-estetycznej dużo uwagi poświęca się opadającym policzkom, obwisłym chomikom, bruzdom nosowo-wargowym, linii marionetek, utraconej objętości twarzy czy pojawiającym się zmarszczkom. Podstawowym rozwiązaniem tych defektów estetycznych jest przede wszystkim usieciowany kwas hialuronowy. Co zrobić, jeżeli twarz posiada określoną objętość, bądź została ona uzupełniona wypełniaczem, a mimo wszystko opada?

Geneza Nici Haczykowych

Nici Haczykowe, jak większość dobrodziejstw kosmetologii medycznej zostały zauważone, przebadane i docenione, ponieważ stosowane w medycynie przyniosły pozytywne efekty uboczne w postaci ujędrnienia, zagęszczenia oraz poprawy jakości skóry. Nici królują w Korei Południowej i to właśnie tam odkryto ich dodatkowe estetyczne zastosowanie.

Gama Nici jest bardzo szeroka, w związku z tym oferta ich zastosowania również. Mogą różnić się od siebie materiałem, z którego są wykonane, kształtem oraz długością. Proces rozpuszczania nici rozpoczyna się od około 6 tygodnia, natomiast efekt zabiegowy utrzymuje się od 12-24 miesięcy.

Efekty zabiegowe

Efekt zabiegowy jest dwutorowy. Po pierwsze niechirurgiczny lifting, czyli uniesienie tkanek przy pomocy haczyków. Do najczęściej wybieranych okolic należą:

  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • policzki,
  • opadające kąciki ust,
  • chomiki,
  • linie marionetek.

Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, który unosi i mocuje tkanki we właściwym miejscu. Efekt zabiegu nićmi pogłębia się w momencie, w którym rozpoczyna się proces ich rozpuszczania, ponieważ materiał, z którego są wykonane, ma działanie stymulujące, regenerujące oraz biorewitalizujące. Skóra odbudowuje się powoli, a rezultatem jest nie tylko uniesienie, ale również pogrubienie i poprawa kondycji skóry. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny oraz kwasu hialuronowego skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu.

Jak wygląda skóra po zabiegu nićmi haczykowymi?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nić haczykową umieszcza się w tkance za pomocą kaniuli. Jest to cienka, tempa rurka, która wprowadzona pod skórę nie powoduje jej uszkadzania. Aby jednak było to możliwe terapeuta musi nakłuć skórę igłą i właściwie to jest jedyny moment, w którym może powstać siniak.

Ze względu na małoinwazyjny charakter zabiegu znieczulenie nie jest wymagane. Po zabiegu skóra może być delikatnie opuchnięta, dlatego zaleca się chłodzenie jej w dniu zabiegu cold packami. Okolice przebiegu nici mogą być tkliwe do dwóch tygodni. W tym okresie również pacjent może odczuwać nierówności i widzieć asymetrię, które są zjawiskami naturalnymi, ustępującymi do miesiąca czasu.

Niewątpliwe zalety zabiegu nićmi haczykowymi to:

  • natychmiastowy efekt liftingu,
  • bezpieczeństwo,
  • szybki efekt,
  • bezbolesność,
  • nie wymaga przygotowania się.

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi haczykowymi

Każda ingerencja w tkanki wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie ma zabiegów, które są odpowiednie dla wszystkich. Do najważniejszych przeciwwskazań należą ciąża i karmienie piersią, nowotwory, choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze, skłonność do bliznowców, nieuregulowane choroby autoimmunologiczne oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych.

Zabiegi z użyciem nici haczykowych są jednym z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu estetyki. Są zalecane wszystkim rodzajom skóry od 30 r.ż bez względu na płeć. Można je powtarzać co roku, bez ryzyka bliznowców oraz zmiany rysów twarzy.

Przy pomocy zabiegu nićmi haczykowymi można uzyskać efekt przybliżony do chirurgicznego liftingu. Nic dziwnego, że zyskuje on na popularności, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W kosmetologii medycznej najlepsze efekty uzyskujemy łącząc różne zabiegi tworząc plan zabiegowy, pozwalający na odbudowę utraconej młodości. Jeżeli i Tobie marzy się lifting na poziomie chirurgicznym zapraszam do JETSET CLINIC.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl