rezerwacja@jetsetclinic.pl

jak poprawić owal twarzy

Jak poprawić owal twarzy? Skuteczne zabiegi

Jak poprawić owal twarzy? Skuteczne zabiegi

Zabiegi Laserowe to Złoty Standard XXIw. Laser FOTONA® to połączenie dwóch długości fali, które pozwala na szerokie spektrum zabiegowe zarówno w obszarze twarzy czy szyi, jak i ciała. Ale czy zadziała na owal twarzy? Czy pomoże na zwisające „chomiki” oraz opadające powieki? O tym dowiesz się już za chwilę.

Co to jest owal twarzy?

Owal twarzy to pojęcie określające kształt całej twarzy, wliczając rysy, policzki, żuchwę, powieki, a nawet brodę. Na zmianę owalu twarzy wpływać mogą wahania wagi, stres, genetyka, hormony i procesy starzenia się skóry.

Jak poprawić owal twarzy?

SMOOTH EYE

Pierwsza procedura laserowa, która wpływa na owal twarzy, w tym na opadające powieki to SMOOTH EYE. Jest to zabieg z użyciem wiązki Er;YAG Lasera FOTONA®, która prowadzi do delikatnego podgrzania oraz odparowania naskórka w celu likwidacji zmarszczek pod oczami, kurzych łapek, poprawy jakości skóry pod oczami oraz liftingowania górnej powieki.

Podczas zabiegu terapeuta chłodzi okolicę zabiegową chłodziarką medyczną dla pełnego komfortu Pacjenta, natomiast bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest delikatne pieczenie i zauważalne zaróżowienie. Okres rekonwalescencji to z reguły maksymalnie 3 dni, w zależności od użytych parametrów. SMOOTH EYE możemy wykonywać co 3-4 tygodnie w serii 4 albo jako pojedynczy zabieg.

Bezapelacyjnym efektem zabiegu SMOOTH EYE jest wygładzenie okolicy oka. Dodatkowo otrzymujemy ujędrnienie skóry dolnej i górnej powieki, rozjaśnienie, wypłycenie zmarszczek, zwiększenie napięcia i uzyskanie efektu „otwarcia oka” bez użycia skalpela.

 

SMOOTH

SMOOTH to zabieg wykorzystujący impuls Er;YAG Lasera FOTONA®, polegający na podgrzaniu i odparowaniu 5% naskórka. W zależności od wskazań możemy wykonać go na dwa sposoby: płytko i głęboko. Podczas zabiegu terapeuta naświetla obszar zabiegowy jednocześnie chłodząc go medyczną chłodziarką dla komfortu Pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu widoczne jest delikatne zaczerwienienie oraz odczuwalne jest pieczenie, jednak wszystko ustaje w przeciągu kilku godzin.

SMOOTH, dzięki podgrzaniu sprawia, że włókna kolagenowe i elastynowe ulegają skróceniu, skóra rozświetla się, delikatnie oczyszcza, a przede wszystkim napina. Efekty są natychmiastowe przy minimalnym okresie rekonwalescencji. SMOOTH może być wykonany w serii co 3-4 tygodnie bądź jednorazowo, jako zabieg bankietowy.

SMOOTH jest bardzo lubianym i cenionym zabiegiem przez naszych Pacjentów, dzięki widocznym efektom, które nie wykluczają nas z codziennych obowiązków.

 

FRAC

FRAC to program korzystający z impulsu Nd;YAG Lasera FOTONA® i polega na naświetlaniu skóry przy jednoczesnym chłodzeniu medyczną chłodziarką, ale bez efektu ablacji. Dlaczego działa korzystnie na owal twarzy? Ponieważ impuls dociera do skóry właściwej, w której produkowane są nowe włókna podporowe skóry, podnosząc jej temperaturę i stymulując do regeneracji.

Efektem FRAC są zwiększenie napięcia, ujędrnienie, zagęszczenie oraz podprawa jakości skóry, które pozytywnie wpływają na owal twarzy.

Zabieg jest bardzo komfortowy, dzięki medycznej chłodziarce i właściwie nie wymaga okresu rekonwalescencji. Najlepiej wykonać go w serii 3-4 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni moderując parametry i zwiększając jego intensywność.

 

PIANO

PIANO to najgłębiej działająca procedura w Laserze FOTONA® z użyciem impulsu Nd;YAG, ponieważ dociera nawet do tkanki tłuszczowej. PIANO jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga również użycia chłodziarki. Podczas zabiegu terapeuta omiata skórę deponując tysiące impulsów bezpośrednio na chomiki, poliki, podbródek i kąty żuchwy, prowadząc do podniesienia temperatury wewnątrz tkanek do 42℃.

PIANO wykonujemy co 4 tygodnie jednorazowo, bądź w serii 3-4. To najgłębszy termolifting dostępny na rynku, a przy tym najprzyjemniejszy w odczuciach.

Dzięki zabiegowi PIANO możemy nie tylko wykonać termolifting, ale również uzyskać efekt lipolityczny, prowadząc do wyszczuplenia twarzy i poprawy owalu twarzy. Dodatkowo efektem są obkurczenie się włókien podporowych skóry, poprawa krążenia, uniesienie opadających chomików, niwelowanie linii marionetek, podnoszenie kącików ust oraz zwiększenie napięcia w okolicy kątów żuchwy.

 

Endolifting

Endolifting to niepowtarzalna metoda pozwalająca na redukcję bruzd nosowo-wargowych, marionetek oraz zmarszczek palacza od wewnątrz jamy ustnej. Zabieg polega na naświetlaniu śluzówki jamy ustnej w miejscu mięśni żwacza, okrężnego ust, śmiechowego oraz jarzmowego impulsem Er;YAG Lasera FOTONA®. Procedura jest całkowicie bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Efektem Endoliftingu jest bez wątpienia wypłycenie bruzd nosowo-wargowych, ujędrnienie policzków, zagęszczenie skóry, poprawa owalu twarzy, redukcja zmarszczek palacza oraz marionetek.

Endolifting najlepiej wykonać w serii 3-4 zabiegów.

 

Resurfacing

Resurfacing to procedura wykorzystująca impuls Er;YAG Lasera FOTONA® i polega na frakcyjnym odparowaniu naskórka z jednoczesnym podgrzaniem. Frakcja to sposób oddziaływania na skórę, gdzie obok miejsca poddawanego zabiegowi znajduje się nienaruszona skóra. W wielu zabiegach tego typu działanie pomaga skórze w szybszej regeneracji.

Resurfacing wykonujemy z użyciem chłodziarki medycznej, a po zabiegu odczuwamy pieczenie oraz zaczerwienienie. Okres rekonwalescencji określamy jako 3 dni. Po zabiegu ważna jest pielęgnacja maściami cynkowymi oraz stosowanie filtrów ze spektrum minimum 30.

Do niekwestionowanych zalet Resurfacingu należą zwiększenie napięcia w skórze, zagęszczenie, oczyszczenie, skrócenie włókien kolagenowych oraz stymulację skóry do produkcji nowych przy stosunkowo krótkim okresie rekonwalescencji.

 

Wśród innych zabiegów pozytywnie wpływających na owal twarzy wymienić możemy:

  • Wypełnianie usieciowanym kwasem hialuronowym, czyli modelowanie twarzy przy pomocy implantacji preparatu wypełniającego w okolicy polików, bruzd nosowo-wargowych, brody czy kątów żuchwy.
  • Nici Liftingujące Haczykowe typu Barb, czyli podnoszenie owalu twarzy oraz tworzenie rusztowania za pomocą nici wykonanych z polidioksanu, który rozpuszczając się prowadzi do stymulacji okolicy zabiegowej.
  • Radiofrekwencja Mikroigłowa, czyli jednoczesne nakłuwanie oraz podgrzewanie okolicy zabiegowej za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Podczas zabiegu dochodzi do dwutorowej stymulacji wynikającej z powstania stanu zapalnego po nakłuwaniu oraz napinania, zagęszczania i ujędrniania po podgrzaniu do 42℃.
  • Stymulatory Tkankowe, czyli mezoterapia igłowa preparatami mającymi charakter podnoszący ilość czynników wzrostu oraz zwiększający efektywność fibroblastów w produkcji włókien podporowych skóry.
  • Face Lift CRYO T-SHOCK™, czyli lifting przy pomocy niskich temperatur, które przyczyniają się do zwiększenia napięcia, poprawy mikrokrążenia oraz redukcji podwójnego podbródka.

 

W Klinice JETSET pracujemy na medycznej platformie laserowej FOTONA®, która specjalizuje się w zabiegach odmładzających, poprawiających owal twarzy, unoszących opadające powieki czy ciężkie, zwisające „chomiki”. Dwie długości fali Er;YAG i Nd;YAG pozwalają na działanie w aż 14 niepowtarzalnych procedurach. Przyjdź i przekonaj się na własnej skórze!

Zapraszam na konsultację wraz z doborem zabiegów.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl