rezerwacja@jetsetclinic.pl

zabiegi na usta

Najskuteczniejsze zabiegi na usta

Najskuteczniejsze zabiegi na usta

Piękne, pełne, soczyste usta to synonim seksapilu i oznaka młodości. Jest to jeden z pierwszych elementów twarzy, na które zwracamy uwagę w kontakcie z drugim człowiekiem. W dobie XXI w. zabiegi na okolicę czerwieni wargowej są równie popularne, jak wykonywanie manicure. Decydują się na nie zarówno Panie, jak i Panowie. A pewność siebie, jaką zyskujemy jest nie do podważenia.

Starzenie się okolicy ust

Procesy starzenia się dotyczą właściwie każdej komórki ludzkiego ciała. Takie okolice jak oczy czy usta, ze względu na delikatną skórę, narażone na ciągłą eksploatację z reguły najszybciej ulegają starzeniu się. Proces przebiega wieloetapowo, a rozpoczyna się stopniową utratą kwasu hialuronowego, który odpowiada za objętość oraz nawilżenie. Dodatkowo mimika wpływa na powstawanie zmarszczek mimicznych palacza, marionetek, bruzd nosowo-wargowych. Wraz z wiekiem na skutek ścierania się zębów dochodzi również do zawijania się czerwieni wargowej do środka, powodując wrażenie zmniejszenia ust. Spadek ilości kolagenu i elastyny wpływają na wiotkość i opadanie tkanek, prowadząc do zaburzenia konturów twarzy, obniżania się kącików ust oraz asymetrii. Dodatkowo twarz narażona jest na ciągłą ekspozycję na warunki pogodowe, codziennie pocieranie związane z myciem, kontakt z produktami chemicznymi oraz sztuczne ciepło emitowane z suszarek. Z pomocą na szczęście przychodzi kosmetologia i medycyna estetyczna.

Wypełnianie Usieciowanym Kwasem Hialuronowym

Pierwszym zabiegiem na okolicę ust, który daje natychmiastową poprawę jest wypełnianie usieciowanym kwasem hialuronowym. Podstawowe okolice, które poddawane są zabiegowi wypełniania to:

  • czerwień wargowa,
  • zmarszczki palacza,
  • bruzdy nosowo-wargowe,
  • kąciki ust.

Zabieg wypełniania polega na iniekcyjnym śródskórnym podaniu specjalnego preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym, który unosi tkankę wyrównując ubytek. Preparaty o charakterze wypełniacza możemy zastosować również do powiększania i modelowania ust, podnoszenia kącików ust oraz wyrównywania asymetrii.

Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego oraz wykluczeniu przeciwwskazań terapeuta wykona demakijaż oraz nałoży krem znieczulający. Następnie zdezynfekuje skórę i po doborze odpowiedniego preparatu przystąpi do wypełniania.

Po zabiegu tkanka może być obrzęknięta, tkliwa oraz posiniaczona przez około 24/48 godzin. Zabieg w zależności od indywidualnych potrzeb można powtórzyć.

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na iniekcyjnym podawaniu preparatu o charakterze nawilżającym, stymulującym, rewitalizującym na skórę, który prowadzi do poprawy jej wyglądu. Wykonywany jest zarówno na czerwieni wargowej, jak i okolicznych obszarach.

Dzięki mezoterapii igłowej tkanka jest odżywiona, nawilżona, zregenerowana oraz zastymulowana do przebudowy. To najlepsza znana metoda dostarczenia do skóry substancji takich jak: kwas hialuronowy, peptydy, białka, aminokwasy czy witaminy.

Po przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego i wykluczeniu przeciwwskazań, dobieramy odpowiedni preparat, znieczulamy skórę, dezynfekujemy ją i obstrzykujemy. Terapeuta może wykonywać mezoterapię metodą depozytową, kaniulą bądź specjalistycznym pistoletem Vital Injector 2.

LipLase FOTONA®

LipLase to laserowy zabieg nieinwazyjnego powiększania i ujędrniania ust. Polega na naświetlaniu laserem Er;YAG FOTONA® okolicy ust, opracowując wargi oraz błonę śluzową. Pod wpływem bodźca laserowego włókna kolagenowe napinają się, poprawie ulega mikrokrążenie, uwydatnia się czerwień wargowa, a przesuszona skóra wyłuszcza się dając gładkie, jędrne oraz pełne usta.

Do efektów LipLase FOTONA® zaliczamy:

  • ujędrnienie ust,
  • wygładzenie ust,
  • poprawę kolorytu,
  • powiększenie objętości,
  • wyraźne odmłodzenie ust,
  • wypłycenie zmarszczek.

Przed zabiegami laserowymi kluczowe jest wykluczenie przeciwwskazań, a do najważniejszych należą infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze, przyjmowanie leków i ziół fotouczulających, ciąża oraz karmienie piersią, nowotwory, padaczka oraz cukrzyca.

Endolifting® FOTONA®

To kolejne laserowe rozwiązanie odmłodzenia okolicy ust bez zastosowania igieł. Zabieg polega na naświetleniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust przy pomocy głowicy Er;YAG.

W sposób nieablacyjny prowadzi do obkurczenia się włókien kolagenowych oraz napięcia się tkanek. Podgrzewanie oraz naświetlanie przyczynia się do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, podniesienia polików i zwiększenia jędrności skóry, co pozytywnie wpływa na owal twarzy i okolicę ust. Dodatkowo zmarszczki palacza ulegają wygładzeniu, a okolica polików napina się.

Endolifting® FOTONA® to autorska metoda nieinwazyjnego odmładzania okolicy ust. Zabieg należy wykonać z serii 3-4 w odstępach 2-3 tygodniowych. Ze względu na charakter zabiegu wykluczenie przeciwwskazań jest istotne dla bezpieczeństwa oraz efektu zabiegowego.

Okolica ust jest trudna do opracowania. Należy pamiętać, że do jej młodego wyglądu przyczynia się nie tylko sama czerwień wargowa, ale również okoliczne obszary, jak bruzdy, marionetki czy zmarszczki palacza. Ciągła ekspozycja na bodźce przyczynia się do posuwania się na przód procesów, które powodują starzenie się dlatego zacznij działać już dziś i umów się na konsultację, nasi specjaliści przygotują dla Ciebie plan działania.

Główny Kosmetolog Kliniki

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl