rezerwacja@jetsetclinic.pl

zabiegu na usta warszawa

Jak działa laserowe powiększanie ust i czy może zastąpić wypełnianie kwasem? Dla kogo jest ten zabieg?

Jak działa laserowe powiększanie ust i czy może zastąpić wypełnianie kwasem? Dla kogo jest ten zabieg?

Jak działa laserowe powiększanie ust i czy może zastąpić wypełnianie kwasem? Dla kogo jest ten zabieg?

Usta – mały fragment naszej twarzy, a jakże istotny! Są symbolem kobiecości, czułości, wrażliwości duszy, a nawet namiętności. Im większe, tym mocniejszy przekaz danych cech. Czy poza wypełnieniem ust usieciowanym kwasem hialuronowym, możemy poddawać je innym zabiegom? Które są warte uwagi? Dlaczego modelowanie nie zawsze jest dla każdego? O tym poniżej.

Budowa anatomiczna ust

Podstawą każdego dobrze przeprowadzonego zabiegu medycyny estetycznej i kosmetologii estetycznych jest znajomość anatomii, a także zrozumienie potrzeb pacjenta. Nie tylko techniczne aspekty wykonywania pewnych zabiegów, ale również dobór preparatów czy parametrów ma ogromne znaczenie przy efekcie końcowym.

Usta u każdego, choć różnią się wizualnie, składają się zawsze z:

 • warg – jest to struktura okalająca otwór, silnie unerwiona i bardzo wrażliwa na sygnały z zewnątrz. (Wyróżniamy górną i dolną wargę, które łączą się tworząc kąciki. Budowa wargi ma charakter trójwarstwowy, tj. czerwień, mięsień i błonę śluzową.);
 • kącików – miejsce połączenia warg, które zależne jest od pracy mięśni – jarzmowego większego, dźwigacza kącika ust oraz obniżacza kącika ust. (Kąciki sterowane mięśniami odpowiadają za wyrażanie emocji. Z wiekiem jak mięśnie ulegają osłabieniu, kąciki obniżają się i nadają twarzy smutny, ponury oraz zmęczony wyraz.);
 • czerwieni wargowej – całkowicie zewnętrznej powłoki ust, której kolor nadają prześwitujące przez cieniutki naskórek naczynia krwionośne. (Sama czerwień składa się głównie ze ścieńczałej skóry pozbawionej gruczołów potowych i łojowych, którą należy zwilżać.);
 • konturu ust – granicy oddzielające czerwień wargową od otaczającej jej skóry;
 • łuku kupidyna – linii o charakterystycznym kształcie trójkąta lub owalu, znajdująca się pośrodku górnej wargi, stanowiąca dolną część filtrum (rynienki podnosowej, która zapobiega wywijaniu się ust w kierunku nosa).

Pomimo że każde usta składają się z takich samych elementów, to mogą mieć:

 • inną wielkość, szerokość, kształt,
 • opadające albo uniesione kąciki ust,
 • czerwień wargową intensywną, nierówną lub rozmytą,
 • strukturę jędrną, sprężystą, pełną lub wiotką.

Powiększanie, modelowanie, wypełnianie ust — jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

W zależności od problemu, z którym chcemy powalczyć, istnieje kilka zabiegów na usta, które mogą poprawić ich nawilżenie, sprężystość, a nawet wielkość. A do najważniejszych należą:

 • mezoterapia igłowa ust – zabieg, podczas którego aplikujemy metodą wypełnienia preparat do mezoterapii igłowej o charakterze nawilżająco – odżywczym. (Po zabiegu czerwień staje się bardziej widoczna, odżywiona i jędrna. W zależności od produktu możemy pracować na lekkich preparatach, bądź gęstych, jednak żaden preparat nie da nam stałego wypełnienia, a jedynie głębokie odżywienie, nawilżenie, ujędrnienie i stymulację.
 • wypełnianie ust kwasem hialuronowym (usieciowionym) – zabieg polega na aplikacji usieciowanego kwasu hialuronowego w celu wyraźnego wypełnienia, modelowania i konturowania ust, a dokładniej — czerwieni wargowej. (Efekt na około 10-12 miesięcy, utrzymujące usta sprężyste, jędrne, pełne i soczyste.);
 • laserowy zabieg na usta – zabieg mający dwutorowy efekt: po pierwsze wygładzenie, po drugie zagęszczenie, ujędrnienie, stymulację czerwieni wargowej. (Zabieg polega na delikatnym odparowywaniu błonki, która pokrywa usta z jednoczesnym podgrzewaniem, które prowadzi do remodelingu ust, dzięki czemu usta stają się bardziej sprężyste i całuśne. Zabieg bezbolesny, praktycznie pozbawiony okresu rekonwalescencji. Wymagana seria 3 zabiegów, w odstępach 2 tygodniowych.).

modelowanie ust warszawa

Każdy z zabiegów stosowany na usta ma poniekąd trochę inne działanie, choć niektóre aspekty się pokrywają. Nie da się zastąpić efektu laserowego, ani mezoterapią, ani wypełniaczem kwasu hialuronowego. Jednak rezultat, czyli zagęszczenie, zastymulowanie oraz poprawę ukrwienia już tak. Z kolei typowe powiększenie oraz modelowanie ust zdecydowanie uzyskamy dzięki usieciowanemu produktowi, który ma charakter wypełniający i usztywniający.

Główny Kosmetolog Kliniki JETSET CLINIC Warszawa

Mgr Dorota Konopka

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl