rezerwacja@jetsetclinic.pl

depilacja laserowa primelase excellence Warszawa

Pierwszy raz z depilacją laserową? Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć!

Pierwszy raz z depilacją laserową? Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć!

Pierwszy raz z depilacją laserową? Oto kilka rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć!

Nigdy nie korzystałaś/eś z laserowej depilacji laserowej? Rozważasz rozpoczęcie zabiegów epilacji laserowej w Warszawie? Niezależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania, depilacja laserowa to świetny sposób na bezbolesne, długotrwałe i skuteczne usunięcie niechcianych włosów. 

Laserowa epilacja — efekty po pierwszym zabiegu

Jeśli nigdy nie korzystałaś/eś z epilacji laserowej, to już po pierwszym zabiegu zauważysz ogromną różnicę. Bezpośrednio po zabiegu włosy potrzebują czasu, żeby wypaść, a następnie, żeby odrosnąć. To oznacza, że nie będziesz już tak często sięgać po maszynkę do golenia.  Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej zauważysz wolniejsze odrastanie włosów i miejsca, gdzie włosy zostały już usunięte. 

Laserowa epilacja — trwałość efektów

Po zakończeniu serii zabiegów, efekty depilacji laserowej mogą utrzymywać się wiele lat.  Na trwałość efektów w dużej mierze wpływa stan zdrowia i gospodarka hormonalna (np. choroby tarczycy, stosowanie steroidów). Przy nagłym wzroście niektórych hormonów np. po ciąży, w okresie menopauzy część włosów może odrosnąć. 

Czy wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej?

 Włosy rosną w cyklach, a laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu (jest to do 20% włosów). Dlatego potrzebujesz kilku zabiegów depilacji laserowej, aby pozbyć się wszystkich włosów.  Z zabiegu na zabieg efekt narasta — włosy odrastają słabsze, delikatniejsze i jest ich coraz mniej. 

Bezbolesna depilacja laserowa — czy to możliwe? 

W trakcie zabiegu odczuwalny jest jedynie niewielki dyskomfort. Niektórzy porównują to do kłucia, mrowienia bądź szczypania. Zaawansowany kontaktowy system chłodzenia znacząco zmniejsza odczucia bólowe. Mity na temat bolesności zabiegów depilacji laserowej to pozostałości po laserach starej generacji, które nie posiadały systemów schładzających, a sam zabieg trwał długo.  

Laserowa epilacja — efekty końcowe 

Efekty depilacji laserowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech osoby poddającej się zabiegowi. Zależą od wielu czynników, takich jak: 

  • kolor skóry, 
  • kolor włosów, 
  • obszar poddawany depilacji,
  •  liczba i częstotliwość zabiegów, 
  • przygotowanie i przestrzeganie zaleceń okołozabiegowych. 

Pełne efekty depilacji laserowej pojawią się po wykonaniu serii zabiegów. Dlatego cała kuracja będzie wymagać od Ciebie cierpliwości i systematyczności. 

Depilacja laserowa, a poprawa kondycji skóry

bezbolesna depilacja laserowa primelase excellence Warszawa

Depilacja laserowa ma bardzo pozytywny wpływ na kondycję skórę. Usuwa włosy w sposób trwały, co zapobiega podrażnieniom, wrastaniu włosów i zapaleniu mieszków włosowych. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co poprawia jędrność, elastyczność i gładkość skóry. Zmniejsza przebarwienia i plamy pigmentacyjne, które mogą być spowodowane przez inne metody depilacji. Dlatego poddając się zabiegom, zauważysz wyraźne rozjaśnienie, wygładzenie, odmłodzenie skóry oraz zmniejszenie stanów zapalnych. Depilacja laserowa to także idealne rozwiązanie przy wrastających włosach i zapaleniu mieszków włosowych. Depilacja laserowa może pomóc zmniejszyć problem wrastających włosków. Najczęściej są one wynikiem golenia maszynką, depilatorem elektrycznym czy depilacji woskiem. Po takich zabiegach włosy, które odrastają — są cienkie i miękkie, a podczas odrastania muszą pokonać grubą warstwę skóry, co może prowadzić do ich wrastania. Depilacja laserowa uszkadzając cebulki włosów, eliminuje ryzyko wrastania włosów. 

Epilacja laserowa — ile trwa zabieg?  

Czas trwania zabiegu epilacji laserowej zależy od wielkości epilowanego obszaru. W przypadku małych partii jak np. pachy zabieg trwa maksymalnie do kilku minut. 

Epilacja laserowa — podsumowanie 

Depilacja laserowa w Warszawie jest skutecznym, długotrwałym a nawet trwałym sposobem na usunięcie niechcianych włosów. Po pierwszym zabiegu zauważalne jest wolniejsze odrastanie włosów, co zmniejsza potrzebę częstego golenia. Efekty mogą utrzymywać się przez wiele lat, choć mogą mieć na nie wpływ zmiany hormonalne. Wymagana jest seria zabiegów, gdyż laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu. Procedura jest zazwyczaj bezbolesna dzięki nowoczesnym systemom chłodzenia. Końcowe efekty zależą od wielu czynników, w tym koloru skóry i włosów, obszaru depilacji oraz przestrzegania zaleceń okołozabiegowych. Depilacja laserowa poprawia również kondycję skóry, zmniejszając podrażnienia, wrastanie włosów, i stymulując produkcję kolagenu. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości epilowanego obszaru, przy czym na mniejsze partie ciała zabieg trwa zaledwie kilka minut. Wybór odpowiedniej kliniki medycyny estetycznej do przeprowadzenia depilacji laserowej jest kluczowy. Dobra klinika zapewni bezpieczeństwo, skuteczność zabiegu, a także dostęp do nowoczesnych technologii i wykwalifikowanego personelu.  Zapraszamy do kontaktu z JETSETCLINIC oraz konsultacji, podczas której odpowiemy Ci na wszystkie pytania.

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl