rezerwacja@jetsetclinic.pl

Jak się pozbyć lwiej zmarszczki?

Jak się pozbyć lwiej zmarszczki?

Jak się pozbyć lwiej zmarszczki. Lwia zmarszczka to zazwyczaj jedna pionowa bruzda, która pojawia się między brwiami. Za jej tworzenie odpowiedzialne są dwa mięśnie umiejscowione po wewnętrznej stronie brwi, zaliczane do mięśni mimicznych twarzy. Połączone są one jednym przyczepem z kością czaszki a drugim ze skórą, dlatego ich przykurcz pociąga skórę marszcząc ją poprzecznie, z czasem tworząc wyraźnie zarysowaną bruzdę. Ich powstawanie może być związane z kilkoma czynnikami, takimi jak marszczenie brwi z powodu stresu lub złości, w wyniku noszenia okularów, spania na boku, a nawet niektórych wad wzroku.

Jak ją zlikwidować? Czy istnieje szansa, że unikniesz toksyny botulinowej?

 

Medycyna estetyczna i mezoterapia kwasem hialuronowym

Wraz z upływem czasu ubytek kwasu hialuronowego jest widoczny, co prowadzi do powstawania zmarszczek, w tym lwiej zmarszczki. Nie tylko odbudowa włókien kolagenowych jest konieczna, ale również uzupełnienie braków kwasu, który stanowi podporę dla skóry. Niestety jego wielkie cząsteczki nie są w stanie przeniknąć w głąb skóry przez barierę skórno- naskórkową. Koniecznie jest jego wprowadzenie za pomocą igły lub kaniuli. Do tego idealnie sprawdzi się urządzenie Vital Injector 2, który zaaplikuje kwas na precyzyjnie dobranej głębokości.

W zależności od zaawansowania bruzdy, możemy użyć różnych preparatów, które wypełnią bruzdę, a Ty pozbędziesz się wrogiego wyrazu twarzy. Kwas hialuronowy im bardziej jest usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkankach. Ma krystaliczną i bardzo plastyczną postać żelu, który uzupełnia bruzdy i zmarszczki. Urządzenie niweluje ryzyko wystąpienia siniaków czy krwiaków, ponieważ zastosowany system vacum odciąga skórę, dzięki czemu naczynia i nerwy zostają nienaruszone. Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, który występuje w naszym organizmie naturalnie i przede wszystkim wiąże wodę w tkankach. Jego nieusieciowana postać stosowana jest w zabiegach nawilżających, natomiast usieciowana to wypełniacz. W zabiegach urządzeniu Vital Injector 2 zazwyczaj stosujemy jego mieszaną postać nieusieciowano-usieciowaną. Następuje poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie poprawa objętości tkanek. Efekty wypełnienia oraz nawilżenia utrzymują się średnio między 6-8 miesięcy.

 

Lwia zmarszczka kontra rewolucyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa Ensemble zrewolucjonizowała erę technologii. Dzięki połączeniu mikronakłuwania z prądem o częstotliwości radiowej możemy osiągnąć niemalże lifting bez skalpela. Także lwia zmarszczka nie stanowi dla niej wyzwania. Nakłuwanie powadzi do przebudowy tkanek nawet na poziomie skóry właściwej, dlatego nawet głęboka bruzda ulega wygładzeniu. Dzięki frakcyjnemu nakłuwaniu zostają uwolnione mediatory stanu zapalnego, które nieustannie od pierwszej chwili po zabiegu będą pracować nad naprawą i rewitalizacją skóry.

 

Naturalne procesy gojenia prowadzą do napięcia i ujędrniania skóry, ponieważ wzrasta ilość struktur kolagenowych, a rozciągnięte włókna kolagenowe i elastynowe skracają się. Dodanie do nakłuwania energii z fali radiowej podnosi temperaturę tkanek do 45-55˚C co prowadzi do pobudzenia komórek budulcowych skóry, tj. fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Z kolei kolagen istniejący już w tkankach obkurcza się i odnawia. Pod wpływem działania fali radiowej zwiększa się też ilość kwasu hialuronowego i elastyny. Połączenie takich technologii pozwala na równomierne i silne podgrzanie warstw skóry na pożądanej głębokości. Im więcej kolagenu, tym jędrniejsza skóra. Wypłycenie lwiej zmarszczki to przede wszystkim odbudowa w miejscu załamania. A następnie stymulacja pobocznych tkanek, które przy tworzeniu bruzdy załamują się. Ta rewolucyjna technologia pozwala na opracowanie tej zmarszczki właściwie bez okresu rekonwalescencji. Pozbądź się groźnego wyrazu twarzy, zlikwiduj lwią zmarszczkę radiofrekwencją mikroigłową na głębokości, na której się kształtuje.

 

 

Lwia zmarszczka to często zmora, która za dnia przybiera groźny wygląd. Jej powstawanie uwarunkowane jest wieloma czynnikami od stresu po nawyki marszczenia brwi. Jednak niezaprzeczalnie nie przysparza nam łagodnego wyrazu twarzy. Należy z nią walczyć, aby móc wyrażać swoje emocje w zamierzony sposób.

 

Toksyna botulinowa jest bez wątpienia najłatwiejszym rozwiązaniem – porażenie mięśni kreujących bruzdę złagodzi nasz wygląd. Jednak w efekcie może również nienaturalnie wygładzić czoło, dając wrażenie blachy niezdolnej do wyrażania emocji. W takim przypadku lepiej postawić na naturalne metody niwelowania lwiej zmarszczki, dla zachowania własnej mimiki.

 

 

 

 

 

Autorem bloga jest mgr kosmetologii Dorota Konopka – główny kosmetolog JETSET CLINIC

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl