rezerwacja@jetsetclinic.pl

Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest bolesny?

Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest bolesny?

Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest bolesny?

Bliznami nazywamy zmiany, które powstają w procesie naprawczym uszkodzonego obszaru skóry. Zbudowane są one z tkanki włóknistej i w dotyku odczuwalne jako sztywne, mało elastyczne zgrubienia, które najczęściej różnią się także kolorem.

W klinice JET SET w celu zredukowania blizn stosujemy różne rodzaje procedur zabiegowych, takich jak:

W celu osiągniecia spektakularnych efektów stosowane są kuracje łączone, czyli połączenie kilku różnych procedur zabiegowych. Z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej zadowalający efekt jesteśmy w stanie uzyskać sięgając po terapie łączone z laseroterapią Fotona.

Dlaczego laserem Fotona uzyskujemy bardzo dobre efekty?

W przypadku laserowego usuwania blizn jesteśmy w stanie indywidualnie dostosować parametry urządzenia odpowiednie dla danego typu skóry, rodzaju blizny, jej pochodzenia, oraz osobistych preferencji Pacjenta.  Możemy działać nieinwazyjnie na najgłębszych warstwach skóry za pomocą lasera Nd:Yag, bądź intensywniej, działając na płytszych warstwach skóry za pomocą lasera Er:Yag. 

Platforma laserowa Fotona dostarcza wiele możliwości indywidualnego dobrania intensywności zabiegu. Rozpoczynając od zmiany wielkości głowicy, którą opracowujemy obszar zabiegowy, co oznacza, że możemy skutecznie pozbyć się blizn zanikowych powstałych najczęściej po trądziku lub ospie. 

Możliwa jest również regulacja głębokości działania lasera, co zapewnia nam pełne bezpieczeństwo i pełna kontrolę nad obszarem zabiegowym. 

Dzięki szerokim możliwościom lasera możemy zmienić zabarwienie blizny. W przypadku gdy jest ona czerwona bądź różowa możemy wykonać procedurę rozjaśniającą zmianę.

Jakie procedury laserowe są najskuteczniejsze do usuwania blizn?

Do usuwania blizn i rozstępów stosowany jest najczęściej laser Er: Yag w procedurze zimnej ablacji, która pozwala na usuwanie nierówności oraz mobilizuje skórę właściwą do przebudowy. Naskórek wyrównywany jest warstwa po warstwie, aż do momentu całkowitego wygładzenia. 

Do pozbycia się blizn, które maja mniej intensywne zabarwienie, wykorzystujemy laser Nd:Yag metodą, która  podgrzewa nowo utworzony kolagen i tym samym stymuluje go do utrzymywania prawidłowej struktury, zapobiegając powstawaniu blizn przerostowych. 

Dla kogo przeznaczony dany zabieg laserowego usuwania blizn?

Zabieg laserowego usuwania blizn przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, które chcą skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian, takich jak:

  • Blizny po trądziku, ospie, niepoprawnym stosowaniu sterydów
  • Blizny pooperacyjne i po zabiegowe
  • Blizny powypadkowe 
  • Blizny pooparzeniowe
  • Rozstępy ( czerwone i białe )

Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest bolesny?

Dodatkowym atutem przy zabiegach laserowych jest zastosowanie systemu chłodzenia skóry – chłodziarki medycznej Fotona, co niweluje ból. Zabieg laserowego usuwania blizn jest komfortowy i nie wymaga dodatkowego znieczulenia.

Jaka ilość zabiegów jest potrzebna aby laserowo skutecznie usunąć bliznę?

Żeby ocenić ilość potrzebnych zabiegów potrzebujemy konsultacji, na której ocenimy rodzaj blizny, jej wielkość, głębokość oraz ilość zabiegów potrzebnych aby bliznę usunąć. 

Plan zabiegowy i procedury w naszej  klinice zawsze dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb, wskazań skóry Pacjenta, a także indywidualnych preferencji i okoliczności współistniejących. 

Z naszego doświadczenia wynika, ze laser Fotona, obok Radiofrekwencji Mikroigłowej oraz zabiegu Bloomea Paris, jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów do usuwania różnego rodzaju blizn

Zobacz również:

 

Zadzwoń do nas

+48 22 468 08 08

Umów się na wizytę

rezerwacja@jetsetclinic.pl

UMÓW KONSULTACJĘ LUB WIZYTĘ

Wypełnij formularz, a my szybko oddzwonimy do Ciebie!

Możesz też zadzwonić +48 22 468 08 08 lub napisać do nas rezerwacja@jetsetclinic.pl